Zápasy
st 19.11.2008 | Lukáš Souček

Hradec prohrával 0:4, přesto dokázal vyrovnat, bonusový bod ale získala Třebíč

Zápasové menu

První dvacetiminutovka se hradeckému celku vůbec nevydařila. Hosté udělili domácím lekci z produktivity a po dvaceti minutách vedli o tři branky. Ve 23. minutě dokonce zvýšili na 4:0 a s Hradcem to nevypadlo vůbec dobře. Pak ale přišly chvíle hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka. Ten nejprve připravil branku pro Patrika Fořta a v dalším průběhu zápasu se čistým hattrickem zasloužil o vyrovnání. Čtvrtou branku vstřelil v čase 58:28. Hráči HC VCES v drtivém finiši sahali po třech bodech, jenže v jasné gólovce zastoupil brankáře Fialu na brankové čáře několik vteřin před koncem základní hrací doby třebíčský obránce. V nastaveném čase se pak radovala Třebíč. Vítězný bod hostům vystřelil hradeckým fanouškům dobře známý Boris Flamík.

Opatrný začátek první třetiny měl velmi neočekávaný průběh. Třebíčští byli střelecky hodně při chuti a to se také po dvaceti minutách promítlo na světelnou tabuli. Již ve druhé minutě zápasu se odražený kotouč dostal na hokejku Daniela Rákose, který bekhendem přehodil ležícího Luňáka a hosté byli ve vedení. To o šest minut později zvýšil Roman Pšurný, když proměnil samostatný únik. Ve 12. minutě šla Třebíč dokonce do tříbrankového náskoku. Vilém Burián nevymýšlel žádnou přesilovkovou kombinaci. Na hranici kruhů se opřel do kotouče a trefil se přesně k levé tyči Luňákovy klece. Hradec byl poté lehce aktivnější, ale branky se nedočkal. Nejblíže k ní měl David Nedorost, ale jeho bekhendový blafák zneškodnil Radek Fiala.

Do druhé části sice domácí vstoupili o poznání aktivněji, ale byla to znovu Třebíč, která slavila. Rákos nahodil kotouč do prostoru brankoviště, kde se k jednoduché dorážce dostal Peter Sojčík a hradecký ČEZ Stadion pohltilo velké ticho. Ve druhé dvacetiminutovce se do hradecké branky postavil Vladislav Koutský, který vystřídal Filipa Luňáka. Po čtvrté inkasované brance přišly chvíle hradeckého týmu. Nejprve se přesnou střelou z první prezentoval Patrik Fořt. O několik okamžiků později musel do šaten za nešetrný zákrok Roman Pšurný a Jaroslav Roubík využil dlouho přesilovou hru chytrou tečí. Hradecký kapitán se prosadil ve 38. minutě podruhé. Znovu to bylo v přesilové hře a Hradec tak šel do třetí třetiny pouze s jednogólovým mankem.

Třetí třetina měla očekávaný průběh. Hradec se tlačil dopředu a Třebíč měla sem tam možnost trestat okénko v hradecké obraně. Taková příležitost se jednou naskytla Petru Zahradníkovi, podruhé pak Aleši Staňkovi. V obou případech ale zasahoval Vladislav Koutský. S ubývajícím časem se začal tlak domácích stupňovat. V 54. minutě se celým hřištěm prokličkoval Jaroslav Roubík, ale vylámal si zuby na Radku Fialovi. Po šanci Pavla Suchého už Hradec mohl vyrovnat pouze ve dvojnásobné přesilové hře, která byla domácímu celku nabídnuta. A tak se také stalo. Koudelka s Fořtem sice ještě neproměnili. V čase 58:28 ale Jaroslav Roubík dovršil čistý hattrick a poslal tak zápas do prodloužení. Devět vteřin před třetí sirénou ještě mohl trestat rozhozenou obranu hostů Jan Hruška, ale nestalo se tak.

V prodloužení nejprve dostal Patrik Fořt hned dva tresty za sebou a Třebíč tak měla početní výhodu dlouhé čtyři minuty. Chvíli na to ale zbytečně fauloval Lukáš Nahodil a prodloužení se tak hrálo se třemi hráči na obou stranách. Bonusový bod nakonec odvezla Třebíč. V čase 61:51 přesně zamířil Boris Flamík a zajistil tak pro svůj tým dva body za výhru 5:4 v prodloužení.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Pavel Březina 0 0 0 0 0
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 1 1 2 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 1 1 0 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 3 1 4 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Marcel Ulehla 0 0 0 0 0
Jakub Vojta 0 2 2 0 0
Marek Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 40 0 2 27 93,10 0 0
Filip Luňák 20 0 3 12 80,00 0 0

Fotogalerie