Zápasy
st 28.11.2007 | Daniel Višňák

Hradec veze z dračího doupěte všechny body

Zápasové menu

Hradecká úspěšná série pokračuje i po utkání na půdě šumperských Draků. Východočeši šli v zápase s prvoligovým nováčkem v 7. minutě do vedení, jenže rychlá odpověď Ambruze jednobrankový náskok Hradce bleskově vymazala. Rozhodnutí nakonec přinesla druhá třetina. Hosté v ní dokázali brankáře Alexandra Hyláka překonat hned dvakrát, kdežto domácí Draci si na výborném Vladislavu Koutském pokaždé vylámali zuby. V závěrečné dvacetiminutovce si už hosté hlídali své vedení a když ho Jan Šeda a Michal Pavlů pojistili ještě dvěma góly, bylo o vítězi rozhodnuto.

Utkání začalo ve vysokém tempu a oba brankáři měli hned od jeho úvodu plné rukavice práce. Nejdříve zasahoval Koutský, který kryl Bařicův pokus, na druhé straně vychytal obrovskou šanci Šedy Hylák. První vyloučení zápasu přišlo při Galvasově podražení a hosté ho ztrestali. Jiří Hendrich našel přesně Michala Pavlů, který příhru z první poslal za Hylákova záda. Favorit se však z vedení radoval pouhých 21 vteřin a před návštěvou 1200 diváků srovnal z krásné akce Martin Ambruz. I v dalších minutách se hrála strhující podívaná s akcemi nahoru dolů, více ze hry však měl Hradec a Hylák musel často čarovat. Přesně v 16. minutě mohl vrátit hráčům HC VCES vedení Koudelka, položil si v tváří tvář Hyláka, po objetí branky však odkrytou klec minul. Stejně tak odkrytou svatyni netrefil i Michal Pavlů, který minutu před koncem nedopravil do sítě při vyloučení Ivana nepokrytý kotouč.

Od druhé třetiny se plně projevila vyzrálost hostů. Rychlé kombinace plné přesných přihrávek zamotávaly šumperské obraně hlavu a hradečtí z těchto akcí vytěžili ještě čtyři branky. Nejprve musel Roubíka vychytat Hylák, u protější branky nepřekonal Koutského aktivní Ivan. A tak se dočkali hosté. Pavel Suchý vytěžil pro Východočechy šťastný vedoucí gól - po střetu dvou holí se kotouč vznesl do vzduchu a nikým nespatřen zapadl pomalým lobem přes Hyláka za pravou tyč jeho branky. O chvíli později mohl Šumperk srovnat, ovšem Koutskému propadl puk mezi betony těsně vedle tyč branky. A tak se dočkal opět Hradec. Volrábovu ránu vyrazil Hylák pouze k tyči a celých pět vteřin obranou neodehraný kotouč mimo nebezpečí dorazil do sítě Martin Koudelka. Ve zbývajícím průběhu třetiny měl díky přesilovým hrám kotouč na holích více Šumperk, střelecky však Koutského ohrozil jen velice sporadicky. Do kabin vešli hosté s uklidňujícím vedením o dvě branky.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili sice lépe Draci, ale i tentokrát udeřilo před Hylákem. Sakrajdovu přesnou přihrávku poslal do odkryté klece Jan Šeda a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Zvláště když dlouhé minuty vládli dění na ledě hosté, postupně pálili na Hyláka Roubík, dvakrát Pazdera, Sakrajda, opět Roubík a na závěr Fořt. Domácí gólman ale pokusy pokryl, po deseti minutách od čtvrté branky pak po dlouhé době střílel i Šumperk - Ambruz však Koutského podruhé v zápase překonat nedokázal. Poslední minuty se dohrávaly z obou stran útočně, paradoxně bez větších šancí. Až Michal Pavlů svou střelou švihem propálil 31 vteřin před sirénou Hyláka a dal tak výsledku konečnou podobu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 2 2 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 1 0 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 2 0 2 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Tomáš Protivný 0 0 0 0 0
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Petr Sakrajda 0 1 1 0 0
Pavel Suchý 1 0 1 0 0
Jan Šeda 1 1 2 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 2 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 29 1 28 96,55 0 0