so 3.2.2024 | Jakub Štěrba, Eva Šafranková

Zdařilý obrat! Dorost rozhodl v oslabení a s Plzní bral dva body

Mountfield si na Plzeň vyšlápl dvakrát během jednoho týdne! Tentokrát měla lepší vstup do zápasu domácí Škodovka, která se dostala do dvougólového vedení, jenže Hradečtí na sklonku první třetiny snížili. V utkání padlo i mnoho trestů, Indiáni dokonce využili dvojnásobnou přesilovku. Další trefy už ale skončily v bráně Západočechů, hosté totiž dotáhli utkání až do prodloužení. Osmačtyřicet vteřin po jeho zahájení rozhodl v oslabení Ondřej Páleník a Lvi se mohli radovat z výhry 4:3.

Plzeň měla dobrý vstup do zápasu, hned ve druhé minutě dostala k dispozici přesilovou hru, tu ovšem nevyužila. Nicméně vytvořila si tím tlak, který hned záhy zužitkovala. V polovině páté minuty Matyáš Úbl obkroužil hostující branku, následně předložil puk na brankoviště, kde byl Adam Fehér a ten neomylně poslal kotouč do sítě. Mountfield mohl srovnat, místo toho ale Škoda zdvojnásobila své vedení ve vlastním oslabení. Matouš Mašek se na modré čáře prezentoval povedeným hitem, poté se do samostatného nájezdu dostal Matyáš Úbl, který se trefil přesně k tyči.

Kontaktní branku měl na hokejce Tobiáš Vítek, který se ocitl z ničeho nic před Poustkou, hostující útočník ale trefil jen prostředek brány. Na druhé straně měl zase slibnou příležitost Jiří Maxa, ten ovšem beton brankáře nepřehodil. V závěru první periody se hosté přece jen dočkali. Eliáš Poustka neudržel prudkou ránu Forejtka od modré čáry, puk mu propadl za záda, kde nedělalo problém Filipu Klímovi dorazit ho do prázdné brány.

Pět minut po startu prostředního dějství dostala Škoda k dispozici přesilovou hru pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Indiáni touto situací nepohrdli. Od Davida Slačíka dostal na modré čáře nabito Matyáš Úbl, který se prezentoval prudkou a hlavně přesnou ranou. Hosté mohli bleskově snížit, jenomže Hradec trestuhodně promrhal šancí tří hráčů jedoucích na samotného Poustku.

Nedlouho na to zahrozil Šimon Bělík, jehož bekhendový pokus šel jen pár centimetrů vedle brány. Hradec se vrátil zpět do zápasu rovněž v přesilové hře. Vondruška se proháčkoval až před Poustku, blafák sice nedotáhl do zdárného konce, avšak na poslední chvíli se mu ještě povedlo dostat kotouč na brankoviště, kde ho doklepl do sítě Tobiáš Vítek. Jako poslední zahrozil ve druhém dějství znovu Šimon Bělík, tentokrát proti němu zasáhl reflexně Růžička svou lapačkou.

Poslední část odšpuntoval Matěj Tománek, jehož rána se otřela o tyčku. Záhy měl Matyáš Úbl stoprocentní šanci, když na šikovného forvarda indiánů hosté zapomněli na hraně brankoviště, jenomže ani nadvakrát nedokázal dostat puk do sítě. Mountfield hrozil v početních výhodách, avšak ani dvě krátce po sobě nedokázal využít. Neujala se ani dorážka Filipa Klímy.

Škoda se v závěru zaměřila na obranu, hosté tak měli s přechodem do pásma velké problémy. Minutu před koncem sáhli Hradečtí ke kroku bez brankáře a tento risk jim vyšel. Páleník vyhrál buly přesně na Filipa Klímu, který se natlačil před gólmana a nadvakrát dokázal dostat puk do sítě. Zápas tak musel za stavu 3:3 do prodloužení. Do něho vstupovali indiáni v přesilové hře, jenomže Ondřej Páleník se dostal do samostatného úniku a s velkým štěstím ve vlastním oslabení v čase 60:48 rozhodl o zisku dvou bodů pro Hradec Králové. Lvi tak zvítězili 4:3 po prodloužení.