Zápasy
po 6.11.2006 | Lukáš Bajgar, Daniel Višňák

Hradec zvítězil v Ostravě na penalty a veze domů dva body

Zápasové menu

V Ostravě padaly branky až ve druhé třetině. Nejprve využil při přesilové hře hrubky v rozehrávce domácích Pavel Suchý a poslal ve 27. minutě Energetiky do vedení. Ti se z náskoku neradovali ale ani minutu, protože hned za osmnáct vteřin vyrovnal z přečíslení Gelačák. Za další chvíli hráli hosté oslabení a domácí tuto výhodu přetavili Boháčem ve své vedení. Hned na začátku závěrečného dějství ale srovnal stav po Linhartově přihrávce Petr Domin a bylo to 2:2. Tento výsledek trval až do konce třetí třetiny a když o vítězi nerozhodlo prodloužení, musely ho určit samostatné nájezdy. Nervy drásající rozuzlení přinesla až jejich šestá série a úspěšný zásah Jana Starého, který rozhodl o výhře Hradce 3:2.

Projev hry od samého počátku nenasvědčoval, že na půdu ostravské Sarezy dojel lídr soutěže, a možná za to mohl i fakt pozdního dojezdu hráčů z Východních Čech. I přesto hosté Fišerem a následně po zpětné nahrávce Domina Haluzem u prvně jmenovaného minuli bránu a druhým nastřelili rameno Štěpánka v bráně. Ostravští hráči pohrozili Valušiakem na sklonku druhé minuty, ale Hylák neměl s tímto pokusem mnoho práce. Až během početní výhody domácích koketoval Tesařík s myšlenkou propálit v červeném oděného muže v masce, ale tak dlouho hledal vhodnou palebnou pozici, až jej Hylák v rozkleku vychytal. Z Energetiků načerpalo nejvíce energie trio Suchý, Domin, Haluza a právě Haluzovo nahození prosvištělo kolem masky ostravské jedničky jako hladový komár. V 8. minutě velice pohledné první části namazal Šeda na Potůčka, jenž z prvé orazítkoval jen mantinel za svatyní. Na druhé straně se v jediné minutě mohlo dvakrát měnit skóre, ale natěsno bráněný Bokroš nezakončil dostatečně razantně a po Gelačákově asistu skrz modrý půlkruh nedokázal Holuša procedit kotouč za Hylákova záda. Poté si dvě vyložené šance zamluvil královehradecký Roubík ranami od modré: jednou těsně vedle a druhou do Štěpánka, od něhož se touš odrazil vysoko nad. Tečku za třetinou udělal tandem Potůček – Starý, a nebýt neposlušného kotouče, mohl se druhý jmenovaný radovat z branky.

Druhý úvodní hvizd slyšela jen osmička hráčů na kolbišti a to byla voda na mlýn pro Najdka, který chtěl nalézt skulinku mezi Hylákovimi betony, také Bokroš na hranici brankoviště nechal na gólmanově čele vyrašit několik nových vrásek. Hosté se střelou prezentovali až zásluhou Petra Mocka od červené. Ve 26. minutě nejdříve Pazdera od modré prozkoušel Štěpánkovu pozornost, aby chvíli nato Pavel Suchý po akci na jeden dotek dokončil přesilovou hru střelou do odkryté brány nad ostravského brankáře. Nedlouho po vhazování se puku chopil Holuša a po samostatné akci křižně vybídl Libora Gelačáka ke srovnání. Ve 29. minutě hostující Fořt zamířil tvrdou ránou příklepem nad lapačku svého soka a zase Hylák chvíli nato měl kupu štěstí a svého umu, že Najdek promarnil přivést svůj celek do vedení před odkrytou bránou. Co se nepovedlo jemu, dokázal Daniel Boháč také jako hosté v přesilovce střelou pod víko. A divoká přestřelka ovšem zdaleka nekončila, i když branky odmítaly padat. 2:2 měl na holi Vondráček, jehož Šeda poslal skórovat, jenže Štěpánek se štěstím betonem zasáhl. Další „jéééj“ se ozvalo, když zpoza kruhů domácí Vnenk poslal svou vizitku Hylákovi a ta mu vypadla a nenašel se nikdo, kdo by mu ji ukryl do brány. Také agilní Valušiak mohl jen potvrdit převahu Ostravy v prostřední části svými góly, kdyby ovšem nenarazil na zeď jménem Alexandr Hylák. Hradečtí borci ovšem ukazovali, že nevedou soutěž jen tak omylem a šance Volrába při vlastním oslabení, při níž se puk pomazlil s boční siťkou brány, toho byla důkazem. A když se ve 39. minutě Suchý rozhodl zbourat podpěrný sloup jedné z tribun zimního stadionu jak pálil tvrdě a nepřesně a když se mu plán nezdařil, odcházeli domácí do šaten spokojenější.

