Preview k zápasu
út 5.1.2010 | Michal Luňák

Hradečtí hokejisté vyzvou lídra první ligy

Nejtěžšího možného soupeře dostali hokejisté HC VCES Hradec Králové při své domácí premiéře kalendářního roku 2010. Na východ Čech míří suverénní lídr první ligy tým HC Slovan Ústečtí Lvi. Slovan letos jasně kraluje první lize a hradečtí hokejisté se o tom již dvakrát přesvědčili, když Severočechům podlehli v obou vzájemných duelech. K vylepšení této nepříznivé bilance jim má pomoci i návrat kapitána Jaroslava Roubíka, který musel vynechat sobotní utkání v Olomouci. Středeční utkání začíná v ČEZ Stadionu tradičně v 18:00 a jste na něj srdečně zváni.

Středeční soupeř hradeckých hokejistů vede suverénně první hokejovou ligu s náskokem třinácti bodů na druhý Chomutov. Ústí dokázalo nasbírat již 91 bodů při skóre 145:70. Zkušený celek Severočechů letos opět nenechává nikoho pochybovat o tom, že je schopen opakovat loňskou účast v baráži o extraligu. Pod vedením trenéra Petra Rosola má tým nejproduktivnější útok první ligy a co je ještě podstatnější, Slovan má dokonale propracovanou defenzívu podpořenou vynikající brankářskou dvojicí. Ústí si stále drží průměr obdržených branek pod dvě celé na jedno prvoligové utkání a takovou bilancí se nemůže pyšnit žádný jiný účastník soutěže.

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je Jan Alinč, který si drží průměr bodu na zápas s bilancí 13+22. Druhým mužem tabulek je nejlepší střelec týmu Pavel Janků (18+13). Nejlepší trojici uzavírá Roman Pšurný s devětadvaceti body (12+17). Mezi obránci je nejproduktivnějším hráčem Roman Němeček (3+15), kterého pronásleduje dvojice Jan Klobouček (4+12) a David Pojkar (5+10). Jak již bylo zmíněno, Slovan se může spolehnout na svou velezkušenou brankářskou dvojici Zdeněk Orct – Dušan Salfický. Statistický lépe si v dosavadním průběhu soutěže vede Zdeněk Orct s úspěšností zásahů 93,61% a s průměrem 1,85 branky na zápas.

Hradečtí hokejisté se budou ve středu snažit dát zapomenout na nepovedené utkání na ledě Olomouce. Pomoci by jim k tomu měl i návrat kapitána Jaroslava Roubíka. Naopak uzdravení Martina Koudelky ještě nějaký čas potrvá a na jeho místě v centru druhé formace jej nahradí Jan Kubišta. Mimo hru je pro zranění ramene Jaromír Florian, naopak do tréninku se již zapojila dvojice Martin Táborský – Richard Rapáč a jejich nasazení do zápasů se již blíží. Do středečního utkání naskočí do druhé obranné dvojice po boku Jiřího Hendricha dorostenec v brance by se měla objevit jednička Filip Luňák.

Oba středeční soupeři se již utkali v letošní sezóně dvakrát a plný zisk šesti bodů si na své konto připsal lídr první ligy. Slovan nejprve porazil Východočechy na svém ledě 2:0 a tři body si odvezl i z města pod Bílou věží za výhru 2:1. Zda si hradečtí hokejisté připíší na své konto první body vzájemných utkání se rozhodne ve středu. Utkání začíná v ČEZ Stadionu tradičně v 18:00 a pro fanoušky kteří nemohou přijít na stadionu bude připraven tradiční ON-LINE přenos.