so 5.12.2009 | Lukáš Souček

Z přímého souboje o třetí místo vyšla vítězně Olomouc

V sobotu večer byl na hradeckém zimním stadionu na programu souboj Hradce Králové a Olomouce. V utkání 27. kola se hrálo o třetí místo v prvoligové tabulce. První polovina zápasu se domácím hráčům vůbec nevydařila. V jednu chvíli dokonce prohrávali 0:4 a málem to vypadalo na debakl. Východočeši ovšem dokázali zabojovat a závěr zápasu hodně zdramatizovali. Postupně snižovali náskok soupeře Aleš Křetínský, Ondřej Březina a v 57. minutě Jiří Kadlec. Jeho trefa znamenala snížení na 3:5. Po této brance si domácí dokázali vytvořit hned tři velké šance, které mohly skončit brankou. Bohužel pro Hradec se tak nestalo a Olomouc odvezla z hradeckého ledu tři body za vítězství v základní hrací době.

První branka zápasu padla již v šesté minutě. Lubomír Korhoň se zmocnil kotouče v útočném pásmu a kličkou do bekhendu překonal Filipa Luňáka v hradecké bráně poprvé. O minutu později už hradecký brankář lovil kotouč ze své sítě podruhé. Richard Brančík totiž připravil gólovou pozici pro Radima Kucharczyka a ten se v zakončení nemýlil. V následné přesilové hře měla Olomouc možnost navýšit své vedení, ale nestalo se tak. Třetí branka hostů nakonec přišla v patnácté minutě, když nedůslednosti hradecké obrany využil David Mikšan ke vstřelení třetí branky. V čase 17:09 si domácí celek došel pro faul a v početní výhodě mohl do konce třetiny alespoň snížit. Tak se ovšem nestalo a po dvaceti miuntách byl stav zápasu 0:3.

Nečekaný průběh první třetiny mohla podtrhnout čtvrtá branka Olomouce ve 27. minutě. Krásný hokejový moment Kucharczyka a Brančíka ovšem překazil Filip Luňák, který souhru dvou olomouckých hráčů vychytal. Ve 29. minutě měl Hradec početní výhodu po faulu Jana Tomajka. Tu ovšem využít nedokázal a navíc po jejím skončení inkasoval čtvrtou branku. Právě střela Jana Tomajka totiž vypadla Luňákovi z chráničů a Alexandr Lhotský pohotově dopravil puk do branky. Po čtvrté inkasované brance přenechal Filip Luňák své místo v brankovišti Jaroslavu Jágrovi. O tři minuty později se z první vstřelené branky radovali domácí. Milimetrovou přihrávku Jaroslava Roubíka proměnil v první hradecký gól Aleš Křetínský. Závěr druhého dějství Olomouc dohrávala ve čtyřech, ale dokázala se ubránit a uhájila tak tříbrankové vedení i po čtyřiceti minutách hry.

Hned na začátku třetí třetiny Jan Hruška orazítkoval horní tyč Žigárdyho branky. Hradec se v průběhu třetí třetiny snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale Olomouc hrála velmi jednoduchý hokej, který na domácí tým platil. Přesto se v čase 53:38 prosadil Ondřej Březina, když dorazil za záda Žigárdyho střelu Milana Karlíčka. Chvíli to vypadalo, že by závěr zápasu mohl být dramatický, ale proti byl Matouš Venkrbec, který prostřelil Jaroslava Jágra a hostům znovu zajistil třígólový náskok. O dvě minuty později využil přesilovou hru Jiří Kadlec a snížil tak na 3:5. Hradec měl v závěru zápasu velký tlak, ale výsledkem už byla jen nastřelená tyč a ta domácím k bodům nepomohla. Olomouc v Hradci Králové zaslouženě zvítězila a odvezla si tři body za výhru 5:3.