Zápasy
čt 23.2.2012 | Ondřej Kubát, Martin Voltr

Základní část zakončili Hradečtí porážkou v Olomouci

Zápasové menu

K dohrávce odloženého zápasu 49. kola zamířili hokejisté HC VCES Hradec Králové do metropole střední Moravy. Jak jim, tak Olomouci už o nic nešlo, ale byli to domácí, kdo v zápase dominoval – tři branky Mory ve druhé části rozhodly o jejím vítězství 4:1. O čestný úspěch svěřenců Jiřího Mičky se postaral junior Jiří Světlík, který se tak svého premiérového gólu ve druhé nejvyšší soutěži dočkal hned při svém úvodním ligovém startu za A-tým.

V první části bitka a jeden gól domácích

Od samého počátku bylo na obou týmech znát, že se o nic nehraje. Trenéři sice do utkání poslali téměř plné sestavy, přesto klání postrádalo ten pravý náboj.

V první periodě viděli diváci v olomoucké plecharéně jedinou branku, a k radosti většiny z nich to bylo do hradecké sítě. Po pohledné kombinaci a geniální přihrávce Lhotského zakončoval do poloprázdné branky Pavel Selingr1:0.

Aby se však hokejoví příznivci nenudili, připravili si domácí Alexandr Lhotský a hostující Lukáš Havel pěstní souboj. K překvapení všech je čároví sudí od sebe neodtrhli, a tak se v Olomouci udála bitka skoro jako v Americe. Lhotský ani Havel nepatří svými tělesnými parametry k bitkařům, na ledě se nakonec zrodila spravedlivá remíza. Pro oba „nezbedníky“ však duel předčasně skončil.

Chvíli poté mohl srovnat Martin Záhorovský, ale jeho tvrdý projektil skončil jen na Žigárdyho tyči.

Hradec už čím dál výrazněji ztrácel

Druhá perioda byla na gólové akce daleko štědřejší, jen trenér Jiří Mička z toho jistě příliš radosti neměl. Už ve čtyřiadvacáté minutě vypadla Luňákovi Ministrova střela a dojíždějící Jakub Šlahař dokázal hradeckého brankáře přehodit – 2:0.

Ve třicáté minutě ujel východočeské defenzivě Roman Rác. Jeho první zakončení sice Luňák vyrazil, avšak domácí mladý útočník ještě v rychlosti dokázal puk sklepnout do sítě napodruhé – 3:0.

O moment později poslal puk na levý kruh Milanu Ministrovi Šlahař a zkušený forvard bombou jako z děla prostřelil Luňáka počtvrté – 4:0.

Jediná korekce premiérového střelce

Východočeši se snížení dočkali na začátku poslední dvacetiminutovky. V přesilovce zakončoval hezkou kombinaci zblízka po zemi k tyči Jiří Světlík. Další branku už ale nepřidalo ani jedno mužstvo.

Kohouti si tak do tabulky po výhře v poměru 4:1 připsali poslední tři body v sezóně. Hradec Králové sice odjel s prázdnou, na jeho konečném pátém místě se už ale také nic nezměnilo.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ján Bendík 0 0 0 -1 0
Jan Berger 0 0 0 -1 0
Vít Budínský 0 0 0 -1 0
Václav Čížek 0 0 0 -1 2
Daniel Filip 0 0 0 -1 0
Lukáš Havel 0 0 0 0 25
Lukáš Chmelíř 0 0 0 -2 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Tomáš Karpov 0 0 0 -1 0
Martin Koudelka 0 1 1 -1 0
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 -3 0
Václav Lesák 0 0 0 -1 0
Rostislav Marosz 0 0 0 -1 0
Václav Pánek 0 0 0 -1 0
Ondřej Poživil 0 0 0 0 2
David Roupec 0 0 0 -1 2
Jiří Světlík 1 0 1 0 0
Martin Vágner 0 1 1 -2 0
Martin Záhorovský 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 31 4 27 87,10 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Fiala (HC Olomouc):
Nehráli nám někteří hráči, podobně jako hostům. V naší sestavě tak dostali šanci kluci, kteří hostují ve Valašském Meziříčí. Ukázali, že je dobře, že tam jezdí, protože se tam vyhráli. Do play-off potřebujeme co nejširší kádr, může se totiž stát cokoliv. Dnes jinak bylo vidět, že o moc nešlo, takže bych utkání nějak víc nehodnotil. Bohužel došlo k nějakým zraněním, což je jediný stín dnešního utkání.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Zaslouženě jsme prohráli 1:4. V koncovce jsme byli jaloví. Víceméně se už musíme připravovat na play-off, dát mančaft dohromady, v pátek si odpočineme a od soboty se už budeme připravovat na vyřazovací boje.