pá 6.3.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Chceme se do Ústí ještě vrátit”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové poprvé v sérii prohrávají. O tomto faktu rozhodl pátý duel na ledě Ústí nad Labem. Hradec v něm nestačil na domácí Slovan a prohrál 1:3. O osudu utkání se rozhodlo v průběhu druhé třetiny kdy Ústí odskočilo na rozdíl dvou branek. ,, Za stavu 1:1 jsme udělali dvě chyby a to o celém utkání rozhodlo,“ nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Jeho svěřenci teď mají v neděli nůž na krku. Prohra by znamenala konec sezóny. ,, My nemáme důvod házet flintu do žita. Ústí nás dvakrát nepřehrálo, ale jen přetlačilo. Teď hrajeme doma a tam jsme silní,“ zaznělo z úst hradeckého stratéga. Šesté semifinále je na programu v ČEZ Stadionu v neděli s tradičním začátkem v 18:00.

Hradec poprvé v sérii prohrává. Kde viděl hlavní důvod porážky v pátém utkání trenér Pavel Pazourek. ,,Za stavu 1:1 jsme udělali dvě chyby a to o celém utkání rozhodlo. První přišla hned po našem vyrovnání a ne dlouho po tom přišla další. Škoda je to hlavně z toho pohledu, že do té doby soupeř nepředvedl vůbec nic. My jsme v tom zápase byli aktivnější a snaživější. V tom je ale ta zkušenost Ústí, které si počká na ty naše chyby.“

Ústí se chyb dočkalo ve druhé třetině hned dvakrát. ,,Branka na 2:1 pro domácí byla velká chyba Aleše Pazdery, který hodně špatně vyhodnotil situaci. U druhé branky měla čtvrtá formace kotouč metr od modré čáry na holi a nedokáže ho dostat z pásma. To v takových zápasech nejde.“

Ústí vstřelilo první důležitou branku. Nemuselo tomu tak však být, jelikož Hradec si za stavu 0:0 vytvořil dvě velké šance. ,,Zejména nás může mrzet ta šance Milana Karlíčka. To byla vyložená pozice, ale Milan bohužel netrefil branku. Nás zase dneska zradila koncovka. Salfický si v brance chytá naprosto v klidu, jelikož my vůbec nejdeme do jeho prostoru. Hráči nejsou ochotni tam jít, jelikož to tam prostě bolí. Bez toho však branky dávat nebudeme.“

Je pravdou, že čtvrté a páté utkání měl Dušan Salfický svou roli hodně ulehčenou. ,,My jsme se dívali na záznam ze čtvrtého utkání a tam nám hráč najel dvakrát do brankáře. Já nechci abychom to dělali nečistě, ale bez tlaku na brankáře nemáme šanci uspět. To k tomu prostě patří.

Hradecký trenér v utkání postrádal centra druhé formace Martina Koudelku a tato absence byla hodně znatelná. ,,Tím že nebyl Martin byla celá tíha na první formaci a ta byla jedinou která si byla schopna něco vytvořit. Martina jsme nedokázali vůbec nahradit ať už jsme se sestavou dělali cokoli. Druhá a třetí řada nám tady jen rozvážela kotouče a efekt byl nula. Vrcholem byla ta přesilová hra na konci. My chtěli po druhé pětce, aby nastřelila kotouč na branku a udělala buly. Místo toho oni minutu honí kotouč po rohu hřiště. Vůbec jsme se kvůli tomu nedostali k power – play.“

Hradec odehrál třetí zápas na ledě Ústí a poprvé odešel poražen po šedesáti minutách. ,,Nesmíme si myslet, že tady s Ústím třikrát neprohrajeme. Jednou jsme vyhráli, jednou prohráli po nájezdech a teď jsme prohráli 1:3. To není špatné vysvědčení, ale my musíme chtít více. Vím, že kluci na tom nejsou se silami moc dobře, ale musejí se vydat na maximum, není se na co šetřit.“

V neděli je na programu šesté utkání série. S čím do něj půjdou hradečtí hokejisté? ,,S jasným cílem oddálit konec sezóny. Věřím, že už bude k dispozici Martin Koudelka a zvedne se tím naše síla. My nemáme důvod házet flintu do žita. Ústí nás dvakrát nepřehrál, ale jen přetlačilo. Teď hrajeme doma a tam jsme silní. Diváci nám jistě pomohou a my se ještě do Ústí vrátíme,“ uzavřel po utkání hradecký trenér Pavel Pazourek.