Zápasy
so 6.12.2008 | Miloslav Růžička, Lukáš Souček

Hradec prohrál v Berouně, rozhodl o tom gól v páté minutě

Čas 4:50 a domácí Beroun využívá přesilovou hru. Medvědi se radují z důležitého gólu a vůbec netuší, že právě tento gól bude vítezným. Hradečtí zřejmě zapomněli do svých zavazadel přibalit střelecké štěstíčko, které očividně Východočechům v sobotním utkání chybělo. Tam kde nechybělo štěstí, zasahoval Martin Altrichter. Hradec zatápěl domácím zejména v závěrečných minutách, kdy postupně mohli skórovat Roubík, Koudelka nebo Kadlec. V čase 59:28 dokonce hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujal hradecký kapitán. Jednu z posledních šancí na vyrovnání ale nevyužil a Beroun si tak do tabulky připsal plný počet bodů za nejtěsnější možnou výhru 1:0.

Začátek zápasu vyzněl pro domácí, kteří se ujeli vedení na konci 5. minuty v přesilové hře. Nejprve nedal vyloženou šanci obránce Šmach, který se nečekaně zjevil sám před Koutským, ale neprostřelil ho. Pak však Nedvěd nasměroval nahrávku na Radka Křesťana a berounský kapitán tvrdou ranou poslal Medvědy do vedení – 1:0.

O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale hradecký Fořt ve vyložené šanci selhal díky skvělému zákroku Altrichtera. Hosté byli v dalším průběhu první třetiny opticky lepším mužstvem, měli puk častěji na svých hokejkách, ale před brankou Berouna se neprosadili. Ve druhé třetině měli hráči Hradce Králové velký tlak a byli pány na ledě.

Přesto mohli ale inkasovat, protože Medvědi podnikali rychlé výpady do jejich obrany. Hned v úvodních vteřinách druhé části při přesilovce hostů pět na tři vystihl špatnou rozehrávku gólmana Koutského Slížek, ale jeho střela cinkla pouze o pravou tyčku. Berounský útočník byl smolařem zápasu, protože v jeho polovině neproměnil ani sólový nájezd.

Jeho bekhendový pokus vytěsnil Koutský mimo. Hradečtí pokračovali ve svém tlaku, ovšem nejlepší hráč na ledě, domácí brankář Altricher byl k nepřekonání. I závěrečná část byla ve znamení snahy Hradce o ztečení berounské branky, ovšem gólman Altricher měl skvělou formu. Nakonec ho nepřekonal ani Roubík, který měl možnost exekuce trestného střílení v samotném závěru zápasu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Jakub Vojta 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 40 1 39 97,50 0 0

Ohlasy k utkání

Jindřich Setíkovský (HC Berounští Medvědi):
Musím říci, že hosté měli více šancí a i více ze hry. Náš výkon se odvíjel od výborného výkonu brankáře Altrichtera. A ten jeden gól, no co k tomu říci. To je takový náš standard. Na jeden gól se nevyhrává často, ale nám se to dneska povedlo. Za to jsme moc rádi.

Pavel Pazourek (HC VCES Hradec Králové):
Tak zápas rozhodla jedna přesilovka a domácí pak dobře bránili a náš tlak byl takový planý až do konce zápasu. Několik vyložených šancí jsme měli, ale škoda pro nás byla, že jsme tam v tom samotném závěru nedali stoprocentní šanci. Kadlec trefil tyčku a trestné střílení nedal Roubík. S bodem bychom byli spokojeni a ten výsledek nás teď mrzí."

Fotogalerie