Zápasy
so 16.12.2006 | Dušan Majer, Daniel Višňák

Hradec podruhé v řadě padl, tentokrát se vrací s prázdnou z Jihlavy

Zápasové menu

Druhou porážku v řadě si připisují na svůj účet hradečtí hokejisté. Po středeční prohře s Třebíčí podlehli dalšímu týmu z Vysočiny, tentokrát jihlavské Dukle. Na její půdě prohrávali po dvou třetinách už 0:2, když domácí poslal do vedení ve 13. minutě Čachotský a těsně před koncem druhé části hry zvýšil na rozdíl dvou gólů dorážkou do prázdné branky Rytnauer. Hosty vrátila do zápasu střela obránce Petra Mocka od modré ze 45. minuty, ale ve zbývajícím čase se už hradeckým Řehoře v jihlavské brance překonat nepodařilo a tak se vrací domů bez bodu. I přes porážku zůstávají Východočeši na prvním místě, nyní už pouze o skóre před druhým Ústím nad Labem.

Utkání Jihlavy a Hradce Králové mělo skvělou atmosféru, ke které svými hlasivkami pomohli všichni fanoušci. Z Hradce Králové přijelo přes sto fanoušků. Domácí tým měl velký problém se sestavou, protože trenér Vlk měl k dispozici jen pět obránců. Nakonec se jako šestý bek na ledě objevil Ota Lazorišák, který se normálně objevuje v útoku. Zápas doslova letěl v bleskovém tempu, které strhlo naprosto všechny. Šance s přelévaly ze strany na stranu zápas se musel líbit. První akci si připsal Koma, který trefil Řehořův plastrón. Z protiútoku zahrozil Řípa, který však pálil jen do Hylákovy hrudi. I Milan Řehoř se měl co ohánět když Volráb objížděl branku a jihlavský brankář zasahoval vleže. Pak dostala Jihlava výhodu dvou mužů v poli. Největší šanci při ní měl veterán Kaňovský, jehož křižnou přihrávku přes brankoviště skryl Hylák pod betonem. Bez gólu skončil jak Fiedlerův bekhendový pokus tak i Bakusova teč. Nebezpečno bylo i na druhé straně. Pavel Suchý pálil ukázkovým švihem, ovšem Milan Řehoř proti této střele vytasil bleskurychlou lapačku. V této chvíli dokázali udeřit domácí. Kombinace Dušátka a Vaškoviče zakončoval střelou do prázdné branky Tomáš Čachotský a otevřel skóre zápasu - 1:0. Hradečtí po gólu zůstali chvíli jako opaření ale zakrátko se snažili vyrovnat. Jan Starý ale v sólu na Řehoře nevyzrál. Na druhé straně se o navýšení skóre snažili postupně Bakus, který neuspěl s volejem, Fiedler, jehož tečovaný puk pomalu klouzal do branky, ale zastavil se jen o tyčku. Ohromnou šanci spálili Tomáš Čachotský, kterého tygřím skokem vychytal pozorný Hylák.

I druhá třetina se nesla ve svižném tempu a šance se přelévaly ze strany na stranu. Již v první minutě nevyzrál na Hyláka ani Bakus s bekhendem ani Čachotský s kličkami, po nichž sice prostrčil puk za brankáře ale za čáru se již nedostal. V šesté minutě dostali výhodu dvojité přesilovky i hosté, ovšem perfektně bránící Jihlava jim dovolila jedinou vážnější střelu – z hole Jana Šedy, tu si však Řehoř bez problémů pokryl. Jihlava se stále snažila zvýšit vedení. Čachotský naservíroval před branku nahrávku Rytnauerovi, ten však byl příliš blízko Hyláka a jeho střela neměla šanci na úspěch. Stejný hráč ohrožoval branku Energetiků i po následujícím buly, ale Hylákova lapačka byla na místě. Hradec oponoval jedině střelou Haluzy, ale i ta ožila mimo. Otěže zápasu tedy vzala do svých rukou Dukla. Kuchyňa pálil od modré, ale Hylák se roztáhl na čáře a puk skryl v lapačce. Ladislav Rytnauer se nejprve protlačil do sóla, ve kterém byl atakován a ke střele se nedostal, ale vynahradil si to hned o pár vteřin později. Tehdy využil přihrávku Tomáše Čachotského a puk zametl do odkryté branky - 2:0.

I třetí část měla svůj náboj i když ne tak velký jako první dvě. Hradečtí hokejisté vrhli všechny síly do útoku. Prošek ale pohořel se střelou od modré, Starý nastřelil jen Řehořův beton, ale Petr Mocek uspěl se střelou, která domácímu brankáři propadla mezi rukou a betonem - 2:1. Gól vlil hostům do žil novou krev a v jihlavském obranném pásmu to často hořelo. Milan Řehoř však vše s přehledem pokryl. Nejprve si skvěle poradil se střelou Koudelky, čekajícího u zadní tyče, sólem Šedy i dorážkou Suchého. Na druhé straně využil velkého tlaku hostí Morava, který se utrhl do sóla, ale kvůli tlaku obránců pálil jen do Hylákovy náruče. Neuspěl ani v pádu střílející Bakus, jehož pokus mířil nad. Hosté vrhli všechny síly do vyrovnání, ale nepomohla jim ani závěrečná power-play.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Richard Diviš 0 1 1 0 0
Petr Domin 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Petr Mocek 1 0 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Roman Prošek 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 44 2 42 95,45 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Mička (asistent trenéra H. Králové):
Do Jihlavy jsme přijeli s odhodlání odčinit zaváhání s Třebíčí. Na začátku jsme do toho chtěli vlétnout, využít toho, že Jihlava má jen 15 hráčů, z toho 5 obránců. Tak jsme je chtěli hned na začátku utahat. Věřili jsme, že když do nich budeme chodit, tak že Jihlava nakonec odpadne, ale nepodařilo se to. První dvě třetiny jsme tahali za kratší konec provazu a ve třetí už jsme stihli jen snížit.

Petr Vlk (hlavní trenér Jihlavy):
Po předešlých zápasech s Hradcem jsme věděli, že to nebude jednoduchý zápas. Kádr byl vinou nemocí takový jaký byl, ale kluci se s tím poprali tak, jak si to zasloužilo a vyhráli jsme zaslouženě. Navíc jsme tam měli hromadu šancí, které jsme mohli využít a byl by klid. Ten jejich gól byl hodně šťastný. Kluci ale pak bojovali a semkli se.