Zápasy
st 28.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Parádní výkon hradeckých hokejistů odměněn pouze jedním bodem

Zápasové menu

V středu bylo na hradeckém ČEZ Stadionu na programu patnácté kolo první ligy, ve kterém se domácí Hradec střetl se Znojmem. Vyrovnané utkání přineslo pohledný hokej s gólovými šancemi na obou stranách. Hosté šli do vedení jako první již v šesté minutě. Jan Berger ale hned vzápětí srovnal na 1:1. V polovině zápasu to byli znovu Orli, kteří se radovali z vedoucí branky. Na začátku třetí třetiny však srovnal na 2:2 Martin Koudelka. Zejména v závěrečném dějství měli domácí hokejisté velkou převahu, ale spoustu šancí Východočechů pochytal brankář Horčička. Nakonec musely o vítězi utkání rozhodnout až samostatné nájezdy. Smůlu v této disciplíně se ovšem hradeckým borcům prolomit nepodařilo a znovu tak bonusový bod nezískali.

V utkání mezi Hradcem Králové a Znojmem padly první dvě branky hned v úvodu zápasu. Nejprve se při početní výhodě Orlů trefil Jakub Svoboda, když přihrávku Mariana Moravy proměnil v první gól zápasu. Luňák na jeho střelu z mezikruží nedosáhl. Hradec ovšem potřeboval jen necelou minutu na odpověď. Jan Berger zavezl kotouč do útočného pásma, naznačil kličku a švihem prostřelil brankáře Horčičku. Ve zbytku třetiny už branky nepadaly. K vidění byl však svižný hokej s pohlednými akcemi na obou stranách. O tu správnou atmosféru se také zasloužily oba tábory fanoušků. Těm hradeckým párkrát zatrnulo při dvou přesilových hrách soupeře. Nejvíce asi při střele Lubomíra Štacha, proti které se vyznamenal Filip Luňák. Hradečtí sice dostali výhodu jednoho muže v poli, ale Horčičku prověřili pouze ze střední vzdálenosti. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny vlétli s velkou chutí domácí a po faulu Lubomíra Štacha měli velkou příležitost jít poprvé v utkání do vedení. Následná přesilovka se však domácím nevydařila a Znojmo tak vlažný vstup do třetiny přežilo bez inkasované branky. O chvíli později se situace obrátila. Hokejka Ondřeje Hrušky se totiž objevila ve tváři Aleše Staňka a protože na ledě byla krev, musel hlavní rozhodčí sáhnout k dvojnásobnému trestu. S vyloučeními jako by se v tu chvíli roztrhl pytel a Orli z ničeho nic hráli početní výhodu 4 na 3. V té ještě Filipa Luňáka nepřekonali. Pak se ovšem z trestné lavice vrátil Marina Morava a následnou přesilovku 5 na 3 už potrestal tvrdou ranou Pavel Mojžíš. Ještě v téže minutě se dostal ze hostující obranu Martin Koudelka. Horčička ho ovšem vychytal. Hradecký útočník vybojoval alespoň faul, který mohl potrestat Milan Karlíček. Jeho střela ovšem zůstala pouze na tyči.

V čase 40:43 přišla vyrovnávací branka. Tentokrát Orli na opatrný vstup do třetího dějství doplatili. Daniel Volráb našel Martina Koudelku, který si kličkou do bekhendu položil Horčičku a po ledě zakončil do odkryté klece. Jenže uplynula minuta o mohlo být vše jinak. Tomáš Protivný ovšem v gólové situaci trefil pouze levou tyčku Luňákovy branky. Šedesát vteřin hry a na světě byla další situace, která mohla ovlivnit výsledek. Ve třetí třetině se fanoušci opravdu nenudili. Znojemští v krátkém sledu dvakrát faulovali. Na trestnou lavici současně usedli Kolafa a Mojžíš a Hradec hrál celé dvě minuty přesilovou hru 5 na 3. Východočeši uzamkli Znojmo v pásmu a zasypali Horčičku jednou střelou za druhou. Znojemský brankář však podal excelentní výkon a hradecké střelce doslova přiváděl k šílenství. Své o tom ví hlavně Vít Budínský, který se v závěrečných pěti minuách dvakrát dostal do vyložené šance. Jenže recept na zkušeného brankáře zkrátka nenašel.

Zápas tedy pokračoval prodloužením. Hned po 36 vteřinách hry si Radek Haman vyšlápl na Milana Karlíčka. Hlavní rozhodčí nejprve vylučovat nechtěl, ale po domluvě s čárovými rozhodčími udělil hostům dvouminutový trest. V nabídnuté početní výhodě dokonal Vít Budínský pomyslný hattrick, když si do třetice vylámal zuby na znojemském brankáři. Ovšem i Znojemští mohli ukončit zápas ještě před samostatnými nájezdy. Šest vteřin před sirénou se do šance po přihrávce Pláška dostal Adam Havlík. Filip Luňák však střele znojemského mladíka vystavil stopku efektivním zákrokem lapačkou.

Na samostatné nájezdy se do hradecké brány postavil Jaroslav Jágr a hned musel čelit nebezpečnému zakončení Adama Havlíka, které skončilo na tyči. Nakonec rozhodla o vítězi jediná branka, o kterou se rychlým zakončením bekhendem postaral Tomáš Hradecký. Z hradeckých střelců neuspěli Daniel Volráb, Jan Berger ani Patrik Moskal. Posledním neúspěšným střelcem Orlů byl Peter Sojčík.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 1 0 1 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Ondřej Fiedler 0 0 0 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Jaromír Florian 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 1 0 1 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Richard Rapáč 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Jágr 0 1 1 0 0,00 0 0
Filip Luňák 65 39 2 37 94,87 0 0

Fotogalerie