út 16.3.2010 | Lukáš Souček

Junioři vstoupili do baráže o extraligu výhrou v Klášterci

Hradečtí junioři zavítali v neděli na led Klášterce nad Ohří, kde sehráli první barážové utkání. Úvod zápasu vyšel Východočechům na jedničku, když hned ve druhé minutě už vedli o dvě branky. V čase 6:13 Ondřej Kohout dokonce zvýšil svým druhým gólem v utkání na 3:0 pro hosty a mohlo se zdát, že utkání bude v jasné režii Hradce. Domácí ovšem zbraně nesložili. Do přestávky snížili na 1:3 a ve 27. minutě už Hradec vedl pouze o gól. Ve třetí třetině si svěřenci trenéra Tomáše Luštince opět dokázali po brankách Jankovského a Vlčka vybudovat tříbrankový náskok. Klášterec ovšem v rychlém sledu využil dvě přesilové hry a drama bylo na světě. Nervózní a dramatický zápas se podařilo hradeckým juniorům dotáhnout do vítězného konce. Uklidňující branku přidal v 58. minutě David Šafránek a uzavřel tak skóre na konečných 6:4 z pohledu Hradce Králové.