Druhou přestávku jako tradičně okořenila divácká soutěž a vzápětí se rozpoutal další díl bitvy o prvoligové body. Tu měli hosté usnadněnu o čtyřminutové vyloučení Baranyka; byl si toho vědom mimo mířící Fořt a především Petr Domin, jenž pozměnil před Štěpánkem Linhartem vypálený projektil a po zemi kolem betonu srovnal – 2:2. Začínalo se tedy, jak se říká, od nuly. Hradec Králové byl na koni, důkazem byly střely Starého z bezprostřední vzdálenosti do klečícího gólmana, Roubíka nad bránu a znovu v jeho podání ale kolem tyče. Ostravští se vzchopili a opět byli soupeři více než jen vyrovnaným sokem. Boháč si vyhlédl beton Hyláka a odražený kotouč jen procválal brankovištěm, stejně jako když jej tímto směrem vyslal Valušiak. A do třetice domácí v podání Bokroše, jehož prudké nahození Hylákovi vypadlo z lapačky. Když se na konci šedesátiminutovky neprosadil Suchý a rozezvučel jen boční konstrukci brány, následovalo pětiminutové prodloužení.

Zatímco během všech třetin bylo pohledných a gólových akcí jako politických slibů před volbami, byla hra čtyř proti čtyřem výrazně opatrnější a hráči zkoušeli překonat gólmany z úctyhodných vzdáleností, krom Buriána, který měl gól na holi, když se na Štěpánka natlačil, ale puk neprotlačil. Hostující Volráb a domácí Šebesta spíše propagačně otestovali gólmany.

Zápas dospěl do samostatných nájezdů, v nichž se zaskvěl především domácí Baranyk svým hattrickem proti Hylákovi a pak duo hostí Roubik - Jan Starý, které v součtu vsítilo čtyři branky, přičemž druhý jmenovaný v šesté sérii narozdíl od domácího Šebesty poslal puk do brány a ukončil tak pěkný hokejový podvečer dvěma body pro Hradec Králové.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Richard Diviš 0 0 0 0 0
Petr Domin 1 0 1 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 0 0 0 0 0
Tomáš Linhart 0 1 1 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Ondřej Potůček 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Jan Starý 1 0 1 0 0
Pavel Suchý 1 0 1 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 65 43 2 41 95,35 0 0

Ohlasy k utkání

Libor Polášek (Ostrava): „Soupeř byl dnes velmi silný. Můžeme být spokojeni s předvedenou hrou, vedli jsme 2:1, ale nechali jsme Hradec vyrovnat. Trestná střílení se nám, bohužel, nepovedla“

Vladimír Jeřábek (Hradec Králové): „Jsme spokojeni i s dvěma body. Na začátku třetí třetiny jsme prohrávali 2:1. Z obou stran to bylo upracované utkání, gólmani podali skvělý výkon. V krátkém sledu je hodně utkání a projevuje se únava. Myslím si, že jsme v první třetině promarnili několik šancí. Ostrava hrála velmi dobře, obětavě, s nasazením, ostravští hráči padali hodně do střel. Remíza byla zasloužená, nájezdy jsou o štěstí."