Zápasy
po 2.3.2009 | Michal Luňák, Lukáš Souček

Hradečtí první domácí utkání zvládli a v sérii znovu vedou

Hradečtí hokejisté měli v pondělí na programu již třetí semifinálové utkání. Série se do Hradce Králové přesunula za stavu 1:1. Ve třetím střetnutí domácí zvítězili díky dvěma brankám ve druhé třetině. Skóre zápasu otevřel až ve 34. minutě Patrik Fořt. Vedení Východočechů zvýšil těsně před druhou sirénou Martin Koudelka. Ve třetí třetině si šli domácí za svým cílem a s pomocí pěti tisícovek diváků udrželi dvougólové vedení. Čtvrté utkání série se hraje již v úterý rovněž od 18:00.

Ihned po vhazování byla k vidění velká příležitost domácích. Jiří Kadlec nasměroval přihrávku na hůl Patrika Fořta. Hradecký útočník se opřel do kotouče a jen těsně minul hostující svatyni. První třetina se odehrávala v duchu předchozích dvou zápasů. Oba celky předváděly opatrnou hru a čekaly na chybu svého soupeře. Zrovna jedna z nich přišla při přesilovce ústeckých Lvů. Hradecká obrana zapomněla na Marka Hovorku, který dorážel kotouč do úplně odkryté brány. Hostující útočník však v obrovské šanci nezamířil přesně a trestuhodně minul. O několik okamžiků později si udělal Martin Koudelka místo v útočné třetině, ale kotouč za záda Salfického střelou k první tyči neprotlačil. Zhruba o minutu později se do podobné pozice dostal Milan Mikulík, když se natlačil až před Koutského, ale skulinku v jeho chráničích také nenašel. V závěru první třetiny měli ještě Hradečtí výhodu přesilové hry, ale Ústí se bez větších problémů ubránilo.

Slované mohli gólově promluvit do zápasu na začátku druhé třetiny, ale s nabídnutou přesilovkou nenaložili zrovna nejlépe. O něco později ovšem už domácím zatrnulo. Ondřej Kříž totiž svou střelou orazítkoval tyč hradecké brány. Gólová situace byla k viděni chvíli poté na druhé straně kluziště. Střela Jana Hrušky se šťastně odrazila k Martinu Koudelkovi. Ten však odkrytou bránu z velkého úhlu netrefil. Ve 30. minutě málem Dušana Salfického překvapil Jaroslav Roubík střelou ze střední vzdálenosti. Po nejistém zákroku hostujícího brankáře skončil puk na břevně. První branka třetího semifinálové utkání padla ve 34. minutě. Do střely Milana Karlíčka vložil hůl Patrik Fořt. Dušan Salfický nedokázal na změnu směru letu kotouče zareagovat a Hradec se dostal do vedení. O necelou minutu později ale mohlo být všechno jinak. Jan Klobouček měl na lopatě bleskové vyrovnání, ale svou střelu nasměroval pouze do natažené lapačky Vladislava Koutského. Tato situace doslova zvedla publikum ze sedal. To samé můžeme říci o situaci ve 39. minutě. Jan Hruška totiž připravil druhý hradecký gól pro Martina Koudelku, který prostřelil ústeckého gólmana a zvýšil na 2:0 pro domácí.

Gól do šatny pochopitelně ústeckým hráčům nijak nepomohl. Hosté potřebovali v závěrečné dvacetiminutovce vsítit minimálně dvě branky, aby zápas dotáhli alespoň do prodloužení. Ústečtí vlétli do rozhodující části zápasu aktivně, ale paradoxně je zabrzdila početní výhoda. Hradec se totiž běz větších problémů ubránil. Naděje hostů na obrat utkání málem zhasla v 53. minutě. Jan Hruška totiž nasměroval kotouč do odkryté klece. Chybu Dušana Salfického ovšem napravil Petr Macháček. Ve zbývajících sedmi minutách ale hostující borci recept na hradeckého brankáře nenašli a ve třetím semifinálovém utkání se nedočkali jediného zápisu do listiny střelců. Hradec před pěti tisíci diváky nadějné vedení uhlídal a v sérii tak vede 2:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 1 0 1 0 0
Jiří Hendrich 0 1 1 0 0
Jan Hruška 0 1 1 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Martin Koudelka 1 0 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Polák 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 35 0 35 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (HC VCES Hradec Králové): Kluci dnes odehráli vynikající utkání a to po celých šedesát minut. V zápase jsme byli aktivnější a co hlavně rozhodlo byla naše nápaditost v útočné fázi. Hodně nás podržel Vláďa Koutský a celá obranná hra týmu byla v pořádku. Vedeme sice 2:1 na zápasy, ale nic to neznamená. Děkujeme divákům za podporu a věříme, že to s jejich pomocí zvládneme i zítra.

Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Hradec dnes vyhrál naprosto zaslouženě. My jsme se mu mohli rovnat jen chvíli v první třetině, pak již byl na ledě jen jeden tým. Musíme do dalšího zápasu změnit úplně všechno. Na našich hráčích je nějaký pocit zodpovědnosti a nemohou se ho zbavit. Navíc Hradec hraje velmi dobře a je v sérii hokejovějším týmem. Zítra se pokusíme vyhrát a srovnat stav série, ale víme, že to bude velice těžké.

Fotogalerie