Zápasy mládeže
so 21.9.2019 | Klára Petrásková

Znovu bez inkasování! Juniorka nadělila Jihlavě osmičku

Tomu se říká povedený zápas. Junioři vykročili za jasným vítězstvím už v první minutě, po celou dobu svého soka přehrávali. Ze své aktivity vytěžili rovnou osm branek, za svou obranu navíc nepustili jediný puk. Tomáš Sajdl tak prodloužil svou neprůstřelnost už na 120 minut, v domácím dvojzápase navíc Mountfield neztratil ani bod!

Hradci se vydařil úvod, dokázal a využít svou aktivitu

Junioři si vzali příklad z pátečního zápasu A-týmu a stejně jako jejich starší kolegové se ujali vedení už v první minutě. Daniel Šedivý ujel jihlavské obraně a tváří v tvář gólmanovi si připsal úspěšnou trefu. A za dalších 90 vteřin už to bylo dokonce 2:0, protože Petr Poppel využil nabídku Vojtěcha Síly a hradecká střídačka byla ve varu.

Domácí aktivitu na chvíli přibrzdilo oslaben, v němž způsobil nebezpečný závar svou střelou Richard Pětník, pak už to ale byli znovu Lvi, kdo na ledě dominoval. Hráči Dukly se nemohli dostat přes střední pásmo a museli se mít na pozoru před nebezpečnými hradeckými akcemi, necelé tři minuty před sirénou nakonec kapitulovali potřetí. Těsně po skončení přesilovky totiž Tomáš Perička nabídl střílenou nahrávku Danielu Šedivému a ten ji úspěšně ztečoval do sítě – 3:0.

Nepříliš záživnou pasáž vystřídaly dva východočeské góly

Už po pár minutách prostřední části zvedali Hradečtí znovu ruce nad hlavu, jenže radost z další branky jim překazil sudí. Ten totiž gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následná pasáž nebyla pro oko diváka příliš pohledná – hru provázelo mnoho nepřesností na obou stranách, o kotouč se často bojovalo u mantinelů a ani jeden z gólmanů příliš práce s chytáním toušů neměl.

To se ale změnilo ve 33. minutě, kdy Marek Tecl objel branku, jeho pokus se od gólmana odrazil na hůl Kryštofa Langa, a ten pohotově dorazil puk za brankovou čáru – 4:0. Jen tři minuty potom trvalo domácím k završení „bůra“. Tadeáš Pinkas ještě z první přestřelil roh, jenže hrací předmět se dostal na modrou čáru k Tomáši Janouškovi, jenž přes clonící hráče trefil volné místo u levé tyčky – 5:0.

Lvi nedali Dukle šanci, zvítězili osmigólovým rozdílem

Ani v závěrečné části Lvi nepolevili. Už po dvanácti vteřinách se z první soutěžní trefy za Hradec radoval Marek Tecl, který se otočil v mezikruží a přízemní ranou zamířil k delší tyči – 6:0. Bylo vidět, že Východočeši hrají ve velké pohodě, naopak hosté se nadále trápili. Kryštof Lang měl na levém kruhu na holi využití přesilovky, Martin Pěnčík trefil od modré brankářovu vyšvihnutou lapačku a Martin Janda zase nastřelil boční síťku.

Z hradeckého tlaku se ale nakonec přeci jen vyklubaly ještě další góly. V 56. minutě našel krásnou křižnou nahrávkou Dominik Houdek Kryštofa Langa, který s příklepem do odkryté klece již příliš práce neměl. V přesilovce pět na tři navíc mířil přesně ještě Matěj Morong a osud utkání byl definitivně zpečetěn. Mountfield nedal Dukle nejmenší šanci a po povedeném výkonu vyhrál zaslouženě 8:0

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Dalibor Ďuriš 0 1 1 2 2
Dominik Houdek 0 1 1 2 2
Martin Janda 0 0 0 2 0
Tomáš Janoušek 1 2 3 4 0
Jan Jušta 0 0 0 1 0
Kryštof Lang 2 0 2 3 0
Matěj Morong 1 1 2 2 0
Jakub Naar 0 1 1 1 0
Martin Pěnčík 0 0 0 2 2
Tomáš Perička 0 1 1 3 0
Tadeáš Pinkas 0 2 2 3 0
Petr Poppel 1 1 2 1 2
Vojtěch Síla 0 2 2 1 0
Daniel Šedivý 2 0 2 2 0
Marek Tecl 1 2 3 3 0
Jakub Váchal 0 0 0 1 0
David Voňka 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Sajdl 60 22 0 22 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie