st 14.1.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Dnešní derby bylo hodně taktické”

Čtvrté vzájemné derby utkání mezi Hradcem a Chrudimí přineslo nejnudnější střetnutí obou týmů. Taktikou svázané utkání slušně zaplněný ČEZ stadion ze sedadel rozhodně nezvedalo. Hradečtí hokejisté se po utkání radovali ze zisku dvou bodů, které týmu zajistil brankou v prodloužení Daniel Volráb. ,,Dnešní utkání mi přišlo hodně taktické. Bylo to takové svázané a nikdo nechtěl udělat chybu," nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Hokejisté HC VCES tak prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů a další korálek mohou navléknout v sobotu. To na ně čeká další derby a tentokrát o poznání těžší. Zajíždějí na led druhého týmu do Vrchlabí.

Východočeské derby dopadlo lépe pro hradecké hokejisty kteří zdolali Chrudim 3:2 v prodloužení. Po utkání byl trenér Pavel Pazourek spokojený. ,,Pro nás to bylo těžké utkání. Soupeř hrál výborně a velice dobře bránil. Na nás se projevil ten zhuštěný program a chyběl nám v zápase pohyb. To bylo vidět hlavně při prorážení té obranné hry hostů. Dnešní utkání mi přišlo hodně taktické. Bylo to takové svázané a nikdo nechtěl udělat chybu. Pro nás je škoda že jsme dvakrát neudrželi vedení. Hlavně branka na 2:2 po vhazování byla hodně laciná. V prodloužení jsme již byli aktivnější a odměnou nám byla vítězná branka.“

Na hradeckých hokejistech byla vidět velká touha po úspěchu.,,Určitě kluci chtěli moc vyhrát. Je to derby a navíc spousta hokejistů se dobře zná. Zřejmě i proto bylo utkání hodně svázané a nikdo nechtěl hlavně chybovat.“

Čtvrté derby v sezóně hodně připomínalo zápasy blížícího se play – off. ,,Je pravda že ten zápas vypadal jako play – off utkání. Moc branek nepadlo i když se mohl hrát otevřený hokej. Dá se totiž z tabulky vypozorovat, že obě družstva mají své pozice jisté. My se ze šestého místa nedostaneme ani nahoru ani dolů a Chrudim to má z pátého místa stejné. Ovšem díky takové řevnivosti mezi týmy se hrálo tak hodně svázaně a bylo to takové jaké to bude v tom předkole.“

Hradec se v derby musel obejít bez centra druhé formace Martina Koudelky. S touto absencí se však druhá řada vypořádala parádně a dala všechny tři branky. ,,Je výborné že i bez Martina se klukům dařilo a padalo jim to tam. Dopředu to tedy bylo v pořádku, ale bohužel inkasovali tu druhou branku. Ta byla z nepozornosti, jelikož si nepřebrali hráče po buly. Ovšem jsme spokojení s výkonem té řady.“

Co bránilo Martinu Koudelkovi nastoupit v derby utkání? ,,Martina bolela záda. Vypadá to snad i na problém s plotynkou. Uvidíme jak dlouhá absence ho čeká, ale všichni doufáme, že se vrátí co nejdříve a pomůže nám v zápasech,“ uzavřel po derby spokojený trenér Pavel Pazourek.