Ing. Aleš Kmoníček, generální manažer

Vážení fanoušci,

v rubrice „Ptejte se“ Vám rád odpovím na veškeré Vaše dotazy, které se týkají činností v rámci našeho klubu. Nebráním se kritice ani připomínkám, žádám Vás jen o to, aby jednotlivé otázky byly psány slušnou formou – na všechny takové skutečně velmi rád odpovím. Pokud budou dotazy obsahovat osobní útoky a vulgarizmy, budou redakcí smazány.

Podpora fanoušků je pro klub velmi důležitá a věřte, že děláme vše pro to, aby se v Hradci Králové dál hrál kvalitní hokej na co nejvyšší možné úrovni. Rovněž děláme vše pro to, abyste Vy, fanoušci, byli spokojeni. Děkuji Vám za Vaši podporu. Těším se na úspěšnou hokejovou sezónu a přátelskou komunikaci.

Technické otázky prosím směřujte na redakci webu.

Vyvarujte se prosím pokládání stejných otázek nebo těch, které již byly zodpovězeny. Děkuji.

S úctou
Ing. Aleš Kmoníček,
generální manažer klubu Mountfield HK, a.s.

K položení dotazu je nutná registrace, pro kterou platí stejná pravidla jako v případě diskuzního fóra. Prvním krokem je základní registrace, platná po všechna fóra webů eSports.cz, následně je třeba zaslat autorizační e-mail se zvolenou přezdívku na adresu redakce@mountfieldhk.cz. Pokud jste se již dříve zaregistrovali v diskuzi, své údaje můžete okamžitě používat i v této sekci.

prosím nevyplňovat

boyscrime
3.6.2023, 14:31
Dobrý den uvažujete o přípravném zápasu s Kolínem.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den,
ano, ale asi v rámci pravidelného tréninkového procesu. Budeme to ještě řešit.
jakublochman
1.6.2023, 12:42
Doberý den,
Jak to tedy je s vozíčkáři? Budete tedy mít možnost koupit si takí permanentku?
Díky

Odpověď:
Dobrý den,
permanentky pro vozíčkáře z důvodu malé kapacity dělat nebudeme, ale do začátku sezony chceme vymyslet a rozjet rezervační systém. Ten by měl především regulovat omezený počet vozíčkářů na každé utkání, což je vzhledem k bezpečnosti vozíčkářů samotných, tak i ostatních návštěvníků zápasů, naprosto prioritní.
PATOLOG (Hradec Králové)
1.6.2023, 11:16
Dobrý den,

V jednom z předchozích dotazů jste uvedl, že dnes, nejpozději zítra (30.5.) vydáte info o permanentkách, nestalo se tak. Je tedy nějaká změna kvůli probíhající kauze?
Například v sousedních PCE probíhá prodej permanentek už od poloviny května.

Díky.

Odpověď:
Dobrý den,
myslím, že se tak stalo dnes. Důvody, proč začínáme s prodejem až teď (resp. později, než-li jsme předpokládali) jsem zmiňoval v jedné ze svých předešlých odpovědí. Není to záměr, ale bohužel souhra více skutečností.
ForzaMHK (Hradec Králové)
31.5.2023, 09:49
Dobrý den,

všichni fanoušci vnímáme, jak médii a hokejovým světem rezonuje aféra okolo pozitivních testů antidopingové agentury. Moje otázka zní:

1. Pokud šlo opravdu o zakázánou látku pocházející z volně dostupného doplňku stravy a nikoli o drogy, jaký postih konkrétním hráčům, případně klubu hrozí?

2. Není reakce vedení klubu příliš ostrá v závislosti na okolnostech? Přijde mi, že klub tyto hráče veřejným prohlášením již předem odepsal, přestože procházeli nějakou virózou a chtěli týmu pomoci rychlým návratem. Jistě, udělali zřejmě neúmyslně chybu, ale klub by za nimi měl stát více, protože toto není dobrá vizitka ani pro případné posily.

