Zápasy
po 15.12.2008 | Lukáš Souček

Hradec podlehl Jihlavě fotbalovým výsledkem

Zápasové menu

Důležité utkání o body a postavení v tabulce sehráli hradečtí hokejisté v pondělí na domácím ledě proti Dukle Jihlava. Hodně opatrný hokej předváděly oba celky až do 29. minuty. V té době totiž padla první a také jediná branka zápasu. Od té chvíle byli Hradečtí aktivnější. Mnohokrát si říkali o vyrovnání, ale to nakonec nepřišlo. Jihlava nejtěsnější možné vítězství uhájila a domů si odváží všechny body. Velký podíl na výhře má zejména brankář Milan Řehoř, který byl společně s Filipem Luňákem vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

V první třetině pondělního utkání nebylo k vidění příliš velké akce. Oba týmy věděly, že se hraje o důležité body, které by mohly výrazně zamíchat postavením v tabulce. Od toho se taky hra obou týmu odvíjela. Poctivá hra zezadu a hlavně neudělat chybu. Z mála nebezpečných akcí stojí za zmínku střela Jiřího Kadlece, po které musel Řehoř zasahovat proti dorážkám Patrika Fořta. Na straně hostů byl nejaktivnějším hráčem Libor Bezděk, který se třikrát dostal před Luňáka, ale ani jednou ho nepřekonal. Hradec měl možnost otevřít skóre zápasu v jedné ze dvou přesilových her, ale v první třetině se tak nestalo. Jihlava se bez větších problémů ubránila.

Ve druhém dějství už to bylo na šance lepší a diváci se dočkali i branky. Ve 22. minutě se mohl stát prvním střelcem zápasu Daniel Volráb, ale po krásném položení Řehoře nestačil ideálně zakončit. Těsně před uplynutím poloviny zápasu se skóre přece jen měnilo. Libor Bezděk vybídl ke skórování Davida Dolníčka, který Luňáka nadvakrát překonal. O necelou minutu později se do slibné střelecké příležitost dostal David Jonáš, ale vedení Jihlavy nenavýšil. Zabránil mu v tom Filip Luňák. Vyloženou šanci spálil ve 46. minutě Lukáš Krupka, když netrefil úplně odkrytou hradeckou bránu. Pouze orazítkoval tyč. To ale bylo ze strany Jihlavy vše. Od té doby se hosté soustředili na poctivou obranu a Hradečtí začali vystrkovat růžky.

Velmi blízko k vyrovnání byl ve 47. minutě Jan Hruška. Dvě velké gólové příležitosti ale zlikvidoval skvěle chytající Milan Řehoř. Následoval dvojnásobná přesilová hra Hradce. V té se ale Jihlava s vypětím všech sil ubránila a pravděpodobně nejkrutější momenty zápasu měla za sebou. V 58. minutě mohl tři body Jihlavě vystřelit Oldřich Bakus, ale samostatný únik ve druhý gól hostů neproměnil. V samotném závěru se přihlásili o slovo Hradečtí. Několikrát Milana Řehoře zaměstnali. Nejblíže k vyrovnání byl třicet vteřin před závěrečnou sirénou Milan Karlíček, ale svoji střelu bekhendem poslal jen o pár centimetrů mimo jihlavskou bránu. Prodloužení se tak diváci nedočkali. Dukla odvezla z hradeckého ledu všechny tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Marcel Ulehla 0 0 0 0 0
Jakub Vojta 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 0 1 34 97,14 0 0

Fotogalerie