st 16.9.2009 | Michal Luňák, Martin Voltr

Rozdílné pocity obou trenérů

Jak se zpívá v jednom hitu české skupiny Divokej Bill ,,jeden veselej a druhej smutnej,“ tak přesně vypadala situace po domácí premiéře hradeckých hokejistů s Jihlavou. Asistent trenéra Mičky Jiří Slabý byl po utkání tím smutnějším mužem. ,,Věděli jsme, že má Jihlava formu, ale tohle jsme nečekali,“ zaznělo z úst hradeckého asistenta. To Roman Mejzlík byl o poznání spokojenější, ale ke hře Dukly nějaké výhrady měl. ,,S výsledkem jsme samozřejmě spokojení, ale pořád je ta naše hra takový syrová.“ Syrová hra to možná ze strany Jihlavy byla, ale ve středečním podvečeru to na Hradec stačilo a Dukla si tak na Vysočinu odvezla zaslouženě tři body

Nevydařenou premiéru hradeckých hokejistů hodnotil asistent trenéra Jiří Slabý. ,,Věděli jsem, že nás nečeká lehké utkání, jelikož Jihlava má formu. Tohle jsem ale skutečně nečekali. Neproměňovali jsme v utkání naše příležitosti a naopak Jihlava nás trestala ze všeho. Opět o tom utkání rozhodl náš nedůraz v koncovce.“ Kdy se zlomilo utkání ve prospěch Dukly? ,,Stejně jako v Chomutově bych to viděl ve druhé třetině. Tam jsme také dostali dvě branky, i když dnes to nebylo v tak rychlém sledu. My jsme před druhou třetinou kluky upozorňovali, aby se to neopakovalo, ale stejně jsme tu část zápasu zaspali.“

Co chybělo hře domácích hráčů nejvíce? ,,Nejvíce nám chyběla hra v přesilovce. Dobrý tým nabídnuté šance musí využít a dát branky. My ale asi ještě žijeme v loňské sezóně a myslíme si, že když jsme byli v semifinále, tak že to půjde samo. Realita je však jiná a spousta hráčů nás dnes zklamala. Tým netáhnou tak jak by měli a to není dobře,“ byl oprávněně kritický ke svým svěřencům Jiří Slabý.

Hradec měl již třikrát v sezóně výhodu přesilové hry 5 na 3, ale ani jednou v ní nedal branku. ,,To jsou momenty, které rozhodují utkání a my to dva zápasy po sobě nezvládli. Nám chybí střelec, který b y to jak se tak říká propálil. Soupeř to hraje jednoduše, vystřelí a dá góla. My pořád vymýšlíme, přihráváme a myslíme si, že to uděláme ještě lépe. Ona to však není pravda. Hokej je o jednoduchosti a ta nám chybí.“

Po druhé třetině byl stav utkání 1:3. Dalo se ještě ve třetí třetině něco s vývojem udělat? ,,Věřili jsme, že se nám podaří dát branku jako v Chomutově a to nás nastartuje. Nějaký tlak se nám podařilo vyvinout, ale k brance to nevedlo. Na hráčích bylo vidět že chtějí, ale to bylo málo. Dukla nám pak zase ujela a bylo po zápase.“

Do třetí třetiny se na osvědčené místo v první formaci vrátil Jiří Kadlec. Co vedlo trenéry k tomuto tahu? ,,Nebyli jsme spokojeni s výkonem Patrika Moskala. Hra první formace se nám moc nezdála a tak tam šel Jirka Kadlec.“

Inkasovat doma pět branek není příliš dobrou vizitkou. ,,Nevím čemu přičíst ty naše hrozný chyby. Nevím jestli nervozitě. Máme tam však hodně zkušených hráčů a tak by o nervozitě neměla být řeč. Ona to není vždy jen věc útočníků. U jedné branky Dan Volráb nedojede svého hráče do obraného pásma a inkasujeme. To se nemůže stávat, když to klukům pořád opakujeme. Budeme muset v tom vysvětlování asi sáhnout k přísnějším sankcím, aby to tým začal plnit. Nejde to říkat klukům do nekonečna.“

Nula na bodovém kontě mí jistě daleko k ideální představě o startu do ligy. ,,Hlavně to není příjemná situace, i když nejsme jediní kdo má nula bodů. Nějak nám ty začátky nejdou. Nechtěl bych z toho dělat tragédii, ale musíme se nad tím zamyslet.“

Nyní čeká na Hradec cesta do Havlíčkova Brodu, který získal šest bodů a dokázal nastřílet třináct branek za dvě kola. ,,To je soupeř, který jde za každým pukem. To jsou velký bojovníci, srdcaři a nás tam nečeká nic jednoduchého. My tady však máme hráče, kteří to musí zvládnout,“ uzavřel po nepovedené domácí premiéře Jiří Slabý.

O poznání spokojenější byl v hodnocení utkání asistent trenéra Augusty Roman Mejzlík.

Gratulujeme k druhému vítězství, určitě jste spokojeni.
,,(smích) Ježiš spokojeni. Nevím s čím máme být spokojený. S výsledkem určitě, ta hra je pořád taková nějaká syrová chvilkami bych řekl, ale je vidět, že je to začátek sezóny. Je to trošku i o psychice." Co bylo v utkání nejdůležitější? ,,My jsme dneska to utkání zvládli až na ten první gól, který jsme dostali v tom oslabení. Důležité pro nás je, že Milan Řehoř chytá spolehlivě, a že jsme ty situace ve čtyřech a dokonce i ve třech dokázali nějakým způsobem pohlídat. Podle mě to utkání rozhodl gól na 3:1 na konci druhý třetiny. Pak soupeř musel otevřít hru a my jsme v závěru ty chyby potrestali."

Zmínil jste syrovost. Ta je hodně markantní u první formace. Je to otázka času kdy si ty kluci sednou? Zatím to spíše vypadá, že je lepší když to řeší individuálně než nějakou souhrou. ,,Tak samozřejmě, najít k Bakymu a Danovi levý křídlo není jednoduchý. Ten Čagi je trošku jinej typ hráče a já doufám že se přizpůsoběj. Dali dva góly jak říkáte po individuálních akcích a ta souhra tam trochu skřípe, tak snad se to zlepší. Myslím si, že je hodně pozitivní, že dávají góly i ostatní pětky.“

Po dvou třetinách jste vedli 3:1. Apelovali jste na hráče, aby si ten náskok pohlídali? ,,My jsme je upozorňovali na to, aby nefaulovali, což je hrozně těžký. Bylo pro nás důležité pořád mít hru před sebou a nepropadat tam zbytečně. Když jsme tam ty chyby nějaké udělali, tak nás Řehoř podržel.“

Již před zápasem jste mluvil o tom, že na vyloučení si musíte dávat pozor, a zase jich bylo deset. ,,Jako je to i o technice těch soubojů, o té šikovnosti hráčů, a potom prostě nepropadat. Jakmile na hráče saháte zezadu hokejkou, tak to se prostě píská, a takových zákroků tam pár bylo Pár jich bylo takových možná diskutabilních, ale prostě rozhodčí to pískal. Důležité je mít hráče před sebou, pak nebudou muset faulovat. Je to o tom trošku si to srovnat v těch hlavách,“ uzavřel asistent trenéra Roman Mejzlík.