ne 23.11.2008 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,O naší prohře rozhodla hra v přesilových hrách”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové nezlepšili nepříznivou bilanci v Chomutově a opět místním hokejistům podlehli. Hradec nehrál špatný zápas, ale nedařila se mu hra v přesilových hrách a domácí naopak třikrát v této herní situaci skórovali. ,,O tom zaslouženém vítězství domácích rozhodla hra v přesilovce. My jsme v této situaci inkasovali třikrát, takže vše další není třeba dodávat," měl po utkání jasno trenér Východočechů Pavel Pazourek. Hradec tak po dlouhé době opustil páté místo prvoligové tabulky. To si přivlastnila po sobotním kole Chrudim, která vyhrála na ledě Vrchlabí 4:1. Právě Vrchlabí bude dalším soupeřem hradeckých hokejistů. Středeční derby začíná v ČEZ stadionu tradičně v 18:00.

O výhře Chomutova v sobotním utkání rozhodla jeho dobrá hra v přesilových hrách. Tuto výhodu KLH přetavil v tři vstřelené branky. Hradečtí naopak nevyužili ani jednu přesilovou hru včetně té pět na tři po dobu celé jedné minuty. ,,Chomutov v té naší přesilovce dvakrát vyhrál vhazování a dvakrát vyhodil kotouč. Nám pak trvá dvacet sekund než zavezeme puk do třetiny. No a dvakrát dvacet je čtyřicet a tak nám z té přesilovky nezbylo nic. Celkově v těch našich přesilovkách váháme se střelou a nechodíme před branku. Chomutov nám takto vstřelil branku na 2:0 po našem nedůrazu.“

Hradecký trenér Pavel Pazourek tak označil hru v přesilových hrách za největší rozdíl mezi týmy. ,,O tom zaslouženém vítězství domácích rozhodla hra v přesilovce. My jsme v této situaci inkasovali třikrát, takže vše další není třeba dodávat.“

Hradec začal utkání dobře a v první třetině držel s favoritem krok. Od druhé třetiny však již domácí hráči udávali tempo hry a Hradec se dostal pod tlak Severočechů. ,,Toto bylo jednak zapříčiněno naším oslabením a pak jsme zase začali vyrábět jednu chybu v obraně za druhou. Z toto pramenilo lehké získávání puků pro domácí a tak měl Chomutov daleko více ze hry a byl prostě lepší. My ještě na začátku třetí třetiny snížili, ale pak přišla další naše chyba a bylo po zápase.“

Třetí inkasovaná branka padá na vrub Marcela Ulehly, který se souboje v hradecké obranné třetině pouze účastnil. Tento zápas byl tak čtvrtým v řadě, ve kterém se hokejisté HC VCES Hradec Králové prakticky porážejí sami a nabízejí soupeřům brankové situace na zlatém podnose. Jaká je cesta k odstranění těchto chyb? ,,Toto jsou vše důsledky toho lepení naší sestavy. Ve třetí třetině nám chyběl Jirka Kadlec, toho v sestavě nahradil Marcel Ulehla a chyboval u té třetí branky. V obraně točíme vedle Jiřího Hendricha obránce, ale nedaří se nám to vyřešit. Troufám si konstatovat, že nás toto stálo minulé čtyři zápasy.“

Hledání obránce vedle Jiřího Hendricha tedy stále pokračuje. Tentokrát dostal příležitost Štěpán Spudil. ,,Pro Štěpána to byl vlastně první těžký zápas v této soutěži. Příliš nás nepřesvědčil a tak jsme se rozhodli v půlce utkání pro změnu. Tak tam šel Bořek Sláma. Ovšem tento tah se nám nepovedl. Bořek nehrál tam kde měl a vlastně hned udělal úplně zbytečný faul. Proto jsme tam do zbytku zápasu zase vrátili Štěpána Spudila,“ vysvětloval hradecký trenér.

Hradec z posledních čtyř utkání vybojoval pouze jeden jediný bod. Dá se mluvit o herní krizi týmu a v čem jsou její hlavní příčiny? ,,Tak začalo to pro nás tou sérii zranění a teď to pokračuje nějakou herní pohodou. Jsou to spojité nádoby a do této situace spadnete raz dva. Pokud se nezačneme uzdravovat, nebo nebudeme mít široký a dostatečně kvalitní kádr, tak to nevidím dobře. Uvedu vám jeden příklad a to Jirku Hendricha. Co vedle něho točíme ty tři obránce, tak dostal snad osm branek za pět kol. Za prvních dvacet jedna kol jich inkasoval pět. Čili je jasné, že ten Jirka je nervóznější, přetíženější a celkově za tu naší úzkou kvalitu platíme výsledkovou daň. Máme teď konkurence schopné dvě řady a to je málo,“ uzavřel po utkání v Chomutově hradecký trenér Pavel Pazourek.