Ohlasy k zápasu
st 27.9.2006 | Daniel Višňák

Věřím, že nám to vydrží co nejdéle, přeje si Alexandr Hylák

Po šesti kolech nejen že vede Hradec Králové první ligu, ale také každého při pohledu na tabulku první ligy zaskočí skóre, kterým se můžou Energetici pyšnit. V tom jim patří hned dva primáty, první, že nastříleli nejvíce branek, v dosavadních šesti zápasech 27, ale hlavně jich nejméně ze všech mužstev inkasovali. To je výborná vizitka východočeské obrany, ale hlavně brankáře Alexandra Hyláka. „Je to výsledek práce celého týmu, útokem počínaje a obranou konče,“ oponuje sám brankář. „Zatím nám to šlape a věřím, že nám to vydrží co nejdéle, abychom se byli takhle vysoko, co to jen půjde,“ přeje si.

Sareza byla určitě těžkým soupeřem, utkání bylo otevřené prakticky až do konce.
S Ostravou to byl pro nás důležitý zápas, protože jsme potřebovali předchozí výkony potvrdit i dnes doma. Ano, bylo to pro nás těžké utkání, Sareza hrála dobře a spoléhala na brejky, což jim několikrát vyšlo, ale naštěstí jsme jen jednou inkasovali a dali tři, takže paráda.

Trenér Vás určitě nabádal před zápasem na jeho začátek, přesto v něm byli hosté aktivnějším a mohli jít i do vedení.
Určitě. Vstup nám moc nevyšel, vlastně po minutě jsme byli hned v oslabení, poté dokonce pouze ve třech. Naštěstí jsme to ubránili a pak dali branku na 1:0. I když jsme po našem vedení 2:0 dostali vzápětí gól na 2:1, tak jsme to dokázali udržet a ve třetí třetině už náskok nepustili.

Sedm obdržených branek v šesti zápasech to určitě není náhoda. Cítíš na sobě osobně formu jinou, než třeba v předchozích sezónách? Nebo je to souhra náhod a nebo výsledek kvalitní obrany?
Je to tím, že celé mužstvo vstoupilo suprově do sezóny. Ono se chytá úplně jinak, když máte pět zápasů a pět výher a z toho ještě strašně málo obdržených gólů. Je to výsledek práce celého týmu, útokem počínaje a obranou konče. Prostě myslím, že nám to zatím šlape a věřím, že nám to vydrží co nejdéle, abychom se drželi takhle vysoko co to je půjde.

Do Hradce by za chvíli mohly jezdit týmy pouze s obrannou taktikou, s cílem inkasovat co nejméně branek a pak z ojedinělých šancí rozhodnout zápas.
Ano to je pravda, ale nebude tomu tak pokaždé. Třeba příští týden sem přijede Ústí, které není rozhodně mužstvem, které by přijelo kamkoli bránit. Spousta týmů v první lize je útočných - Brno, Chomutov, ale samozřejmě se najdou i ty vycházející z obrany. Třeba naposledy Třebíč ale i Jihlava, které se momentálně moc nedaří. Zatím se nám ale pokaždé dařilo i tuto hráz překonat, což je dobré.