3. Byli náhodně vybráni tři hráči a všichni tři byli pozitivně testováni. To přímo svádí k myšlence, kolik hráčů by skutečně bylo pozitivních v případě testování, ač jsou to pouze spekulace.

4. Jsem fanoušek Hradce a rozhodně nejsem pro nějaký radikální krok, ale neuvažuje vedení klubu o rezignaci? Vždyť klub nese veškerou zodpovědnost za své hráče, ačkoli se mohlo jednat o individuální chybu.

5. Jak bude klub postupovat? V případě postihu rozváže s hráči smlouvy a bude ještě shánět náhradu? Zrovna u těchto hráčů (lídrů) by jejich postih byl citelnou ztrátou.

6. Kdy můžeme očekávat rozuzlení případu?

Děkuji a přeji všem zúčastněným co nejlepší rozuzlení a všem fanouškům trpělivost a chuť fandit dál našemu klubu.Odpověď:
Dobrý den,
1) Předali jsme hráčům kontakt na odborníka v této oblasti, který se tím teď zabývá a pokud budou hráči chtít, bude je i zastupovat. K sankcím za porušení povinností hráčů ze strany dohledových orgánů se nebudeme zatím vyjadřovat, jinak odkazujeme na veřejně dostupné disciplinární předpisy WADA, IIHF a Českého hokeje/APK.
2) Je nutné si uvědomit, že tito hráči výrazným způsobem porušili hráčskou smlouvu a nejen sobě, ale celému klubu způsobili výrazné problémy a škodu. My jsme se jednoznačně distancovali od počínání hráčů, které vedlo k pozitivnímu dopingovému nálezu. Klub s nimi celou záležitost komunikuje a v rámci možností jim pomáhá.
3) Domnívám se, že tito hráči měli největší zdravotní komplikace právě v průběhu SF série a pochopitelně chtěli se co nejdříve vrátit na led, takže jimi označené doplňky stravy brali právě oni. Pochopitelný není způsob, jakým to učinili. Nic jiného o tom nevím.
4) Hráči jsou dospělí profesionálové, každý zodpovědný za své chování pro sebe a pro celek - tým, klub. Nejsou v uzavřeném klubovém kempu, proto já ani kdokoliv z vedení klubu nemůže ovlivnit, jak se daný hráč stravuje a co užívá za léky, byť o užívání jakýchkoliv léků a doplňků mají povinnost informovat našeho lékaře, což je jim pravidelně připomínáno. Odpověď na Vaši otázku, ne, neuvažuje.
5) Platnost smluv jsme pozastavili až do úplného vyřešení a stanovení konečného verdiktu. Na doplnění kádru pracujeme, chceme být připraveni i na verdikt zákazu činnosti hráčů, který je, bohužel, ve hře.
6) To nelze vůbec odhadnout, neboť možných procesních postupů je více, jsou tam možnosti přezkumů. Každopádně to není záležitost jednoho měsíce.
ForzaMHK (Hradec Králové)
29.5.2023, 20:33
Dobrý večer,

rád bych se zeptal, zda máte představu o tom, na kolik peněz přijde modernizace klubového loga, nový design, nějaká vize...?
V minulých dotazech jste uváděl, že to není na pořadu dne kvůli nákladnosti. Nicméně třeba Karlovy Vary, které též nepatří k rozpočtově silnějším, na to peníze našly. Máte tedy nějakou představu, kolik by tato investice stála? Po letošním úspěchu by si to klub zasloužil a ocenilo by to, myslím, i 99% fanoušků. Děkuji

Odpověď:
Dobrý den,
co se týče samotného vytvoření loga, jde zpravidla o vyšší desítky až stovky tisíc korun – záleží na rozsahu, složitosti, konkrétních požadavcích apod. Ekonomicky výrazně náročnější je ale následující rebranding. Od výroby nového oblečení a dresů pro všechny kategorie, veškeré polepy a tapety v hale, vybavení, přes klubové autobusy, trolejbus, až po produkty ve fanshopu, reklamní předměty apod. Oblastí, které jsou s tím spojeny, je celá řada. Nicméně potřebu modernizace našeho loga vnímáme a máme představu, kdy by mohl klubový rebranding proběhnout.
Honzin71 (Jaroměř)
29.5.2023, 15:03
Dobrý den pane GM,

chtěl bych se zeptat, jestli se někdy nepřemýšlelo vybudovat v HK tým parahokejistů?

