ne 7.12.2008 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Je škoda prohrát na jednu inkasovanou branku”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové uzavřeli základní část letošního ročníku první ligy prohrou. V sobotním utkání nestačili na tým HC Berounští Medvědi kterému podlehli fotbalově 0:1. V bojovném utkání se rozhodlo již v šesté minutě, kdy hradeckého brankář Koutského prostřelil v přesilové hře domácí Křesťan. Od druhé třetiny Hradec domácí sice přehrával, ale všechny jeho pokusy pochytal výborný Martin Altrichter. ,,Dnes jsme sice měli více ze hry, ale nepřiklonilo se k nám štěstíčko, nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Na týmy první hokejové ligy teď čeká systém sudá - lichá. Hradečtí hokejisté ho odstartují ve středu, kdy v hradeckém ČEZ stadionu přivítají tým HC Most. Utkání začíná tradičně v 18:00.

Hradec podruhé v sezóně prohrál na soupeřově ledě poměrem 0:1. Nejen výsledkově to bylo dosti podobné utkání jako v Benátkách nad Jizerou. ,,Dalo by se to k tomu utkání přirovnat, ale myslím si, že Beroun byl jasně lepším týmem než Benátky. Domácí hráli velice dobře v obraně kde mají zkušené hráče. Je to dobře organizované mužstvo a výborně jim dnes zachytal brankář. My jsme dvě třetiny měli převahu, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Nevydařila se nám ani přesilová hra 5:3. Bohužel pro nás bylo rozpůlena přestávkou a to je vždy pro tým nepříjemné. Neměli jsme dnes ani to potřebné štěstíčko. Domácí v závěru posunuli branku, jinak by to asi skončilo gólem. Měli jsme výhodu trestného střílení, ale Jardu Roubíka vychytal brankář. Myslím si, že jsme si za ten náš výkon alespoň bod zasloužili, ale takový je prostě hokej. Dnes jsme sice měli více ze hry, ale nepřiklonilo se k nám štěstíčko. Za dnešní výkon nemůžu hráčům nic vyčíst.“ hodnotil utkání v Berouně trenér hradeckých hokejistů Pavel Pazourek.

Hradec skutečně od druhé třetiny přehrával domácí tým, ale o výsledku se rozhodlo již v třetině první. Ta Hradeckým vůbec nevyšla. ,,Beroun byl v té první třetině takový živější, ale zase si nevypracoval moc šancí. Takže sice náš přehrával, ale jen díky agresivitě. Podařilo se domácím využít přesilovou hru. Branka padla po naší chybě opět. Máme puk na hokejce, ale nedokážeme ho vyhodit z obranné třetiny. Ta branková střela domácích nevypadala nijak extra nebezpečně, ale spadlo jim to tam. Je škoda prohrát na jednu inkasovanou branku.“

Východočechům opět nešla hra v přesilových hrách. Neuvažuje trenér Pazourek o složení speciálních formací na tuto herní činnost? ,,Já jsem na toto odpovídal již několikrát. My nemáme jak postavit speciální řadu. Si představte, že v té speciální formaci bude hráč například druhé formace která přijde po minutovém střídání z ledu. Tak my ho nemůžeme poslat zase na přesilovou hru okamžitě. Máme dvě silné formace a tak chodíme na přesilovou hru v tomto složení. Nemáme široký kádr na to, aby se nechalo něco takového dělat. S přesilovou hrou je to navíc tak, že chvíli vám jdou a chvíli ne. Navíc my v poslední době spíše hrajeme více oslabení než přesilovek. Co mě vadí na naší hře více je to, že dostáváme branky v oslabení. To se nám dříve nestávalo a musíme se na tuto herní činnost zaměřit.“

Druhý zápas v řadě chytal Vladislav Koutský. Trenér však odmítl verzi, že je to reakce na nepovedený zápas Filipa Luňáka v Havířově. ,,To není vůbec reakce na Havířov. Vláďa chytal dobře s Jihlavou a tak jsme nechtěli dělat příliš změn v té naší sestavě. Vláďa i dneska zachytal dobře a uvidíme jak to bude v dalších kolech.“

Utkání v Berouně bylo posledním v základní části první ligy. Hradec v její druhé polovině nedokázal navázat na výkony i výsledky z úvodu soutěže. V čem viděl trenér Pazourek největší rozdíl? ,,Největším naším problémem byl zdravotní stav hráčů. Nechci se na to vymlouvat, ale to je prostě fakt. Prakticky se nám zbořila celá obrana. Šest beků co mělo být základem bylo mimo. Definitivně to na nás padlo po zranění Tomáše Seidla. Teď se nám začínají hráč vracet a snad půjdeme nahoru. Musíme zase začít poctivě pracovat a připravit se na to předkolo play – off. V tom předkole je skutečně jedno s kým budeme hrát, jelikož ta soutěž je nesmírně vyrovnaná a náročná. Dnešní utkání je tohoto jasným důkazem. Všechna mužstva štípou a jsou nepříjemná. My máme nějakou svou kvalitu, ale nedaří se nám jí v každém zápase prodat.“

Hradecký trenér vede tým druhou sezónu a proto může porovnat kvalitu celé soutěže s loňským ročníkem. ,,Letošní sezóna se nedá s tou loňskou moc porovnat. Letos je to daleko kvalitnější soutěž. Oba nováčkové jsou kvalitnější a i celkově všechna mužstva jsou posílená. O kvalitě týmů z první čtyřky se nemá ani cenu bavit. Do těch týmů přišlo několik zkušených hráčů. Člověk by si ani nepředstavil, že někteří hráči budou někdy hrát první ligu tady u nás. Letos je to skutečně daleko náročnější ročník,“ uzavřel po posledním utkání základní části hradecký trenér Pavel Pazourek.