po 16.2.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Je fantastické vyhrát oba domácí zápasy”

Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Hradcem Králové a Vrchlabím přineslo vše co divák od play - off čeká. K vidění byla napínavá podívaná, prodloužení a mohlo dojít i na bitku. Z té však sešlo, jelikož hostující Rapáč zmizel v tunelu vedoucímu k šatnám. ,,Utkání přineslo hodně emocí a tak to prostě v play – off je. Jsme moc rádi za to vítězství a je neskutečně fantastické zvládnout oba domácí zápasy,," nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Hradec vede 3:1 na zápasy a čeká ho cesta do Vrchlabí. ,,My si hlavně nesmíme připouštět že vedeme 3:1 a spoléhat na šestý domácí zápas," nabádal o obezřetnosti hradecký trenér. Páté utkání se odehraje ve čtvrtek na ledě vrchlabské Elektromont Arény.

Hradec zvládl i druhé domácí utkání a vede v sérii 3:1. Jaké bylo utkání pohledem trenéra Pavla Pazourka. ,,Bylo to strašně těžké a složité utkání. Spousta vyloučených, takže to bylo těžké fyzicky i psychicky. Hodně emocí a tak to prostě v play – off je. Jsme moc rádi za to vítězství a je neskutečně fantastické zvládnout oba ty domácí zápasy,“ začal své hodnocení hradecký trenér.

Více než herní činnost bylo ve čtvrtém utkání důležité morálně zvládnout těžkou bitvu. ,,Náš tým dnes předvedl velký kus morálky a jasně ukázal že táhne za jeden provaz. Měli jsme sice hodně vyloučených, ale neoznačoval bych to za naší nedisciplinovanost. Fauly jsou na jedné u druhé straně, jen někdy jsou a někdy nejsou potrestané. Já zase dovedu pochopit, že to není vůbec lehké pískat ty zápasy. Rozhodčí se musí rozhodnout v hodně kratičké době a někdy se rozhodne jinak než si my myslíme že by bylo správné (směje se). Co mě ale strašně mrzí je neodpískaný zákrok na Martina Filipa. To byl likvidační zákrok na našeho hráče a nebylo to vůbec potrestané. My v utkání však prokázali výbornou morálku a se vším jsme se vypořádali,“ pochválil trenér Pazourek své svěřence.

Hradec dostal opět branku v přesilové hře soupeře. Není už těch inkasovaných branek v oslabení nějak moc? ,,Celkově jich dost je, ale dneska jsme hráli hodně oslabení a inkasovali jsme pouze jednou. Vlastně jen v tom prvním zápase jsme to nehráli dobře. Na druhou stranu jsme tam často hráli ve třech. My se však také v přesilovkách prosazujeme. Je to jedna z důležitých věcí té série. Jak se tým musí vypořádat s oslabením, tak se musí popasovat i s přesilovkou.“

Utkání vůbec nemuselo dospět do prodloužení. Jak Hradec tak Vrchlabí si vytvořilo v závěru několik šancí. Jaký měl trenér Pazourek pocti když se Vladislav Kubeš hnal 6 sekund před koncem sám na Vladislava Koutského? ,,Tam nám udělal chybu Lukáš Filip, když pustil Kubeše za sebe. V tom momentě už člověku nezbývá než věřit, že to prostě brankář chytí a dopadne to dobře (usmívá se). Pro nás by to bylo hodně kruté prohrát takovým gólem. My tam také měli několik šancí. Honza Hruška to nedokázal dát do prázdné branky, Dan Zápotočný tam krásně přečíslil obranu. Čili si myslím, že to naše vítězství je tak nějak zasloužené.“

Hradec v prodloužení nejdříve musel ustát oslabení a až pak mohl myslet na útok. Jaká byla taktika do prodloužení? ,,My jsme rozhodně nechtěli čekat na penalty, jelikož to je čistá loterie. Nejdříve jsme potřebovali ubránit to oslabení a pak jsme již mysleli na útok. Navíc přišel faul soupeře a naše přesilová hra 4 na 3. Ta sice ze začátku vypadala hrozně, ale nakonec to kluci zvládli. V té situaci se ukázala jejich zkušenost. Ustáli to a vyhráli jsme.“

Čtvrtá bitva zatím obsáhla největší dávku emocí. K vidění bylo několik strkanic, včetně pozápasové nabídky na bitku mezi Danielem Zápotočným a hostujícím Rapáčem. Z té však sešlo, jelikož vrchlabský útočník zmizel v tunelu vedoucím k šatnám. ,,Tak dneska tam bylo emocí požehnaně (směje se). To k tomu hokeji ale patří. Kdyby se člověk trochu nezapálil, tak nemá význam aby ten sport ani dělal. Za sebe mohu říct, že kdybych si o těch situacích s rozhodčím vyprávěl po zápase, tak to třeba taky bude v jiné tónině. Ty emoce odpadnou a za pět až deset minut o tom ani nevíte. Horší pak je, když se toho někdo nedovede zbavit,“ vyprávěl trenér Pazourek.

Jeho svěřenci jedou do Vrchlabí s vedením 3:1 v zádech. I dle trenéra však není vůbec o ničem rozhodnuto. ,,My si hlavně nesmíme připouštět že vedeme 3:1 a vůbec si nesmíme myslet, že nám ve Vrchlabí o nic nejde. Spoléhat na šestý domácí zápas by byla velká chyba. Ani si nemyslím, že by bylo Vrchlabí pod tlakem. Na obě mužstva je tlak a hrají o vše. Máme teď dva dny volna a zodpovědně se na to připravíme,“ uzavřel po čtvrtém utkání hradecký trenér Pavel Pazourek.