po 2.3.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Bylo to hodně zdařilé vystoupení”

Tak to byl velký večer svěřenců trenéra Pavla Pazourka! Třetí semifinále se proměnilo v exhibici týmu HC VCES Hradec Králové. Východočeši porazili Ústí na svém ledě 2:0 a ujali se vedené v sérii 2:1. Výhra to byla naprosto zasloužená a hráči si vychutnali ovace pěti tisíc diváků. ,,Kluci dneska odehráli parádní utkání a to po celých šedesát minut. Celkově to považuji za hodně zdařilé vystoupení našeho týmu," nechal se po utkání slyšet trenér Pavel Pazourek. Ten mám obavu jak na tom budou v zítřejším utkání jeho hráči po fyzické stránce. ,,Může se stát, že zítra ten náš výkon bude tužší. Jsem však přesvědčen, že s pomocí publika to zvládneme a kluci se na ledě opět vydají jako dnes," přeje si minimálně stejnou podporu fanoušků jako tomu bylo ve třetím utkání. Zítřejší čtvrtá bitva začíná opět v 18:00.

Po třetím utkání semifinálové série měl trenér Pazourek pro své svěřence pouze slova chvály. ,,Kluci dneska odehráli parádní utkání a to po celých šedesát minut. Z mého pohledu jsme byli lepší po celý zápas. Hráli jsme aktivněji, útočněji a hlavně to v tom útoku mělo nápaditost. Dvoubrankové vedení po dvou třetinách bylo zasloužené. Třetí třetinu utkání jsme dohráli bez větších potíží,“ pochválil hradecký trenér své svěřence.

Hradec v utkání předvedl hodně sebevědomí výkon a vítěze základní části přehrál. Hradecký trenér však odmítá, že hlavní zásluhu na tomto faktu mají první dvě utkání v Ústí. ,,Neřekl bych že nemáme sebevědomé hráče a že si nejdříve musí něco dokázat. My máme zkušené hráče doplněné dobrým mládím. Náš problém občas je dát do hry maximum a žít tím hokejem. S tímto v play – off nemáme problém a podáváme dobré výkony. Takže já bych nemluvil o tom, že jsme si sebevědomí udělali v Ústí.“

Klíčem k úspěchu ve třetím utkání byla výborná hra týmu do obrany a skvělý Vladislav Koutský v brance. ,,Ústí je hodně zkušené mužstvo a venku moc neútočí. Ovšem když má příležitost, tak jí hned využije. Proto oceňuji kluky za trpělivost. V důležitých momentech prokázal výbornou formu Vláďa Koutský a to bylo v tom celém utkání rozhodující. Celkově to považuji za hodně zdařilé vystoupení našeho týmu.“

Pouze čtyři vyloučení hráči na hradecké straně v utkání. To je při nebezpečných přesilovkách Ústí také jeden z důležitých faktorů. ,,Na tom má také zásluhu dnešní čtveřice rozhodčích. Ta projevila velký cit pro hru na obou stranách a hře to prospělo. Ono když je v utkání mnoho přesilovek, tak to nepomáhá ničemu. Zápas nemá tempo a ani pro diváka to není to pravé. My víme, že nesmíme dělat zbytečné fauly. Ústí nám zatím dává branky prakticky jen z přesilovek a toho se musíme vyvarovat. Faul musíme použít jedině v nejnutnějším případě.“

Hradecký trenér před sérií řekl, že jeho tým má určitou kvalitu. Čekal však, že jeho tým je schopen přehrát Ústí tak jako se tomu stalo ve třetím utkání? ,,Upřímně říkám, že jsem nečekal, že můžeme přehrát Ústí tak jako se nám to povedlo v dnešním utkání. My máme občas chvilky, že za tím vítězstvím jdeme, ale dneska ta naše chvilka trvala šedesát minut (směje se). Skutečně bylo neuvěřitelné co jsme dneska předvedli a jak kluci hráli. Točíme však méně hráčů v sestavě a tak to pro nás zítra bude po této stránce těžší.“

Sil svěřencům trenéra Pazourka jistě bude ubývat, ale jistě se lépe regeneruje když se daří a vyhrává. ,,Ono se to sice takto říká, ale není to tak úplně pravda. Dá se do určité míry zapomenout na únavu, ale nejde to věčně. Může se stát, že zítra ten náš výkon bude tužší. Jsem však přesvědčen, že s pomocí publika to zvládneme a kluci se na ledě opět vydají jako dnes,“ uzavřel spokojený trenér Pavel Pazourek po třetím semifinále.