so 15.11.2008 | Martin Lísal, Lukáš Souček

Zápas v Rondu přinesl nádhernou podívanou, Hradec měl body na dosah

V sobotu večer byl v brněnském Rondu k vidění atraktivní zápas mezi domácí Kometou a Hradcem Králové. K vidění byl opět vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách, tak jak to při střetnutí těchto dvou celků bývá. Do vedení šli jako první hosté a dokonce vedli o dvě branky. Nejprve Jakub Luštinec propálil Hyláka a otevřel tak skóre zápasu. Ve 32. minutě zakončil přečíslení dva na jednoho Jan Hruška. Kometa však za pár vteřin vstřelila kontaktní gól a do konce druhého dějství ještě stačila vyrovnat. V čase 44:41 přišel rozhodující moment zápasu, domácí Klimt dokonal obrat a poslal svůj tým do vedení. I přes řadu dalších šancí na obou stranách se výsledek nezměnil. Kometa tak ve vyprodaném Rondu zvítězila 3:2.

Zápas se nesl v duchu ostrých soubojů, Hradec k tomu přidal i rychlost a šikovnost svých útočníků a tvrdost v obraně, domácí se prezentovali zarputilostí a buldočím tahem na branku. Ve výsledku z toho byl jeden z divácky nejatraktivnějších zápasů, které letos na Rondu byly k vidění.

Úvodní třetina sice branku nepřinesla, hokej ale nabídla pohledný. Akce střídala akci, oba týmy lačnily po úspěchu a šancí bylo k vidění dost. Hradec se dostal do tempa díky přesilovým hrám, po faulech Kostourka a Houdka hrál hned dvě po sobě. Hlavně v té druhé Kometu několikrát uzamkl, na Hyláka ale nevyzrál ani Kadlec, ani švihem střílející Volráb. Domácí odpověděli šancí Kostourka, ten z metru Luňáka nepropálil. Další velkou příležitost měl tento útok o pár minut později, kdy Východočechy uzamkl v pásmu, Luňák však všechny pokusy dobře viděl a s pomocí obrany je zneškodnil. Na druhé straně předvedl Hradec ukázkové přečíslení tři na dva, chybělo jen zakončení – Kadlec přestřelil.

Když pak Koudelka po závaru poslal kotouč vedle levé tyče, ujala se opět otěží Kometa, která několikrát hodně vířila v pásmu Hradce. Chybělo ale štěstí, střely beků se odrážely do rohů a pokud se tak nestalo, pokryl je Luňák. Poslední šanci třetiny měl hostující Nedorost, Hylákem jen vyražený puk ale do odkryté klece nedorazil, byl tísněn Houdkem. Oba gólmani hráli v této části hry prim, do šaten se tak šlo za stavu 0:0. Hradec ale rozhodně dokazoval, že nepřijel do Brna jen bránit.

Druhá třetina přinesla kromě pohledného hokeje konečně i branky. K žalu brněnských fanoušků padaly zpočátku do Hylákovy sítě, pak ale zabrala i Kometa a dokázala ještě do sirény vyrovnat. Hradec dvakrát udeřil z rychlých akcí. Nejprve Karlíček vysunul Jakuba Luštince, který střelou pod vyrážečku překonal Hyláka poprvé – 0:1. Kometa mohla odpovědět akcí Kýhose, ten ale svůj blafák nezakončil optimálně. Brno nevyužilo ani dvě přesilové hry, naopak. Po další bleskové akci vysunul Vojta Jana Hrušku, který místo příhry spoluhráči překvapil Hyláka střelou pod břevnou – 0:2. Brněnská odpověď byla blesková. Při signalizovaném vyloučení propálil Luňáka David Mikšan – 1:2.

Brno zabralo a vyrovnání přišlo dvě minuty před sirénou. Několik obrovských závarů Luňák ustál, pět vteřin před návratem vyloučeného Březiny se trefil najetý Pavel Zubíček – 2:2. Hosté mohli litovat toho, že v tomtéž oslabení se jim nezdařily dvě útočné akce, v obou případech díky nepřesné finální přihrávce. Jinak se ale Hradec prezentoval takticky vyzrálým výkonem, v obraně byl dostatečně důrazný a rozhodně byl Kometě důstojným a vyrovnaným soupeřem. Stínem této třetiny bylo zranění dvou hráčů, shodou okolností „jedenáctek“. Nejprve odešel do kabin domácí Švagrovský, pár minut poté hostující Volráb.

Poslední část nabídla opět strhující podívanou. Úvod patřil Kometě, která také tuto pasáž zakončila brankou. Luňákem vyražený kotouč doklepl do sítě Tomáš Klimt - 3:2. Zubíček s Brabencem mohli následně zvýšit, chvilku poté Černý ideálně nabil Kostourkovi, skóre se ale neměnilo. Hradec vrhl poslední síly do útoku a poslední desetiminutovka pak jen korunovala dnešní nádhernou podívanou. Tvrdá hra na hranici pravidel ale nakonec úspěch neslavila, Brňané výhru udrželi.