Zápasy
pá 6.3.2009 | Kateřina Mádlová, Lukáš Souček

Hradečtí v pátém zápase neuspěli, blíže k finále je Ústí

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté zavítali v pátek již k pátému utkání semifinálové série do Ústí nad Labem. Tentokrát ovšem favorita na jeho vlastním ledě porazit nedokázali. Domácí Slovan šel do vedení již v sedmé minutě. Hradci se povedlo vyrovnat na začátku druhého dějství. V přesilové hře se o první hradecký gól postaral Jaroslav Roubík. Jenže domácí celek byl o necelé dvě minuty později opět ve vedení a ještě do poloviny zápasu stihl přidat třetí branku. Dvoubrankový náskok už si Ústečtí pohlídali. Trenérská dvojice Pazourek - Mička se snažila do třetí třetiny oživit útočné řady několika změnami. Slovan si však své vedení pohlídal a v sérii se poprvé dostává do vedení.

Jako první si na puk sáhl domácí gólman, když jeho branku obkroužil Hruška a pokusil se ho překvapit u druhé tyče, Salfický volný prostor pokryl. Ve chvíli, kdy dopředu vyrazil Janků s Pazourkem, už rozhodčí signalizoval vyloučení na straně Hradce. Třetí útok domácích tedy jen odevzdal puk tak, aby se vhazovalo v útočném pásmu. Hned po buly pálil Macháček, Koutský zasáhl přesně, i když měl zakrytý výhled. Větší šance se paradoxně objevila na druhé straně, poté co Sklenička přišel o puk u hrazení, se hnali hosté do přečíslení, Roubík uvolnil Karlíčka, ale jeho střela z první se nevešla mezi tyče. A zase se hra přesunula do obranného pásma Hradce. Čaloun dostal příhru mezi kruhy, ale ještě vylepšil pozici pro Skleničku, Koutský proti němu stihl vyjet. Vzápětí se už hostům nepozornost v obraně nevyplatila. Před brankovištěm zůstal nehlídán Heřman, jehož pohotová střela proklouzla mezi betony hradeckého gólmana – 1:0. Další minuty připomínaly tuhý boj o každou píď ledu, útoky se střídaly na obou stranách, ale málokterý se dostal k zakončení. A když už, tak si situaci ohlídali brankáři. V závěru třetiny ještě zle zatápěli hosté v přesilovce, ale do branky se jim puk propašovat nepodařilo. První třetina skončila za stavu 1:0.

Úvod druhé třetiny se nesl ve spolupráci Pazourkova útoku, Janků nakonec dostal puk před branku, ale nikdo z Lvů nebyl s to dorazit ho za Koutského záda. Vzápětí si šel na trestnou lavici odpočinout Kříž, ale vydržel tam jen 24 sekund. Perfektní souhru své řady korunoval zasunutím puku do odkryté branky Roubík – 1:1. Ale Pazourek s Janků se s vyrovnáním nehodlali smířit. Najeli do útočného pásma, první z nich naznačil střelu, položil si obránce a namazal Janků, jenž ranou z první zase poslal Lvy do vedení. Nápor Ústeckých pokračoval. Skvělé využití vhazování v útočném pásmu předvedla čtvrtá formace Slovanu. Puk se dostal na modrou, odkud vypálil Zeman. Jeho ránu šikovně tečoval Dragoun a umístil tak kotouč do horního růžku soupeřovy branky. Chuť útočit neopustila Lvy ani v oslabení, chybnou rozehrávku málem využil Dragoun, jenže byl faulován. V následující přesilovce se hradecký brankář ani na chvíli nezastavil, ohrožovaly ho přesné přihrávky Čalouna a tvrdé střely Němečka. To ještě jeho protějšek na druhé straně kluziště netušil, že jej zanedlouho čeká totéž. Domácí hráči se totiž začali střídat na trestné lavici jak na běžícím pásu a jen zásluhou dobré obrany a brankáře Hradec nedosáhl snížení ústeckého náskoku.

Na začátku posledního dějství dohrával Slovan přesilovku, před hradeckého gólmana se probil Janků, ale Koutský ukryl puk ve své výstroji. Další zajímavou situaci připravil Sklenička, když puk prostrčil k Čalounovi, ten ho ale nedokázal usměrnit do branky. Ale ani Hradec se nenechal zahanbit. Moskalův pokus lehce doklouzal vedle branky. Pohotovou střelu Volrába z mezikruží už likvidoval Salfický stejně jako ránu Hendricha od modré. Před Hruškou už se otevírala prázdná branka, na poslední chvíli mu do střely vložil hůl obránce. Hostům se v těchto fázích hry dařilo tlačit Lvy do jejich obrany a eliminovat snahu o protiútoky. Závar před Koutského brankou se podařil až Mikulíkovi s Čalounem. O chvíli později poslal Havlíček od hrazení puk najíždějícímu Dragounovi, který jen nastavil hůl, hostující gólman zasáhl bezchybně. A zase na druhou stranu, tečovaná střela Karlíčka rozezvučela břevno domácí branky. Další puk se odrazil od zadního mantinelu, chybělo pár centimetrů, aby se dostal na hůl Roubíkovi, na nějž už zívala prázdná brána. Proti stejnému hráči musel Salfický zasáhnout ještě v samotném závěru, to kotouč vytěsnil ramenem a udržel tak stav zápasu na konečných 3:1. Lvi se poprvé ujali vedení v semifinálové sérii, která se teď opět přesune na hradecký led.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Lukáš Filip 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Jan Kočan 0 0 0 0 0
Jan Kubišta 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Polák 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 0 1 0 0
Bořek Sláma 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 35 3 32 91,43 0 0

Fotogalerie