Zápasy
st 16.9.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Domácí premiéra hradeckým hokejistům řádně zhořkla

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté měli ve středu na programu druhé kolo, ve kterém se na domácím hřišti střetli s Jihlavou. Dukla v prvním kole jasně přehrála Třebíč, Hradečtí sahali po bodech v Chomutově, kde nakonec prohráli 4:2. První branka byla k vidění již v šesté minutě, když Patrik Fořt využil přesilovou hru. Jihlava ovšem v průběhu první třetiny vyrovnala a zápas strhla na svoji stranu v závěru druhého dějství, když přidala dvě branky. V poslední třetině se domácí snažili o kontaktní gól, ale ten nepřišel. Dukla přidala další dva a celkově tak vyhrála 5:1.

Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v úvodu zápasu si vypracovali několik slibných pozic pro zakončení. I přes veškerou snahu jít do vedení se nakonec z první branky radoval Hradec Králové. V první nabídnuté přesilové hře se první hradecký útok prezentoval pohlednou souhrou na jeden dotek, na jejímž konci stál Patrik Fořt. Domácí útočník neměl se zakončením problém, neboť střílel do úplně odkryté branky. Jihlava se dočkala vyrovnávací branky přesně o čtyři minuty později. Východočeši nedokázali kotouč vyhodit z vlastního obranného pásma a zaplatili za to nejvyšší možnou cenu. Libor Bezděk zachytil kotouč na modré čáře a poslal ho před bránu na Jana Hrbatého, který už ho dopravil do hradecké branky. Hradečtí hokejisté ještě u hlavního rozhodčího reklamovali dosažení branky rukou, ale neuspěli. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina nenabídla divákům příliš hokejové krásy. Oba mančafty spíše vyčkávaly na chybu soupeře a ta nakonec v polovině zápasu přišla. Oldřich Bakus při rozehrávce přesilové hry ztratil kotouč a těžit z toho mohl Jan Kubišta. Samostatný nájezd však neproměnil, Řehoř ho vychytal. Ve 37. minutě už se ale skóre zápasu měnilo. Jihlava další početní výhody využila ve svůj prospěch a díky brance Juraje Minčáka šla poprvé v utkání do vedení. To ještě do přestávky stačil pojistit třetí brankou hostů Oldřich Bakus, když na hranici kruhů vysřelil a nekompromisně se trefil pod víko.

Do začátku třetí třetiny šli Hradečtí s cílem vstřelit kontaktní branku. Nejblíže k ní měl ve 45. minutě Patrik Moskal, ale Řehoř jeho střelu z první pohotově zlikvidoval. O pět minut později se v další slibné šanci ocitl kapitán Roubík, ale tváří v tvář jihlavskému brankáři také neuspěl. Hradecká snaha se tak postupem času stávala marnější a marnější. V čase 57:11 se prosadil v útočném pásmu Lukáš Krupka a čtvrtým gólem Dukly zhasl veškeré naděje domácích na bodový úspěch. Výhru Jihlavy pečetil o čtrnáct vteřin později přesnou střelou pod vyrážečku Filipa Luňáka Daniel Hodek.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Jaromír Florian 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 1 0 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Jan Kubišta 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 1 1 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Štěpán Spudil 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 39 5 34 87,18 0 0

Fotogalerie