Fotografie není přiložena
Martin Bučko
65
obránce

Martin Bučko

Narozen
13. 5. 2000
Výška
188 cm
Váha
83 kg
Hůl
pravá
Národnost
SVK
Místo narození
Martin
Předchozí klub
HC Škoda Plzeň
Příchod
květen 2024
Přezdívka
Buke
Hráčské menu

Martin Bučko se narodil 13. května roku 2000, hokejově rostl ve svém rodišti – severoslovenském městě Martin nedaleko Žiliny. A to až do dorostu, přičemž na rozloučenou se svým mateřským cekem získal dorostenecký titul vicemistra. Během svého působení doma na Slovensku také dvakrát zavítal na žákovský a poměrně prestižní turnaj do kanadského Québecu.

V dorostu již Martin Bučko zvolil zahraniční cestu, z nabídek Pardubic, Sparty a Olomouce nakonec zvolil Dynamo, a tak již od šestnácti žil mladý slovenský zadák na východě Čech. V Dynamu strávil celkem osm let, na rok si odskočil na hostování do Košic a posléze také do Českých Budějovic. Zadák s pravým držením hole si během působení v Pardubicích vybojoval také místa na významných reprezentačních akcích: Zúčastnil se MS do osmnácti let v roce 2018, o dva roky později si zahrál na MS do dvaceti let, aby rok poté nechyběl také na světovém šampionátu.

Od roku 2021 tak patří Martin Bučko do reprezentačního kádru, paradoxně se do národního mužstva Slovenska dostal i bez toho, aniž by se natrvalo usadil v kádru Pardubic. Většinou totiž vytáhlý slovenský obránce pendloval mezi hlavním týmem a farmou (tedy Vrchlabím, později B-týmem). Mnohokrát žádal o výměnu, ale klub jej nechtěl uvolnit konkurenci. Až v poslední sezoně došlo na změnu.

V úvodu sezony Martin Bučko pod Václavem Varaďou nastupoval i v elitní přesilovkové formaci místo tehdy zraněného Jana Košťálka, což mu vyneslo poměrně solidní bilanci 1+6. Následně jej Pardubice vytrejdovaly do Plzně, ale tehdy už Martin Bučko věděl, že se na východ Čech brzy vrátí, v kapse měl totiž podepsanou smlouvu s Mountfieldem HK, kde bude od ročníku 2024/25 působit.

Aktuální statistiky 2024/2025

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory čt 30.5.2024
Narodil se ve slovenském Martinu, ještě během dorostu se však přesunul do pardubického Dynama. U rivala strávil celkem osm let. Před nastávajícím ročníkem se rozhodl pro změnu, nově bude urostlý bek...
Tiskové zprávy st 8.5.2024
Z Pardubic přes Plzeň do královského města. Obránce Martin Bučko se stává novou akvizicí královéhradecké defenzivy. Třiadvacetiletý rodák z Martina strávil u rivala celkem šest sezon, odskočil si na...