Zápasy
po 16.2.2009 | Lukáš Souček

Hradec rozhodl čtvrtý zápas čtvrtfinále v prodloužení a vede v sérii už 3:1

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté chtěli na domácím kluzišti urvat i druhé vítězství a to se jim dnes podařilo. Vpřed k získání třetí výhry v sérii vykročili domácí nejlépe v patnácté minutě. Milan Karlíček totiž v tu chvíli otevřel skóre zápasu střelou do odkryté brány. Na začátku druhé třetiny zvýšil Martin Koudelka už na 2:0. Vrchlabí ovšem dokázalo dvoubrankové manko vymazat a poslalo tak zápas do prodloužení. V něm hráli hosté přesilovou hru, kterou však nevyužili. Tu samou příležitost měli o chvíli později domácí a naložili s ní nejlépe jak mohli. O rozhodujicí branku se zasloužil v čase 63:58 Jiří Kadlec.

Obě mužstva předvedla velmi opatrný vstup do utkání. První střela na branku v podstatě mířila až v sedmé minutě a hned z toho mohla být branka. Nahození Milana Karlíčka od modré sice postrádalo razanci, ale to vůbec nevadilo. Možná právě proto vypadl kotouč Filipu Šindelářovi z chráničů a tím, kdo ho mohl dorazit byl Jaroslav Roubík. Tak se ovšem nestalo. V pátnácté minutě si oba hráči role tak trochu vyměnili. Jaroslav Roubík neměl ideální pozici pro zakončení a proto našel lépe postaveného Milana Karlíčka, který s trefou do odkryté brány neměl potíže. Do velmi slibné šance se v závěru třetiny dostali hosté. Štefan Rusnák mohl dorazit střelu Pavla Kříže za záda hradeckého brankáře, ale kotouč se mu zamotal pod bruslemi a když už ho vchlabský útočník vylovil, trefil Vladislava Koutského při jeho akrobatickém skoku.

Ve druhé třetině byli k vidění dvě gólové situace. Nejprve ve 26. minutě zvyšoval Martin Koudelka už na 2:0 pro domácí, když dostal přesnou přihrávku mezi beky a bez respektu se natlačil až k Šindelářovi. Byl sice faulován, ale v pádu se mu povedlo zakončit a skórovat. Následovala dvojnásobná přesilová hra domácích, kde se Vrchlabí bez větších problémů ubránilo. Zanedlouho poté si v početní výhodě zahráli i hosté a ti už trestali. Jan Bendík napřáhl na modré čáře a čistě prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kotouč se schoval hradeckému brankáři v klubku těl a bylo to 2:1. V samotném závěru druhého dějství si hostující Petr Chaloupka vyšlápl na Jaroslava Roubíka. Hradecký kapitán zůstal po střetu ležet na ledové ploše a hostující obránce měl za chvíli na krku i Daniela Zápotočného. Slovní přestřelka se však vyřešila bez dalšího vylučování.

Na začátku třetí třetiny se hostům povedlo přesně to, k čemu byli v kabině určitě nabádáni. Roman Chatrnúch se odvážně natlačil přes dva hradecké hráče až ke Koutskému a nechytatelnou střelu namířil pod víko hradecké brány - 2:2. Přesně za třináct vteřin ovšem mohlo být vše při starém. Jaroslav Roubík totiž z buly ujel, ale Šindelář proti němu vytáhl skvělý zákrok. Krásné hokejové momenty byli k vidění i nadále. Za zmíňku stojí především dvě gólové šance, které mohly definitivně rozhodnout zápas. V 57. minutě se k odraženému kotouči dostal Jan Hruška, položil si Šindeláře a zamířil do prázdné brány. Hostující brankář však neuvěřitelným zákrokem vytěsnil kotouč mimo tyče v poslední možné chvíli. Necelým čtyřem tisícům hradeckých fanoušků zatrnulo, když se Vladislav Kubeš v čase 59:54 nebojácně protáhl okolo mantinelu a uháněl na Vladislava Koutského úplně sám. Blafák do forhendu mu ovšem hradecký gólman překazil.

O vítězi čtvrtého čtvrtfinálového utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm měli hráči Vrchlabí obrovskou výhodu, neboť ho začínali s výhodou jednoho hráče v poli. Svou šanci však promarnili a o pár minut později toho určitě litovali mnohokrát více. Stejnou šanci totiž v nastaveném čase dostal Hradec a využil ji. V přesilovkové kombinaci doputoval kotouč přes Martina Koudelku a Jaroslava Roubíka až k Jiřímu Kadlecovi, který už si vědel rady a svým gólem vyřešil tajenku pondělního střetnutí.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 1 1 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Milan Karlíček 1 0 1 0 0
Martin Koudelka 1 1 2 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Polák 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 2 2 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 1 1 0 0
Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 39 2 37 94,87 0 0

Fotogalerie