Zápasy
st 6.1.2010 | Lukáš Souček

Hradec vybojoval s favoritem soutěže bod

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté se ve středu na domácím kluzišti postavili favoritovi soutěže z Ústí nad Labem. Po první třetině, která přinesla spoustu zajímavých situací dokonce Východočeši vedli o jednu branku, když se přesně trefil Jaroslav Roubík. A protože ve druhé třetině žádná branka nepadla, začaly se šance Hradce na úspěch rapidně zvyšovat. Nakonec se ale lídr prvoligové tabulky přece jen trefil a v úvodu třetího dějství vyrovnal na 1:1. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, kde hosté rozhodli o svém vítězství ve čtvrté sérii. Velkou zásluhu na pěkném výsledku měl brankář Filip Luňák, který zneškodnil několik nebezpečných šancí soupeře a byl také vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Po opatrném vstupu do zápasu se začali více prosazovat hráči domácího celku. Ve čtvrté minutě vybídl Aleš Křetínský ke skórování Jiřího Kadlece, ale jeho slibný pokus vytáhl Salfický mimo tři tyče skvělým zákrokem. Další gólový moment byl k vidění ve třinácté minutě, když Vít Budínský dostal přesný pas za obranu hostujícího celku a uháněl na ústeckého brankáře úplně sám. Zakončení ovšem hradeckému útočníkovi nevyšlo úplně podle představ a stav zápasu byl tak stále bezbrankový. Ještě v témže střídání se hned z protiútoku mohl prosadit David Pazourek, ale Luňáka v dobré střelecké pozici překonat nedokázal. V 16. minutě se v brankovišti hostů ocitl Jaroslav Roubík a snad natřikrát se pokoušel dotlačit kotouč za brankovou čáru. To se mu nakonec nepodařilo. Přesto se hradecký kapitán o chvíli později radoval. Přesně v čase 18:12 se Jaroslav Roubík trefil přesně pod víko a otevřel tak skóre zápasu. Vzápětí mohl bleskově vyrovnat Zbyněk Sklenička, ale jeho pokus zmařil Filip Luňák.


Na začátku druhé třetiny mohlo být vyrovnáno, kdyby Milan Mikulík zamířil přesněji. Jeho střela švihem totiž zazvonila na pravou tyč Luňákovy brány. V dalším průběhu třetiny se hodně vylučovalo, a tak byla většinou převaha na straně mužstva, které mělo na ledové ploše více hráčů. Ve 30. minutě se domácím naskytla dobrá příležitost ke vstřelení druhé branky. Přes minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale Východočeši využít nedokázali. Stejná situace se opakovala o pět minut později. Hosté šli do třech za zdržování hry. Jenže ani tato příležitost se domácímu celku proměnit ve druhý gól nepodařila.

Ústečtí Lvi se kýžené vyrovnávací branky dočkali na začátku třetí dvacetiminutovky. Martin Šagát se natlačil před hradeckou bránu, položil si Filipa Luňáka a zasunul kotouč za jeho záda. V čase 51:07 Robin Hanzl oplácel, čehož si všiml hlavní rozhodčí a okamžitě udělil dvouminutový trest. Ten by nebyl ničím výjimečný kdyby ovšem ústecký celek neposlal již potřetí v utkání do třech. Tentokrát Hradec hrál nejdelší dvojnásobnou přesilovku, která trvala 1:45. Jenže ani tuto obrovskou příležitost Hradec nezužitkoval. Všechny střely hradeckých hráčů pochytal Dušan Salfický. Závěr zápasu se dohrával za menších emocí, avšak oba celky hrály ze zabezpečené obrany a spíše se čekalo na prodloužení.

V nastaveném čase ale nebyla k vidění žádná vážnější šance. Z zmíňku stojí snad jen bekhendový pokus Jaroslava Roubíka a průnik Martina Šagáta na druhé straně. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde ve druhé sérii proměnili Heřman a Budínský. Zbylí čtyři střelci vyšli na prázdno, a tak zápas pokračoval čtvrtou sérií nájezdů. V té nejprve neproměnil Jaroslav Roubík a Jan Heřman už šanci rozhodnout zápas využil přesným zakončením mezi betony Filipa Luňáka.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jan Ježek 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 1 1 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Jan Kubišta 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 0 1 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 65 44 2 42 95,45 0 0

Fotogalerie