út 13.1.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Závěr utkání byl rušnější než jsme si představovali”

Čtyři zápasy a zisk jedenácti bodů to je lichotivé vysvědčení svěřenců trenéra Pavla Pazourka. Hokejisté HC VCES Hradec Králové zvládli i utkání na Horáckém zimním stadionu a porazili Duklu Jihlava 4:2. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto již po čtyřiceti minutách, po kterých Hradec vedl 4:0. ,,Myslím si, že ten náš výkon byl výborný a jen škoda, že jsem si to v závěru takhle zkomplikovali," říkal po utkání trenér Pavel Pazourek v souvislosti s polevením jeho týmu v závěrečném dějství. Potvrdit svou formu může Hradec již ve středu, ale soupeře k tomu bude mít velice zdatného. Do Hradce Králové totiž míří družina Martina Hostáka. Derby Hradec-Chrudim již ve středu v ČEZ stadionu!

Hradec navázal v Jihlavě na předešlé zdařilé výkony a na východ Čech si odvezl všechny tři body. ,,Myslím si, že ten náš výkon byl výborný a jen škoda, že jsem si to v závěru takhle zkomplikovali. Chtěli jsme nechat zahrát i naší čtvrtou řadu, ale bohužel inkasovali po zbytečné chybě. Takže ten závěr byl trochu rušnější než jsme si představovali. Celkově jsme spokojení a obzvláště druhá třetina se nám vydařila na výbornou. Měli jsme tam nespočet šancí a samostatných nájezdů, ale neproměňovali jsme to. Celkově to byl dobrý zápas a tři body jsou pro nás cenné,“ nechal se v hodnocení slyšet trenér Východočechů Pavel Pazourek.

Trenér vítězů nebyl stejně jako v Berouně spokojený se třetí třetinou svého týmu. ,,Je to podobné, ale na tak úplně. Tam jsem to odehráli všichni strašně špatně, ale tady to byla záležitost strašných chyb jednotlivců. Místo zodpovědného dohrání zápasu jsme si zase chtěli hrát a z toho jsme inkasovali branky. Naštěstí Dukla nevyužila za stavu 4:2 přesilovou hru a nějak jsme to již dohráli.“ Jihlava začala utkání velkým náporem a brankář Koutský se měl co ohánět. Hosté přečkali úvodní tlak a udeřili. Byla to součást taktiky? ,,Věděli jsme do čeho jdeme a přesně se nám to splnilo. Domácí s novým trenérem a po minulém úspěšném zápase se do nás tlačili. Pro nás vždy není lehké zvládat začátky zápasů venku. Po té cestě autobusem to je pro nás někdy složitější. Naštěstí nás tam v úvodu hodně podržel Vláďa Koutský. Pak se nám podařilo využít protiútok a dovolím si konstatovat, že jsme měli utkání po kontrolou první dvě třetiny.“

Vladislav Koutský se po třízápasové pauze představil v dobrém světle. Kdo se postaví do branky v derby? ,,Proti Chrudimi bude chytat Filip Luňák. Těch zápasů je spousta a v rychlém sledu. Jsme se s domácím trenérem bavili, že toto je zběsilé tempo soutěže a není možné to hrát na pár hráčů. To že teď Vláďa tři zápasy nechytal neznamená vůbec nic.“

Zdá se, že si Hradec výhrou v Jihlavě definitivně zajistil šesté místo před play – off. Vnímal tým tento zápas jako klíčový? ,,Trochu jsme to v hlavách jistě měli. Nechtěli jsme připustit Jihlavu k sobě. Stejně si však myslím, že je jedno jestli budete na pátém, šestém či sedmém místě. Soupeře si vybírat stejně nelze a soutěž je hodně vyrovnaná. My prostě jdeme zápas od zápasu a chceme každý zápas vyhrát. Uvidíme na jaké místo nám to nakonec bude stačit.“

Hradec až na zápas proti Benátkám hraje po vánoční přestávce ve velké pohodě. Z toho má trenér Pazourek jistě radost. ,,Je to pro nás pozitivní a hodně důležité. Přestávka se nám tréninkově podařila a klukům to dobře bruslí. Dostáváme do toho utkání velice dobré herní prvky a hlavně se prosazujeme v koncovce. Ten zápas proti Benátkám nás stále mrzí, ale Benátky hrály velice dobře. To potvrzují i nadále. Prostě nás vycouvali a my se z toho musíme ponaučit. Celkově je ta naše současná forma dobrá. Potřebujeme však aby se nám vyhnula různá zranění a nemoci. Když budeme na play – off v tomto složení tak to nedopadne špatně.“

Nabízí se otázka, zda nepřišla forma týmu o tři týdny dříve. ,,Kdepak, to vůbec ne (směje se). Vždy když přijde forma, tak je to dobře. Teď už jen záleží na tom zda nám vydrží. Když se podívám na ty termíny toho play – off, tak se hraje skoro každý den. Tam už mimo formy záleží i na odolnosti. Ale to je až za tři týdny a my se teď soustředíme na ty tři těžká utkání která chceme zvládnout. V tomto ohledu začíná play – off vlastně za sto let,“ s úsměvem zakončil trenér Pazourek po utkání v Jihlavě.