Preview k zápasu
pá 15.12.2006 | Martin Koutský

S Energetiky jedou do Jihlavy dva plné autobusy fanoušků

Hradečtí hokejisté ve svém posledním vystoupení neuspěli, podlehli Třebíči 2-3. O reparát se mohou pokusit už tuto sobotu, kdy s vydatnou podporou svých příznivců cestují do Jihlavy. Dukla se po katastrofálním vstupu do soutěže zvedla a jen tři body ji dělí od osmého místa zaručujícího vstupenku do play-off. Největší zásluhu na tabulkovém posunu má její domácí úspěšnost, neboť z posledních deseti utkání na Horáckém zimním stadionu Dukla prohrála jediné, v prodloužení s Chomutovem. Z tamního ledu naposledy odjelo s prázdnou také silné Ústí nad Labem. Třetí letošní souboj mezi Jihlavou a Hradcem Králové začíná v sobotu v 17 hodin 30 minut.

Poslední utkání soupeře

Osm zápasů, osm porážek. Nepovedený start do sezony odnesl trenér Milan Chalupa, kterého vystřídal Petr Vlk. První domácí zápas pod jeho vedením ještě Dukla prohrála, z dalších deseti utkání hraných na Horáckém zimním stadionu však vytěžila vynikajících 28 bodů z 30 možných. S nepořízenou odjelo mimojiné Brno, Mladá Boleslav a minulý týden také Ústí. Jediný Chomutov se vracel z Vysočiny s bodovým ziskem, v gólové přestřelce vyhrál 7-6 po prodloužení. Problémem Jihlavy jsou zápasy na cizích kluzištích, odkud přivezla jen tři výhry. Tu poslední zaznamenala ve středu v Kadani, kde zvítězila 4-1. „Od první minuty jsme nedali soupeři šanci. I když jsme chvilku před koncem první třetiny dostali gól na 2-1, tak jsme měli průběh utkání ve svých rukou,“ uvedl pro jihlavský server trenér Dukly Petr Vlk.

Kadaň – Jihlava 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)
Branky: 19. Stavenský – 16. Fiedler, 19. Kaňkovský, 27. Lukáč, 57. Vaškovič. Vyloučení: 7-10, navíc Míka (JIH) 10 min. Využití: 0-1. Střely na branku: 24-45. Diváci: 320. Sestava Jihlavy: Řehoř – Kuchyňa, Morava, Duben, Lukáč, Míka, Šmarda, Pekárek – Rytnauer, Bakus, Čachotský – Řípa, Kaňkovský, Fiedler – Vaškovič, Dušátko, Hanzal - Lazorišák. Hráno 13.12.2006.

Pohled do statistik

37letý střední útočník Petr Kaňkovský vede kanadské bodování jihlavské Dukly s 32 body nasbíranými ve 23 utkáních. Zkušený harcovník, jenž minulou sezonu strávil ve druholigových Benátkách nad Jizerou, je pátým nejproduktivnějším hráčem první ligy. Nejlepším kanonýrem Jihlavy je Oldřich Bakus, soupeřovy gólmany překonal patnáctkrát. V kádru Dukly najdeme také dva zlé muže, Jonáš Fiedler je třetí a Marian Morava čtvrtý nejtrestanější hráč celé ligy. Přestože se letos do jihlavské klece postavilo už pět mužů, jasnou jedničkou je Milan Řehoř, sedmý nejlepší brankář soutěže podle procenta úspěšnosti zásahů.

kanadské bodování: 32 (12+20) Kaňkovský Petr (ú), 28 (15+13) Bakus Oldřich (ú), 23 (11+12) Rytnauer Ladislav (ú), 17 (7+10) Čachotský Tomáš (ú), 16 (3+13) Fiedler Jonáš (ú), 13 (0+13) Morava Marian (o), 12 (6+6) Dušátko Jan (ú)
střelci: 15 Bakus Oldřich (ú), 12 Kaňkovský Petr (ú), 11 Rytnauer Ladislav (ú)
nahrávači: 20 Kaňkovský Petr (ú), 13 Bakus Oldřich (ú), 13 Fiedler Jonáš (ú)
+/- hodnocení: +8 Kaňkovský Petr (ú) ... -12 Dušátko Jan (ú)
trestné minuty: 103 Fiedler Jonáš (ú), 93 Morava Marian (o), 65 Kuchyňa Petr (o)
brankáři – průměr obdržených branek: 2,98 Řehoř Milan, 5,38 Jež Petr, 6,04 Sáblík Lukáš, 6,32 Kotlík Petr, 9,60 Suchan Jaroslav
brankáři – procento úspěšnosti zásahů: 92,46 Řehoř Milan, 85,06 Jež Petr, 84,62 Kotlík Petr, 83,52 Sáblík Lukáš, 80,00 Suchan Jaroslav
brankáři – počet výher: 12 Řehoř Milan
brankáři – čistá konta: 3 Řehoř Milan

Vzájemné zápasy

V minulosti nejezdili královéhradečtí hokejisté na Horácký zimní stadion rádi. Roky výsledkové bídy skončily na konci února letošního roku, kdy Východočeši v Jihlavě vybojovali historicky první vítězství. Bylo to ve čtvrtfinále play-off a znamenalo vyrovnání série na 1-1. Od té doby se Hradečtí do Jihlavy vrátili dvakrát a pokaždé slavili vítězství. Poslední vzájemné utkání se odehrálo pod Bílou věží a vyznělo mnohem lépe pro hostitele. O výhře 7-3 rozhodla hned první třetina, v níž domácí nasázeli za záda jihlavského Milana Řehoře pět branek. Dukla se prvního gólu dočkala teprve za stavu 7-0 pro Hradec, který tak svého soupeře porazil už popáté za sebou.

