Ohlasy k zápasu
čt 29.11.2007 | Michal Luňák, Daniel Višňák

Hráli jsme zodpovědně od prvního střídání, říká hradecký trenér Pazourek

Velká neznámá čekala na hradecké hokejisty ve středu na půdě nováčka ze Šumperku. Draci se neustále posilují, navíc v posledních třech utkáních dokázali nasbírat 7 bodů a tak se dalo čekat, že se proti hráčům HC VCES postaví soupeř, který bude chtít svou formu potvrdit. V útoku rozjetý Marek Ivan v brance zase Alexandr Hylák, to jsou zatím dvě největší překážky pro soupeře Šumperka v posledních zápasech. Jenže hradečtí hokejisté i na horké dračí půdě dokázali prodloužit svou úspěšnou sérii a domů vezou další tři cenné body za výhru 5:1. ,,Pomohlo nám, že jsme jeli do Šumperka s respektem. Soupeř udělal sedm bodů ve třech duelech a to bylo pro nás varování,“ přiznal hradecký kouč Pavel Pazourek.

Ten mohl být po utkání pochopitelně spokojen a to jak s předvedenou hrou, tak výsledkem. Hráli jsme zodpovědně od prvního střídání a i když byla první třetina výsledkově vyrovnaná, měli jsme více ze hry. V dalších dvou se nám již podařilo branky vstřelit a nebýt vynikajícího Saši Hyláka v brance domácích, tak mohl být rozdíl se skóre ještě vyšší. Ale na skóre se nehraje a máme z utkání dobrý pocit." V zápase Hradec postrádal Hradec Romana Vondráčka, kterého na křídle v Koudelkově útoku výborně zaskočil Jan Šeda. ,,Honza podal přesně takový výkon, jaký jsme po něm chtěli, zápas zvládl výborně. Nebyla to pro něj jednoduchá situace. Tyto záskoky v lajně, která šlape, nejsou jednoduché. O to více nás těší, jak se s tím vypořádal. Doufáme však, že Roman Vondráček bude již na Sarezu v pořádku a Honza nám vyztuží jinou lajnu." Východočechům se dařilo v přesilových hrách, dokázali využít dvě z pěti a i zbytek přesilovek byl sehrán kvalitně ,,My se tomu docela stabilně a intenzivně věnujeme, jelikož to jsou situace, které rozhodují zápasy. Máme v týmu dostatek hráčů, kteří jsou schopni přesilovku kvalitně sehrát. Problém byl v začátku sezóny v tom, že se nám nechtělo chodit do branky. Teď do těch prostorů chodíme a hned je to na využívání přesilovek znát. Hrajeme to jednodušeji a můžeme být spokojeni." Po několika zápasové pauze se do sestavy vrátil zkušený Zdeněk Toužimský. Na ledě vydržel dvě třetiny a pak již utkání sledoval v civilu z lavičky. ,,Zdeněk nedávno začal opět s tréninkem, čili nesmíme nic uspěchat. Nemá ještě tolik nabrusleno, a tak byla domluva, že si sám řekne kdy má dost. Vydržel dvě třetiny a věříme, že postupem času se do toho dostane. Navíc jsme měli po delším čase k dispozici osm obránců, čili nebyl důvod Zdeňka přetěžovat a držet ho v zápase po celých šedesát minut," uzavřel spokojený hradecký trenér hodnocení zápasu.

Vydařený záskok za momentálně zraněného Romana Vondráčka absolvoval Jan Šeda , který v utkání zaznamenal hned branku a asistenci ,,Jsem rád, že jsem si konečně pořádně zahrál. Dostal jsem šanci být častěji na ledě a snad jsem důvěru trenérů nezklamal. Ve druhé lajně jsem už letos nastupoval, čili jsem věděl, co mě čeká a bylo to dobré." Výhru v Šumperku rozhodně nepovažoval hradecký útočník za automatickou a povinnou ,,Jeli jsme sem z respektem, ale to jezdíme všude. Nestane se, že někam přijedeme jasně vyhrát a že by přišlo nějaké podcenění. Veděli jsme, že domácí udělali teď sedm bodů ve třech kolech, tak ta příprava tomu odpovídala. Připravili jsme se zodpovědně." Ve středečním duelu čekal hradecký útok souboj ještě s nedávno spoluhráčem z východočeské branky Sašou Hylákem. Tento minisouboj dopadl úspěšněji pro hradecký celek ,,Saša to měl těžké. On znal nás, my zase jeho. S tím mým gólem nemohl dělat nic. Dostal jsem výbornou přihrávku od Petra Sakrajdy a dával do prázdné branky. Jinak Saša hlavně ve druhé polovině utkání domácí několikrát podržel a vychytal tam naše šance." Hradecký útočník ví, že prosadit se do třech ustálených útoků není lehký úkol. ,,Mám stejnou pozici jako Dan Volráb. Teď jako tým šlapeme, máme tři řady kompaktní a není důvod nic měnit. Nezbývá, něž poctivě makat, a když se naskytne takováhle šance jako dneska mě, tak jí využít a nezklamat. Dostat se do těch tří pětek je složité." Spoluhráč ze čtvrté pětky Daniel Volráb jezdí vypomáhat do druholigového Děčína. Honza však tuto možnost nemá, i když by jistě potřeboval zápasové tempo ,,Já jsme napsaný na střídavé starty do Chrudimi. Ale tam je problém, že se hrací dny kryjí, čili jsem za Chrudim ještě neměl možnost nastoupit. Záleží na domluvě, ale pro mě je hlavní být tady v Hradci a odevzdat pro tým co se ode mě očekává ať už na kterémkoli místě v sestavě," sympaticky uzavřel šikovný hradecký útočník.

Po několika zápasové absenci se do sestavy vrátil zkušený obránce Zdeněk Toužimský . V utkání vydržel na ledě dvě třetiny, pak po domluvě s trenéry ze zápasu odstoupil. Pocity měl však pozitivní ,,Jsem rád, že jsem se konečně vrátil do zápasu. Byl jsem domluvený s trenéry že to zkusím a uvidíme, jak dlouho to koleno vydrží. Měl jsem tam jeden kontakt s protihráčem, ale koleno vydrželo, takže si myslím, že to bude už jen lepší a další zápas již vydržím šedesát minut." Svůj návrat na led nechtěl zkušený obránce uspěchat ,,Taková byla i domluva s trenéry. To zranění kolena nebylo ani těžké ani lehké, ale bylo potřeba to úplně doléčit. Trenér sám říkal, že je lepší, když budu chybět měsíc a vrátím se doléčený, než abych šel na led po čtrnácti dnech a pak chyběl třeba dva měsíce." Návrat do sestavy oslavil hradecký obránce vítězstvím ,,Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Šumperk se teď dobře posílil, a proto byl na naší straně takový respekt. Bylo to ale dobře, jelikož jsme hráli od prvního střídání. Jsme teď dobře nastartovaní, taháme pěknou šňůru zápasů a byla by škoda jí přetrhnout tím, že by se něco podcenilo. Je jasné, že jednou prohrajeme, ale nestane se nám to tím, že se na něco špatně připravíme. Máme formu a musíme v tom nadále pokračovat, však máme co dohánět, ten začátek sezóny byl z naší strany skutečně nepovedený. Teď jsme oproti začátku jako jiný mančaft. Všichni si věříme a podle toho ta naše hra vypadá. Musíme makat dál a držet si tuto výkonnost," vysvětlil zkušený zadák.