Zápasy
ne 18.3.2007 | Lukáš Souček, Daniel Višňák

Energetici před plným stadionem vydřeli vítězství 3:1

Šest tisícovek hradeckých fanoušků vidělo úvodního utkání play-off, které bylo napínavé až do poslední minuty. Domácí šli už v po 29 vteřinách hry do vedení Richardem Divišem, ale Ostrava dokázala rychle vyrovnat Badžem. Nerozhodný výsledek trval až do 24. minuty, to kus za červenou čárou napřáhl Jaroslav Koma a kuriózním gólem poslal Energetiky do vedení. Hned záhy odrazila dělovku kapitána Roubíka tyč a poté zlikvidoval ostravský brankář Štěpánek několik velikých šancí hradeckých hráčů. Hosté se otřepali k velikému náporu v samém závěru zápasu, to ale dokázal projet celým hřištěm Jaroslav Roubík a pojistil svému týmu úvodní vítězství.

Nečekaný vývoj utkání byl k vidění hned po úvodním vhazování. Nastřelený kotouč dojel Jaroslav Roubík, předložil před bránu volnému Richardu Divišovi, který střelou z první překonal Jakuba Štěpánka v bráně Sarezy. Po půl minutě se tak znovu vhazovalo ve středovém kruhu a tentokrát dostali slovo hosté. Adam Červenka se v rohu kluziště uvolnil a prostrčil na volného Marka Badža. Ten jen lehce změnil směr jeho přihrávky a zasloužil se tak o vyrovnání. V polovině třetiny dostali domácí obrovskou příležitost strhnout vedení na svou stranu ve dvojnásobné přesilovce. Jakub Štěpánek ale potvrdil své kvality a všechny nebezpečné pokusy domácích hokejistů zlikvidoval. Poté jakoby oběma mužstvům zvlhnul střelný prach. Sareza si ještě v posledních vteřinách vytvořila menší tlak, ale to ke gólu nevedlo.

Druhou třetinu odstartovala kuriózní branka domácích. Jaroslav Koma vypálil téměř od červené a těsně minul horní tyč. Kotouč se však odrazil od mantinelu do zad brankáře Štěpánka a následně za brankovou čáru a Hradec vedl 2:1. O půl minuty později Jaroslav Roubík potáhl kotouč za modrou čáru a svou dělovkou označkoval levou tyč ostravské branky. Na druhé straně zakončoval přečíslení 2 na 1 Pavel Šebesta, ale brankář Hylák se proti němu vyznamenal. Třetí hradecký gól měl na hokejce Pavel Suchý, když dostal přihrávku do volného prostoru, ale s přesunujícím se Štěpánkem si poradit nedokázal. Sareze svitla naděje na vyrovnání, když Radek Hubáček prošel hradeckou obranou. Souboj s Hylákem ale prohrál. Hradečtí měli podruhé v utkání výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale i druhý pokus byl neúspěšný. V závěru třetiny navíc z trestné lavice naskočil na led Vladimír Svačina a uháněl sám na Hyláka. Největší šanci hostů v utkání však neproměnil. Hylák jeho blafák do bekhendu vychytal.

Třetí třetina měla jasný scénář. Domácí nechtěli udělat chybu a hosté se tlačili do vyrovnání. V největší šanci se ocitl Petr Valušiak, když se k němu odrazil kotouč právě ve chvíli, kdy byl sám před Hylákem. Obrovskou šanci však nevyužil. Chvíli poté se Libor Gelačák dostal přes hradeckého obránce znovu až k Hylákovi, jenže švihem přestřelil. Stupňující se tlak Sarezy opadl až v poslední minutě zápasu. Jaroslav Roubík totiž jako správný kapitán vzal odpovědnost na svá bedra. Projel celé hřiště a krásným blafákem do bekhendu dal prvnímu čtvrtfinálovému utkání konečnou podobu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Richard Diviš 1 0 1 0 0
Patrik Fink 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Boris Flamík 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 1 0 1 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 1 2 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Petr Šinágl 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 34 1 33 97,06 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek Vladimír Jeřábek (hlavní trenér HC VČE Hradec Králové):
Utkání bylo dramatické, to jsme ale také očekávali. Byli jsme trošku nervózní, přišlo poprvé tolik lidí. Věděli jsme, že Ostrava nemá co ztratit a tím se také celé utkání odvíjelo. Udělali jsme důležitý krok, celá série bude ale moc těžká. Klukům chci poděkovat za odmakané utkání a takticky odehranou třetí třetinu.

Petr Fabián Petr Fabián (hlavní trenér HC Sareza Ostrava):
Musím soupeři pogratulovat k prvnímu bodu. Všichni viděli, že jsme bojovali a utkání ani v nejmenším lacino neodehráli. Hráli jsme až do poslední minuty o to, abychom zvrátili stav 2:1. V první polovině utkání byl Hradec lepším týmem, lépe zvládal hru ve středním pásmu a přechod do útoku. Pak jsme domácím ale tento styl začali narušovat a ve třetí třetině jsme si vytvořili řadu šancí, které jsme ale neproměnili a to nás stálo vítězství.

Fotogalerie