Jihlava – Hradec Králové 2-6 (1-3, 0-1, 1-2)
Branky: 11. Bakus, 48. Dušátko – 15. a 47. Fořt, 11. a 54. Vondráček, 2. Burián, 32. Roubík. Vyloučení: 9-7, navíc Fiedler (JIH) 10 min., Toužimský (HKR) 10 min. Využití: 0-2. Střely na branku: 43-41. Diváci: 1020. Sestava Jihlavy: Sáblík – Duben, Lukáč, Lukačovič, Chvátal, Čintala, Kuchyňa, Plch, Pekárek – Fiedler, Bakus, Rytnauer – Hanzal, Kaňkovský, Čachotský – Horský, Dušátko, Říha – Lazorišák, Havel, Polák. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Daňo, Hendrich, Burián, Šeda M., Lesák – Fořt, Roubík, Fišer – Domin, Koudelka, Vondráček – Haluza, Šeda J., Suchý – Potůček, Volráb, Diviš – Šebek. Hráno 25.9.2006.

Hradec Králové – Jihlava 7-3 (5-0, 2-1, 0-2)
Branky: 7. a 19. Starý, 17. a 26. Haluza, 1. Fořt, 12. Roubík, 37. Mocek – 37. Rytnauer, 45. Dobrovolný, 59. Padělek I. Vyloučení: 7-8, navíc Lukáč (JIH) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3-1. V oslabení: 1-1. Střely na branku: 58-29. Diváci: 2231. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Šeda M., Koma, Burián – Fořt, Roubík, Fišer – Starý, Koudelka, Vondráček – Haluza, Domin, Diviš – Potůček, Volráb, Šebek – Šeda J. Sestava Jihlavy: Řehoř – Šmarda, Morava, Kuchyňa, Lukáč, Dobrovolný, Chvátal, Duben, Lukačovič – Čachotský, Bakus, Rytnauer – Říha, Dušátko, Padělek I. – Hanzal, Lazorišák, Fiedler – Řípa, Havel. Hráno 4.11.2006.

sezona 2005/06:
Hradec Králové – Jihlava 1-3 (1-1, 0-2, 0-0)
Branky: 17. Mocek – 14. Říha, 21. Malena, 23. Rytnauer. Hráno 24.9.2005.
Jihlava – Hradec Králové 6-4 (5-0, 0-1, 1-3)
Branky: 5. a 12. Čachotský, 13. a 17. Rytnauer, 19. Říha, 49. Bakus – 43. a 43. (ts) Fořt, 25. Volráb, 41. Černý. Hráno 5.11.2005.
Hradec Králové – Jihlava 4-2 (0-1, 3-0, 1-1)
Branky: 22. Vondráček, 23. Suchý Pavel, 39. Roubík, 44. Tvrzník – 9. Duben, 54. Čachotský. Hráno 17.12.2005.
Jihlava – Hradec Králové 4-3 (2-0, 0-1, 2-2)
Branky: 1. Staněk, 11. Duben, 43. Fiedler, 51. Lazorišák – 35. Mocek, 42. Přeučil, 50. Blanár. Hráno 4.2.2006.
Jihlava – Hradec Králové 5-4 sn (1-2, 2-0, 1-2, 0-0)
Branky: 16. a 27. Bakus, 30. Chvátal, 60. Čachotský, náj. Hlouch – 12. Toužimský, 20. Hendrich, 50. Šeda M., 54. Roubík. Hráno 22.2.2006 (1. ČF).
Jihlava – Hradec Králové 2-4 (1-3, 0-1, 1-0)
Branky: 14. a 43. Chvátal – 4. Hendrich, 7. Koudelka, 20. Diviš, 39. Roubík. Hráno 23.2.2006 (2. ČF).
Hradec Králové – Jihlava 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)
Branky: 5. Vondráček, 25. Šeda J. – 12. Šmarda, 13. Čachotský, 25. Dobrovolný. Hráno 25.2.2006 (3. ČF).
Hradec Králové – Jihlava 3-2 (1-0, 1-2, 1-0)
Branky: 6. Roubík, 23. Šeda J., 46. Fišer – 24. a 36. Hodek. Hráno 26.2.2006 (4. ČF).
Jihlava – Hradec Králové 4-5 pp (3-0, 0-2, 1-2, 0-1)
Branky: 17. a 47. Bakus, 7. Malena, 17. Hlouch – 29. Fořt, 37. Koudelka, 50. Roubík, 51. Suchý Petr, 66. Diviš. Hráno 28.2.2006 (5. ČF).
Hradec Králové – Jihlava 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)
Branky: 39. a 56. Přeučil, 3. Domin, 36. Suchý Pavel. Hráno 2.3.2006. (6. ČF).