Děkuji Honza

Odpověď:
Dobrý den,
o této myšlence jsme prozatím v rámci hradeckého hokeje vážněji nepřemýšleli.
Marek2001 (Hradec Králové)
29.5.2023, 14:06
Dobrý den,
1) Chtěl bych se zeptat,kdy dostaneme info o permanentkách.
2)Zaujala vás nějaká posila během letošního MS?
3)Bude pokračovat v našem dresu Matěj Chalupa?

Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den,
1) Dnes, nejpozději zítra.
2) Bylo tam hodně zajímavých hráčů, dokonce i dost známých :-). Líbil se mně výkon Lotyšů a jejich zápal, který byl umocněný domácím prostředím.
3) Info ohledně Matěje a dalších hráčů se dozvíte také dnes nebo zítra.
MártyVlajkonoš (Hradec Králové)
27.5.2023, 21:13
Dobrý den, mám dotaz/prosbu nešlo by vrátit při úvodu kdy hráči nastupují na led naší původní hokejovou hymnu? Skladba co se hraje teď je fajn, ale přeci jen..... děkuji

Odpověď:
Dobrý den,
Váš dotaz předám Borovi, ale domnívám se, že úvod se upravoval na přání hráčů.
VS16
25.5.2023, 14:44
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, proč trvá klubu tak dlouho, než začne prodávat permanentky na novou sezonu?
Bohužel klub vůbec nevyužil euforii po konci play-off. Teď naopak budete prodávat permanentky ve stejné dny jako fotbalový klub na novou, moderní arenu, na kterou se každý ve měště klepe pomalu od svého narození. A v době současné krize nás, kteří si koupí obě permanentky, bude málo. A pokud se bude někdo rozhodovat mezi hokejem a fotbalem, v tuhle chvíli má výhodu fotbal. Narozdíl od začátku května.
Pokud je tím důvodem, že to musí schválit předstsvenstvo, proč se nepřipravuje model prodeje od ledna/února, aby se mohly permice schválit ještě před koncem sezony a nebo co nejdříve po jeho konci? Přeci jenom finanční prostředky z prodeje permic nejsou malé.

Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den,
těch důvodů je několik. Nejhlavnějším důvodem je skutečnost, že jsme hráli až do konce dubna a s dlouhým play-off jsme měli všichni poměrně dost starostí. Pak také skutečnost, že cenotvorba vzniká až po skončení sezóny, tj. v našem případě v průběhu května. Těžko můžete připravovat ceny v lednu a v únoru, když nevíte, jak se bude pro Vás sezóna vyvíjet. A v neposlední řadě tomu ani nepřidal fakt, že nám k 30.4. skončil ticketingový manažer, takže vše je o něco složitější.
Každopádně finišujeme a brzy bychom měli začít permanentní vstupenky prodávat.
Cenda1986 (Nechanice)
23.5.2023, 10:07
Dobrý den pane Kmoníčku, už se ví kdy a za kolik se začnou prodávat permanentky?

Odpověď:
Dobrý den,
ceny máme stanovené, ale budou se ještě schvalovat v rámci představenstva společnosti. Také ještě ladíme finální grafickou podobu.
Prodávat se začnou ihned po tomto schválení a především poté, co budeme technicky připraveni je prodávat a zároveň předávat. Vidíme to někdy na začátek června.
Další stránky
123456>>