út 26.10.2021 | Anna Marie Kokrhounová

Zápas obratů ovládl Hradec! Kladno porazil 4:3 v prodloužení

Vstup do úterního zápasu neměli Hradečtí ideální. Po první třetině prohrávali 0:1 a museli svého soupeře dotahovat. To se jim podařilo a skóre duelu otočili, podobně to však zvládli také Rytíři. Ti si své vedení vzali zpět pouhé tři minuty před koncem a před Lvy tak stál těžký úkol utkání vyrovnat. I to ale zvládli a uspěli také v následném prodloužení, kdy Hradci dva body vystřelil Jérémie Blain. Mountfield tak Kladno porazil i podruhé v sezóně a v tabulce se posunul na druhé místo.

Hradečtí do úterního duelu naskočili téměř v totožné sestavě jako do toho minulého. Hlavní změna nastala v brankovišti, kam se opět vrátil Štěpán Lukeš. Do svého premiérového zápasu za A-tým naskočil talentovaný junior Kryštof Lang.

Několik kladenských vyloučení Hradec nepotrestal

Oba týmy zápas rozehrály poměrně svižně. Hra se rychle přesouvala z jednoho pásma do druhého a nebezpečné šance byly k vidění na obou stranách. Velice brzy došlo také na první vyloučení duelu. Na trestnou zamířil jeden z hostů a Východočeši dostali skvělou příležitost na otevření skóre zápasu. Během dvou minut se jim však kladenského gólmana překonat nepodařilo.

Hradec se chvílemi jevil jako lepší celek, nakonec ale nenápadnou akcí překvapilo Kladno a dostalo se do vedení. Tomáš Plekanec zavezl kotouč do útočného pásma a přesnou žabkou našel Marka Račuka, který pak puk doklepl za záda přesouvajícího se Lukeše – 0:1. Rytíři chtěli pokračovat v tlaku, jakékoliv snahy ale zastavilo další vyloučení na jejich straně. Přesilovka Mountfieldu vypadala zajímavěji, ale i tentokrát z ní domácí vyšli gólově naprázdno.

Kladenské problémy s disciplínou pokračovaly a Hradec si tak po chvíli zahrál přesilovku číslo tři. Ani v této početní výhodě ale Východočeši nebyli úspěšní, naopak Adam Kubík se snažil zahrozit v oslabení. Aktivita hostů pokračovala i při hře pět na pět, nebezpečné přečíslení tak musel na poslední chvíli zachraňovat až Lukeš. Následně se znovu vylučovalo, a to opět na kladenské straně. Přesilovku Hradce ale po minutě a půl přerušila první siréna.

Lvi zápas otočili během necelých šesti minut

Začátek druhé periody se nesl v duchu pokračování hradecké přesilovky, ani ta čtvrtá ale hráčům v červeném nevyšla. Naopak po chvíli se na lavici hanby poroučel jeden z domácích. Svou první přesilovku v zápase zahájilo Kladno opatrně, Hradec tak neměl problémy kotouč vyhazovat mimo svou branku a neinkasoval.

Emoce před brankou Středočechů se stupňovaly a vyústily v další kladenskou návštěvu trestné lavice. V početních výhodách se Lvům ale moc dobře nevedlo a Bow neměl ve svém brankovišti moc práce ani tentokrát. Při hře v plném počtu se ale Hradci konečně zadařilo. Jakub Lev nejprve trefil brankovou konstrukci Kladna, tato situace však rozhodila hostující obranu a Filip Pavlík z mezikruží propálil kotouč až za záda kanadského brankáře – 1:1.

Vyrovnání vlilo Lvům krev do žil a aktivně se hnali do útočné třetiny. Rytíři však hradecké tempo stíhali a sami několikrát ohrozili branku soupeře. Nakonec ale zaváhali ve vlastní třetině a Hradec znovu udeřil. Ahti Oksanen dostal z rohu kotouč přímo před branku, kde si potahal brankáře Rytířů a zakončil ke vzdálenější tyči – 2:1. Hradeckou radost překazil až nešťastný faul Koukala, který domácí poslal na čtyři minuty do oslabení. To bylo naštěstí zmírněno dalším faulem Kladenských, nakonec tak do kabin o gól lepší odcházeli domácí.

Dramatická třetina o vítězi nerozhodla

Poslední dějství sice začalo hrou čtyři na čtyři, po chvíli se ale Středočeši opět provinili faulem a domácí si zahráli už sedmou přesilovku v zápase. Znovu se jim však nedařilo a Kladno své oslabení přečkalo bez úhony. Rytíři se snažili a podnikali útočné výboje do hradeckého pásma, obrana domácích je ale do žádných větších šancí nepouštěla. Naopak na druhé straně měl obrovskou příležitost Pilař, avšak z mezikruží trefil pouze Landona Bowa.

Hradečtí si své vedení chtěli pojistit dalším gólem, zajímavě vypadající přečíslení ale pokazily nepřesnosti v zakončení. Neujala se ani šance Perreta, který to na Bowa zkoušel z levého kruhu, strážce kladenské svatyně však kotouč schoval ve své výstroji. Lvům se dlouho dařilo držet Rytíře daleko od své branky, nakonec ale hosté zahrozili a vyrovnali. Nicolas Hlava dostal puk před Lukeše, odkud byl střelou na delší tyč neomylný – 2:2.

Tentokrát po vstřelení gólu ožili Středočeši. Nohy jim znovu začaly bruslit a Kladno se dostalo zpět na koně. Strnulosti domácích Rytíři využili a první útočná formace zasadila Hradci další ránu. Hlava nahrál v přečíslení Jaromíru Jágrovi, který si na brankovišti zkušeně poradil s Lukešem a zasunul puk za jeho záda. Na vyrovnání zbyly Hradci jen tři minuty, trenéři proto rychle sáhli po hře bez brankáře. A ta se vyplatila. Filip Pavlík dostal puk do sítě i za přispění hostujícího gólmana a poslal tak zápas do prodloužení.

Poprvé v sezóně Hradec skóroval už v nastavení

Prodloužení se poměrně dlouho hrálo bez výraznější šance, kotouč se ale častěji nacházel na hokejkách hostujícího celku. Nakonec však Kladenští chybovali u vlastní branky a puku se ujal Jérémie Blain. Ten se srovnal na kruhu a prudkou trefou rozhodl o tom, že dva body si do tabulky připsal Hradec.