ne 16.11.2008 | Michal Luňák

V Brně se zrodila prohra která bolí

Hokejisté HC VCES Hradec Králové se jeli v sobotu pokusit potrápit Kometu Brnu. To se jim podařilo měrou vrchovatou a nemuselo zůstat jen u toho potrápení. Hradec vedl v průběhu utkání již 2:0 a měl utkání ve své moci. Pak však přišlo chybné vyhození hradecké obrany a Kometa snížila na 1:2. ,,Po naší brance na 0:2 uděláme hrubou chybu, když nedovedeme vyhodit jednoduchý puk z naší třetiny. Tento okamžik nakopl celou Kometu včetně haly," nechal se po utkání slyšet hradecký asistent Jiří Mička. Po prohraném utkání nebylo příliš do řeči ani Janu Hruškovi. Věděl, že jeho tým odehrál dobré utkání, ale neveze si domů ani jeden bod. ,,Dnešní prohra nás strašně mrzí, jelikož jsme nebyli horší, ale hloupější," měl jasno hradecký útočník. Hradečtí si mohou zvednout náladu již v pondělí. To je čeká v hradeckém ČEZ stadionu derby s Chrudimí. Utkání začíná tradičně v 18:00.

Jiří Mička: Hokej se hraje šedesát minut a ne jen třicet

Hradečtí hokejisté odehráli utkání v Brně se ctí. První polovinu utkání byl Hradec týmem který udával tempo hry, ale na konci se radovala Kometa. Utkání hodnotil asistent trenéra Jiří Mička. ,,Náš výborný výkon to tady od nás dneska byl, ale pouze do půlky utkání. Po naší brance na 0:2 uděláme hrubou chybu, když nedovedeme vyhodit jednoduchý puk z naší třetiny. Tento okamžik nakopl celou Kometu včetně haly a pak se jim to ještě podařilo vyrovnat na 2:2 do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme vyrobili několik debilních faulů když to tak musím říct a doplatili jsme na to. Po brance Komety na 3:2 jsme se ještě snažili o vyrovnání, ale to už vám schází hlavně morální síla na nějaký zvrat.“

V první třetině Hradec podal vynikající výkon. Střelecky tuto část hry ovládl v poměru 13:5 a měl v ní snad pět vyložených šancí. Ale zase ten Alexandr Hylák, mohl si říci hradecký fanoušek. Asistent Jiří Mička ale nijak nelitoval toho, že první třetina skončila bez branek. ,,Tak sice jsme v té třetině měli spoustu šancí, ale Saša prostě zase chytal výborně. Nám se ale nic nedělo, bylo to nula nula a to byl stav ve kterém nám nevadí hrát. Mrzí mě to co se dělo po naší brance na 0:2. Tam jsme vyloženě dojeli na stav naší obrany. Chyběla nám tam zkušenost. Škoda byla že se nepodařilo tu třetinu dohrát alespoň 1:2. O celém utkání dle mě rozhodla druhá půlka druhé třetiny.“

Jak již Jiří Mička konstatoval, o všem rozhodla rychlá branka Komety na 1:2. Dalo se během té chvíle mezi góly něco změnit ve stylu hry týmu? ,,Tak hned po brance na 0:2 jsme každé lajně zdůrazňovali, že je hlavní neinkasovat a hrát jednoduše. Pak nám hnedle skočí hráči na led a inkasují a navíc po takové hrubé chybě. Kometa je silná a takové chyby dokáže využít a předvedla to i dnes.“

Prohra v Brně byla z kategorie takových, které bolí nejvíce. Navíc tým zřejmě zase přišel o další dva hráče. ,,My se dneska zase přesvědčili, že se hokej hraje šedesát minut a ne jen třicet. Mimo té docela kruté prohry nás bolí ještě jedna věc. Zřejmě zase přijdeme alespoň pro dvě nejbližší utkání o dva hráče. Daniel Volráb má pohmožděné rameno a Patrik Moskal zase koleno. Uvidíme jak to bude s touto dvojicí vypadat,“ uzavřel po utkání v Brně asistent trenéra Jiří Mička.

Jan Hruška: Prohra nás mrzí, jelikož jsme nebyli horší, ale hloupější

Hradečtí hráči byli po utkání zklamaní. V hlavách většiny z nich musel převládat pocit dobře odvedené práce, ale s nulovým efektem. Do této skupiny jistě patřil i střelec jedné z branek Jan Hruška. ,,Mrzí náš to hlavně z toho důvodu, že jsme si to prohráli sami. Kometa je zkušený tým a hrála dobře, ale my jim pomohli vrátit se do zápasu. Jasně si řekneme, že musíme hrát jednoduše, nefaulovat a nedělat chyby. Pak vyrobíme hloupou chybu a zakončíme to tím, že stupidně faulujeme. Takže nás to strašně mrzí, jelikož jsme nebyli horší, ale hloupější.“

Taktiku kterou zde Jan Hruška nastínil se týmu dařilo plnit do stavu 0:2. Po brance která měla tým ještě více uklidnit však přišlo kupení chyb a dělání faulů. Není to první ztracené vedení v této sezóně. Jak by popsal Jan Hruška to co se dělo po brance na 0:2? ,,Nevím (odmlčí se). Je to už naše nějaké pravidlo nebo co. Dáme na 2:0 a přestaneme hrát a plnit si ty své úkoly. Strašnou chybou pustíme soupeře zpátky do hry a pak nás to stojí body jako dneska tady.“

Jan Hruška neoznačil jako klíčovou branku Komety na 1:2. ,,Si nemyslím že bylo klíčové jejich rychlé snížení. Jsme zkušené mužstvo a když jsme vedli 1:0, tak jsme hráli tak jak jsme měli. Jenže prostě po té brance na 2:0 si začneme dělat co chceme. Přece když dovede tým hrát za stavu 1:0, tak stav 2:0 musí uhrávat ještě lehčeji. Bohužel my ne a motáme se v tom letos dokola.“

Jan Hruška byl autorem pěkné branky na 0:2. Brejk dva na jednoho řešil místo přihrávky krásnou střelou do horního růžku branky Alexandra Hyláka. ,,Tak já jak jsme jeli s Koudym (Martin Koudelka), tak jsem koukal na toho beka a on byl hrozně dlouhý (směje se). On ležel mezi kruhy a dosáhl hokejkou až pomalu k modré čáře. Tak jsem se rozhodl, že raději nebudu nahrávat. Určitě bych zase trefil nějakou jeho končetinu a tak jsem raději vystřelil. Naštěstí jsem to trefil a byl z toho gól,“ popisoval autor branky.

Vstřelená branka však zůstala jedinou radostí Jana Hrušky. ,,Nic nebolí více než prohrát stylem jako my dneska. Kdyby se prohrálo 6:1 tak se nedá ničeho litovat. Ale tohle bolí moc, jelikož jsme hráli dobře a prohráli si to sami. Jediné co si z toho snad můžeme vzít je to, že dovedeme hrát vyrovnaně s Kometou v Brně.“

Hradecký útočník se již také v myšlenkách dostal k nejbližšímu programu jeho týmu. ,,Tak nečeká nás teď nic lehkého. V pondělí je derby s Chrudimí a pak hned Třebíč která se posiluje a zvedá se. Hodně zápasů a málo odpočinku. Navíc se nám zase zranila dvojice Volráb – Moskal, takže se musíme pokusit dát nějak dohromady. Hrajeme však doma a chceme vyhrát oba zápasy. S podporou našich fanoušků to zvládneme,“ uzavřel hradecký útočník.