Rozhovory
st 28.10.2009 | Michal Luňák

Jan Berger: ,,Třetí třetina byla dle našich představ”

Jako na houpačce si v utkání musel připadat mladík v hradecké sestavě Jan Berger. Začal ve čtvrté formaci, otevřel střelecký účet Východočechů, ve druhé třetině pak skoro nehrál a ve třetí třetině se proháněl po boku kapitána Jaroslava Roubíka v elitní formaci. Myslíte, že by toto putování sestavou hradeckému mladíkovi vadilo? Zapomeňte! ,,Já to tuhle sezónu ani jinak nečekám. Beru to tak, že když budu na ledě, budu makat a když nebudu, tak budu klukům fandit,“ vyprávěl po utkání očividně spokojený hradecký útočník. Jan Berger se mohl stát dokonalým hrdinou, ale samostatný nájezd v rozstřelu neproměnil. ,,Věřil jsem si, ale neproměnil jsem. Místa tam bylo hodně, ale přestřelil jsem branku,“ litoval Jan Berger.

Bral by tým bod i před zápasem?
Myslím si, že před zápasem by pro nás bod špatný nebyl. Jak už se psalo, byl to zápas o šest bodů a potřebovali jsem si udržet nějaký náskok. První dvě třetiny jsme nehráli moc dobře, ale ta třetí byla z naší strany výborná. Bohužel nám tam trochu chybělo i štěstí.
Co týmu chybělo pohledem z ledové plochy?
Bojovnost, chuť do hry. Nevím čím to bylo, asi nějaké špatné počasí (směje se). Strašně dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do toho zápasu. Až ta třetí třetina byla dle našich představ, ale to už bylo docela pozdě.
Nebylo z tvého pohledu utkání jako na houpačce? Nejdříve gól, pak málo nasazování a nakonec místo v první formaci. Já to tuhle sezónu ani jinak nečekám. Beru to tak, že když budu na ledě, budu makat a když nebudu, tak budu klukům fandit. Jinak to prostě nejde a takto to bylo i v tom dnešním zápase.
Jak by si popsal svou branku na 1:1?
Jeli jsme dva na jednoho a nejdříve jsem přemýšlel o nahrávce. Pak mi ten bek možná trochu zbrkle lehnul a tak jsem volil střelu. Naštěstí mu to tam pod tu ruku padlo a vyrovnali jsme. Jinak ten jejich brankář chytal skutečně výborně.

Když si vstřelil branku, nechtělo to pak zkušenějším spoluhráčům poradit s koncovkou?
No to je těžký radit (směje se). On měl v tom zápase hodně štěstí a při tom mém gólu jsem to štěstí měl zase já. On asi čekal že to půjde nahoru a dal si tam ruku. Pak už nestačil máchnout dolů. Takže někomu radit to ne, každý k tomu potřebuje štěstí.
Dostal si se k exekuci nájezdu, ale neproměnil jsi. Co tomu chybělo?
Já už nevím co s těmi nájezdy a asi to nevědí ani trenéři. Já jsem si věřil, ale stejně jsem nedal. Měl jsem připravené nějaké varianty. Já ani nevím jak jsem to nedal, protože on tam měl hodně místa. Těžko říct, jestli se mi to postavilo, nebo jsem to špatně trefil, ale gól z toho prostě nebyl. Příště už ten nájezd asi musí jet Luňas (brankář Filip Luňák), nebo já fakt nevím.
V sezóně jsi dal již tři branky a času na ledě dostáváš také dost. Panuje tedy u tebe spokojenost?
Já jsem spokojený určitě. Já před to sezónou ani nevěřil, že si zahraju až tak moc. Myslel jsem, že budu spíše jezdit do Trutnova a hrát za juniory. Za tyhle příležitosti od trenéra jsem strašně moc rád a musím mu je splácet na ledě.

Se současným umístěním týmu asi taky panuje spokojenost po nevydařeném začátku.
Všichni víme jak to s námi na začátku bylo a proto jsme spokojení s tím, kde jsem teď a v jaké herní pohodě se nacházíme. Devět zápasů v řadě bodujeme, není si na co stěžovat. Dneska navíc přišlo hodně fanoušků a to nás taky potěšilo. Na druhou stranu moc dobře víme, že nás to nesmí ukolíbat.
V sezóně jste již potkali všechny soupeře, který byl nejtěžší?
To je strašně těžké říct takhle. Můžu říct, kdo mě však překvapil a to byl Tábor. U nás hrál skutečně moc dobře a nevím, proč je v tabulce tak vzadu. Jinak je soutěže strašně vyrovnaná a vyhrát se dá s každým, ale taky prohrát můžete s kýmkoli. Na něco je tohle dobré, ale na něco ne. I dle tabulky je vidět, že se soutěž je a do konce bude vyrovnaná.
V sobotu na Hradec čeká Chomutov. Je série bodovaných zápasů v ohrožení?
No Chomutov je docela dobrý tým (směje se). Dopředu však nic nezdáváme a jsme připravený se doma o to porvat. Co se série týče, tak všechno jednou končí. Jak jsem však říkal, my se o to v sobotu porveme.