ne 15.2.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Pro zítřejší vítězství uděláme maximum”

Třetí zápas čtvrtfinálové série zvládli svěřenci Pavla Pazourka a ujali se vedení 2:1. Hradec si na výhru 4:3 zadělal zejména povedenou druhou třetinou ve které dal tři branky. ,,Druhá třetina z naší strany byla lepší než ta první, i když si myslím, že dovedeme zahrát ještě lépe," nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Již druhý zápas rozhodla třetí formace Martina Filipa, která hraje parádní sérii a nechává tak zapomenout na ne zrovna optimální výkony v základní části. ,,Hra třetí formace je pro náš tým hodně důležitá. Jsme rádi jak si kluci počínají a potáhli teď ten náš tým," pochválil trenér třetí formaci. Čtvrté utkání série je na programu již v pondělí s tradičním začátkem v 18:00.

Hradec poprvé v letošní sezóně porazil na svém ledě Vrchlabí a vítězství přišlo v pravou chvíli. Hradec se dostal do vedení 2:1 na zápasy. ,,Je to pro nás strašně důležité vítězství. Hlavně si kluci dokázalo, že jsou schopni porazit Vrchlabí i doma,“ začal hodnocení utkání trenér Pavel Pazourek. Ten nebyl spokojen s výkonem týmu v první třetině. ,,Vůbec jsme se nemohli dostat do tempa a nebylo tam z naší strany to potřebné nasazení. Soupeř sice dobře v první třetině bránil, ale naši útočníci mu to hodně ulehčovali.“

I když trenér Pazourek nebyl s první třetinou spokojený, tak se rozhodně nedalo mluvit o nepovedeném začátku. Tým šel do vedení a měl několik přesilových her včetně té 5 na 3. ,,My s tímto bojujeme celou sezónu. Když se nám podaří dát rychlá branka a máme další příležitost dorazit soupeře, tak mu dáme šanci aby zvedl hlavu. Navíc Vrchlabí není tým který se položí když prohrává o jednu branku. Nejhorší je, že pak stojí strašně sil se dostat v tom zápase zpátky nahoru. Naštěstí se nám vydařila druhá třetina.“

Druhá třetina byla skutečně z hradecké strany o poznání povedenější. Hradec dal tři branky a za stavu 4:1 si dovoloval kombinační kousky pro oko diváka. ,,No měl jsem chvíli dojem že lažírujeme až moc (usmívá se). Ta druhá třetina však z naší strany byla lepší než ta první, i když si myslím, že dovedeme zahrát ještě lépe. Ovšem dali jsme tři branky a na to se hokej hraje.“

Svěřenci trenéra Pazourka kontrolovali průběh utkání, ale pak přišla branka na 4:2. ,,Ta branka nás srazila a byla úplně zbytečná. Jednak tam byl útočný faul a pak jsme špatně zase bránili. Dostat gól snad po deseti sekundách oslabení není dobrá vizitka. Více mě však mrzí třetí branka. Padla totiž po situaci kterou Vrchlabí hraje často a my na to naše kluky stokrát upozorňujeme. To jsou hrubé chyby a v play – off na ně není prostor.“

Již druhá zápas v této sérii ovládla led hradecká třetí řada. Jaká to změna proti zápasům základní části kde tým výhradně táhla první a druhá formace. ,,Hra třetí formace je pro náš tým hodně důležitá. Jsme rádi jak si kluci počínají a potáhli teď ten náš tým. Nahradili nám teď produktivitu těch formací které táhli tým v základní části. Dobrý zápas odehrála ve Vrchlabí i čtvrtá řada, ale dnes se na led tolik nedostávala, jelikož měla docela problémy v obranné třetině. Já nerozlišuji kdo dá branky. Jsme jeden tým, ale je však jasné, že čím více kluků bude schopno dát branku, tím vyšší naději máme na vítězství.“

Všechna tři utkání byla vyrovnaná. V čem vidí trenér Pazourek rozdíl mezi soupeři? ,,Mám takový pocit že jsme lepší kombinačně, ale soupeř to nahrazuje bojovností a dravostí. Hrají hodně nátlakovou hru a nám to dělá problémy. Je však od prvního zápasu na nás vidět posun v tom jak na to reagujeme. Jinak tam moc rozdílů není a vzájemně respektujeme sílu obou týmů.“

Zítřejší utkání bude hodně důležité. Kdyby se Hradec dostal do vedení 3:1 na zápasy byl by ve velké výhodě. ,,Bylo by dobré zítra vyhrát (směje se). Jistě nás čeká zase těžké utkání, ale tlak teď bude spíše na soupeře. My se však připravíme zodpovědně a pro vítězství uděláme maximum co bude v našich silách,“ uzavřel hradecký trenér Pavel Pazourek.