Zápasy
ne 15.2.2009 | Lukáš Souček

Hradečtí první domácí zápas dotáhli do vítězného konce a ujali se vedení v sérii

Zápasové menu

První domácí čtvrtfinále přilákalo na zimní stadion hned 4623 diváků, kteří na první branku zápasu dlouho čekat nemuseli. Martin Filip otevřel skóre, když proměnil samostatný únik. O tři minuty později ovšem hosté srovnali. Pytel s brankami se roztrhl ve druhém dějství. Nejprve vrátil Hradci vedení Jiří Kadlec. O několik okamžiků později se trefil Daniel Zápotočný a Jiří Hendrich už zvyšoval dokonce na 4:1. Přesto Vrchlabští zápas ještě dokázali zdramatizovat. Díky dvěma brankám se dostali na dostřel, ale vyrovnání už se nedočkali. Hradec těsné vedení 4:3 uhlídal a ujal se v sérii vedení 2:1 na zápasy.

Gólové momenty byly k vidění ve třetím čtvrtfinálovém utkání již od samotného začátku. Nejprve se v čase 2:28 dostal za vrchlabskou obranu Martin Filip a přesnou střelou nad vyrážečku Petra Ševčíka otevřel skóre utkání. Pak přišla přesilová hra pro domácí, ve které se Vrchlabí dočkalo vyrovnání. Ladislav Gengel totiž vystihl hradeckou rozehrávku a prostřelil Koutského. Následovala dlouhá přesilová hra pět na tři. Tuto výhodu měl Hradec, Vrchlabští se však bez větších problému s přehledem ubránili. Nevyužité příležitosti mohli domácí litovat dvojnásobně poté, co Martin Koudelka neproměnil samostatný nájezd. Bekhendem nestačil přehodit Ševčíkův beton. Pravdou je, že byl v těžké pozici, jelikož byl v rozhodujícím momentu faulován Janem Bendíkem. V poslední minutě prvního dějství jsme podobnou situaci mohli vidět ještě jednou. Odehrála se však na druhé straně kluziště. Martin Krupka dostal přesný pas za hradeckou obranu. Vytěžil z něj ovšem akorát dvouminutovou početní výhodu pro svůj tým, protože byl při zakončení také faulován.

Na začátku druhé třetiny působili hosté hodně ospalým dojmem a možná právě to mělo za následek rychlé probuzení v podobě třech gólů. Před gólovou smrští ovšem mohlo být všechno jinak. Stačilo, kdyby Patrik Beck zamířil přesně mezi tři tyče hradecké brány a netrefil klečícího Bořka Slámu. Hradecký obránce zastavil kotouč v podstatě na brankové čáře. V čase 28:50 si připsal Milan Karlíček krásnou asistenci poté, co vyslal do brejku Jiřího Kadlece. Hradecký matador zakončil svůj únik střelou mezi Ševčíkovy betony. O několik okamžiků později se v podobné šanci ocitl Martin Koudelka, ale byl zastaven vrchlabskou obranou. Zatímco většina hráčů na ledové ploše pohledem zjišťovala, zda byl zákrok na Martina Koudelku proti pravidlům či ne, zmocnil se kotouče Daniel Zápotočný a tvrdou střelou zvýšil hradecké vedení. O necelé dvě minuty později se k odražené střele Aleše Pazdery dostal Jiří Hendrich a s trefením odkryté brány neměl žádný problém. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal ve 40. minutě Jiří Matějíček, když tvrdou střelou na hranici kruhů propálil Vladislava Koutského, využil tak přesilovou hru a snížil na 4:2.

Chleba se začal lámat už na začátku třetího dějství. Hosté totiž měli k dispozici dlouhou početní výhodu čtyři na tři, ale nedokázali ji sehrát podle svých představ. Co se nepovedlo hostům, mohli dokázat domácí. Rozhodnutí zápasu při přesilovce pět na tři ovšem odmítli a přišlo to, co ke každému zápas play-off patří. Drama. Ondřej Látal nabruslil za hradeckou obranu, dostal přesnou přihrávku od Jana Bendíka a ač byl tísněn, překonal hradeckého brankáře - 4:3. Za sedm minut se toho v hokeji dá stihnout hodně, ale hostům se to tentokrát nepovedlo. Závěr zápasu už si hradečtí hokejisté dokázali před nabitým hledištěm pohlídat. Ubránili se i závěrečné power-play, kterou hosté hráli necelou minutu a ujali se tak vedení ve čtvrtfinálové sérii.

Ta pokračuje čtvrtým zápasem již v pondělí. Úvodní buly bude opět vhozeno v 18:00 na hradeckém ČEZ Stadionu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 1 1 0 0
Martin Filip 1 0 1 0 0
Lukáš Filip 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 1 0 1 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 1 1 0 0
Aleš Pazdera 0 1 1 0 0
Jaroslav Polák 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 1 1 0 0
Daniel Zápotočný 1 1 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 40 3 37 92,50 0 0

Fotogalerie