Zápasy
st 27.9.2006 | Daniel Višňák

I po šestém kole a domácí výhře nad Ostravou vede Hradec první ligu

Nejvyšší návštěva v letošní sezóny viděla v Hradci Králové již šesté vítězství Energetiků v řadě. Středeční výhra hradeckých byla ale velmi těžká, Sareza nepřijela na východ Čech ani v nejmenším s bránící taktikou, celých šedesát minut se hrála vyrovnaná partie s celou řadou šancí na obou stranách. Hradečtí Energetici se ujali vedení novou posilou z Pardubic Janem Starým a v polovině zápasu díky Dominovi vedli už 2:0. Dvoubrankový náskok ale trval pouze chvíli, kontaktní gól hostů vstřelil Galečák. Odpor Sarezy definitivně zlomil až Ondřej Potůček na začátku třetí třetiny. Hradec má nyní díky prohře Ústí na prvním místě náskok čtyři body.

Hosté se do Hradeckých zakousli od první minuty a Hylák měl hned od samého začátku zápasu plné ruce práce. Už ve druhé minutě umocnila nápor Sarezy první přesilová hra a když za další minutu putoval na trestnou lavici druhý Energetik, hráli hosté v pěti proti třem domácím. Východočeši se této převaze ubránili a začali se tlačit před Štěpánka. Když ani oni nevyužili převahy dvou mužů, neudržel hostující brankář ve 12. minutě puk, toho se zmocnil Volráb, rychle ho poslal před branku na zcela volného Jana Starého, který bez problémů otevřel skóre zápasu. Sareza měla blízko k vyrovnání z přečíslení 2 na 1, ale stav zůstal nezměněn stejně jako po obrovském závaru ve Štěpánkově brankovišti.

I druhá dvacetiminutovka začala náporem hostů, při domácích stálo opět štěstí, dokonce jeden z hostujících pokusů musela odvrátit až Hylákova tyč. Ve 27. minutě vypukl hradecký zimní stadion radostí podruhé v zápase, Petr Domin se ujal puku a poměrně z úhlu ho propasíroval mezi rukavicí a betonem Štěpánka do jeho branky. Dvoubrankové vedení nevydrželo Energetikům příliš dlouho, hosté dokázali ještě do poloviny utkání vstřelit kontaktní branku Gelačákem. Nekrátko poté se musel ukázat hradecký brankář, zapomenutý Boháč na něj uháněl úplně sám, ale střelou mezi betony neuspěl.

V závěrečném dějství byla důležitým momentem hned její druhá minuta, to si vzal mezi kruhy kotouč Ondřej Potůček, udělal s ním dva kroky a prostřelil Štěpánka, Hradec v tu chvíli vedl znovu o dvě branky. Energetici si už tento náskok do konce utkání pohlídali a po velikém boji s houževnatým soupeřem si mohou připsat do tabulky již osmnáctý bod za šesté vítězství v řadě.

Vzhledem k tomu, že Ústí nad Labem prohrálo v H. Brodě 3:4 mají Energetici na prvním místě tabulky náskok už čtyř bodů a to před Brnem a právě Ústím. V sobotu zajíždí Východočeši do Olomouce, příští středu přivítají doma Ústí nad Labem. Už po 6. kole je ale jasné, že budou hradečtí i v případě porážky na Moravě příští týden první a tak i na utkání s Ústím nad Labem bude platit i nadále vstup zdarma pro ženy a děti do 130 cm.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 1 1 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Petr Domin 1 0 1 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Ondřej Potůček 1 1 2 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Jan Starý 1 0 1 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Michal Šeda 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 1 1 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 25 1 24 96,00 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Jsme spokojeni se třemi body, a třetí třetinou. Začátek té první byl z naší strany takticky špatný, což nás trošku zabrzdilo. Důležité bylo, že jsme po snížení na 2:1 neinkasovali a dohráli třetinu tímto náskokem. V závěrečném dějství jsme hráli už zodpovědně. Třetí gól od Ondry Potůčka nás uklidnil. Ostrava měla před zápasem devět bodů, hrála pět zápasů a z toho tři venku, což něco znamená. Dobře bránili a čekali na brejky, my jsme se rozjížděli pomalu. Na startu Jana Starého jsme byli domluveni s Pardubicemi už dlouho, dneska nemohl přijet Ríša Diviš z Kladna, tak jsme to uvítali. Čtvrtá lajna nebyla prakticky vůbec sehraná, poprvé spolu naskočili dneska ráno na tréninku, ale dokázali rozhodnout zápas.

Petr Fabián (asistent trenéra Ostravy)
Přesvědčili jsme se o tom, že Hradec body která má, nenasbíral náhodně. Na druhou stranu byly v utkání situace, především ve druhé třetině, kde jsme měli dlouhé minuty šance a ty jsme měli využít. Nátlakovou hrou jsme myslím ukázali, že jsme do Hradce nepřijeli bránit, ale přijeli jsme útočit a předvést hokej, jaký jsme natrénovali. Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, neměli jsme v sestavě tři opory, Partika Rimmela, Libora Polášeka, ale především Pavla Šebestu, pro Hradec to bude příště s námi určitě ještě těžší.

Fotogalerie