po 12.1.2009 | Pavel Zeman, Lukáš Souček

Hradečtí vezou z Jihlavy důležité tři body za výhru 4:2

Hradečtí hokejisté zajížděli v pondělí na led Jihlavy, kde svedli důležitý boj o šestou příčku. Východočechům se zadařilo v první třetině. Díky brankám Daniela Volrába a Patrika Fořta odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Ve druhém dějství se dvakrát v rychlém sledu za sebou trefil hradecký kapitán Jaroslav Roubík a Hradec už vedl 4:0. Ve třetí dvacetiminutovce se domácím sice podařilo zkorigovat na konečných 2:4, ale to na body nestačilo. Hradečtí se vrací domů se třemi body a upevnili si tak pozici na šestém místě prvoligové tabulky.

I v chaosu je systém, mohou se utěšovat hokejisté jihlavské Dukly. Jinými slovy - nahodilé zakládání útoků, tu a tam málo nebezpečný pokus na bránu, zoufalý výkon.

Hradec Králové diktoval tempo zápasu. Hned první střelecký pokus hostí z hokejky Daniela Vorlába skončil za Řehořem, který nedokázal ucpat mezírku mezi betony - 0:1. V 11. minutě Mareš postupoval úplně sám na Koutského, ten však jeho pokus o blafák stihl vytěsnit.

V 15. minutě ukázal názorně Marešovi Patrik Fořt definici pojmu úspěšně zakončený únik - 0:2.

Potom si hokej udělal krátkou přestávku a na Horácký zimní stadion se vrátil až v polovině zápasu. Třetí, čtvrtá, pátá šance hostů během dvou minut – to by v tom byl čert, aby neuhodilo. Slabé nahození Karlíčka umě tečoval Jaroslav Roubík - 0:3.

Další branku už Řehoř za svá záda nepustil. Byl to totiž vystřídavší gólman Vajner, který přihlížel táhlé střele Roubíka. Slovo přihlížel se opravdu přímo nabízí - 0:4.

Za výkon v první polovině poslední třetiny zaslouží Dukla pochvalu. Jde o to, jak moc může být velká. Deset poctivě odehraných minut z šedesáti, to je fakt, který je spíše než k radosti k zamyšlení.

Až tečovaná střela Hanzala překvapila Koutského a aktuálního tlaku Jihlavy využil v 52. minutě Libor Bezděk. 2:4 a znovu bylo o co hrát.

Ale kdepak, to se jen tak říká. S přihlédnutím k současné formě Jihlavy a Hradce bylo rozhodnuto. Zasloužená výhra Východočechů.