Zápasy
so 22.11.2008 | Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek

Hradec v Chomutově prohrál 4:1

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté v sobotu zajížděli na led Chomutova. Na domácím ledě se Východočechům podařilo s Chomutovem urvat cenný bod. Na venkovním kluzišti a ještě v oslabené sestavě to ale byl hodně těžký úkol. Překvapení se nakonec nekonalo. Hradečtí vystrčili růžky ve 44. minutě, když Jakub Luštinec snížil na 2:1. O necelé tři minuty později si ale Chomutov pojistil vedení dalším gólem. Do poslední sirény domácí překonali hradeckého brankáře ještě jednou a zvítězili tak v poměru 4:1.

Dnešní utkání začalo ve velice svižném tempu a obě mužstva předváděla rychlý útočný hokej. O něco navrch měli však přece jenom domácí hokejisté, které v jejich aktivitě zastavilo vyloučení Fábryho ve 3. minutě. Hosté si však nepočínali moc dobře a vůbec se k ohrožení Lundella v brance domácích nedostali.Při plném počtu hráčů na ledě se stále více začínala projevovat větší aktivita domácího celku, ale Luňák v brance Hradce byl pozorný. V 11. minutě byl za podražení vyloučen hostující Hendrych a domácí dnes poprvé z přesilovky trestali. Na ukazateli běžela 12. minuta, když střelu Haška neudržel Luňák v lapačce a Michal Jeslínek propasíroval na několikátý pokus kotouč pod jeho tělem do branky. Největší šanci na vyrovnání měli hradečtí v 17. minutě utkání. Na domácí straně byli vyloučeni Trefný a chvilku po něm i Jíra. Domácí však skvěle bránili a nedovolili soupeři vyrovnat. Těm chyběl i potřebný klid a důraz při zakončení, ale i přesnost na jejich hokejkách. Úvodní třetinu tak vyhráli po zásluze domácí 1:0.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, domácí si vynutili svým aktivním napadáním převahu a nedovolovali hostům založit pořádně nějaký protiútok. Hradečtí si často nevěděli rady a pomáhali si fauly. Jako v 25. minutě, když se před Luňáka probíjel domácí Gombár. Hostující Spudil ho nedovoleně držel a byl po právu vyloučen. Následnou početní výhodu domácí sehráli skvěle a ve 26. minutě propasíroval po střele Skořepy puk do branky mezi pravou tyčí a Luňákovým betonem Jiří Gombár a zvýšil vedení domácích na 2:0. I po této brance pokračovalo utkání v rychlém tempu, hosté jako by byli trošku otřeseni z vývoje utkání. Skvělými zákroky je však držel nad vodou jejich gólman Luňák. Ve 34. minutě byl za podražení vyloučen hostům Sláma, což nesl velice nelibě Jeho spoluhráč Kadlec, který dostal osobní desetiminutový test. To ho však rozčílilo ještě více a vyfasoval jako bonus ještě trest do konce utkání, vše za nesportovním chování. Šanci na zkorigování měli hosté hned při dvou přesilových hrách, ale ani vyloučení Míky a později Toivonena nedokázali potrestat a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Třetí třetina začala náporem domácích, který byl ukončen faulem Trefného. Hosté tuto přesilovku sehráli mnohem lépe nežli všechny předchozí a domácí obrana v čele s Lundellem v brance se měla co ohánět. Hradeckým se tlak vyplatil v podobě vstřelené branky v době, kdy přesně na vteřinu skončil trest vyloučeného chomutovského obránce. Střelou z mezikruží vymetl levý horní růžek domácí branky Jakub Luštinec a snížil stav utkání na 2:1. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Pazdera, domácím se však tato přesilovka nepovedla a hosté neměli moc práce jí v poklidu přečkat. Domácí nechtěli připustit žádné drama a neustále se tlačili před hostujícího gólmana. Jejich snaha se jim vyplatila ve 47. minutě. Lukáš Pulpán našel krásnou přihrávkou najíždějícího Zdeňka Tauše a ten z první prostřelil Luňáka v brance hostů. V 51. minutě byl vyloučen hostům za hákování Filip a na domácí straně Domin, který dle rozhodčího pád přihrál. Hra 4 na 4 lépe svědčila hostům a několikrát ohrozili domácí branku. V 54. minutě když už se hrálo v plném počtu na obou stranách se před Luňáka probíjel Tauš, byl ale hákován Pudilem, který dostal dvouminutový trest. Domácím se dnes ale přesilové hry dařili, o čemž se hosté přesvědčili hned o chvilku později. Běžela 56. minuta utkání, když Všetečka vyslal Prudkou přízemní střelu na hostujícího gólmana, ten neměl šanci ale zasáhnout, jelikož tu tečoval za jeho záda Stanislav Mikšovic a upravil stav zápasu už na 4:1. Hned do této brance si vzali hosté oddechový čas a když se začalo znova hrát, byli jako by politi živou vodou a snažili se ze všech sil o zkorigování pro ně nepříznivého stavu. Proti však byli domácí, kteří si zkušeně koncovku utkání pohlídali a i díky třem využitým přesilovým hrám dnes zcela zaslouženě mužstvo z východu Čech porazili.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Jakub Luštinec 1 0 1 0 0
David Nedorost 0 1 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Štěpán Spudil 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Marcel Ulehla 0 0 0 0 0
Jakub Vojta 0 0 0 0 0
Marek Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 0 4 45 91,84 0 0