Preview k zápasu
so 13.3.2010 | Martin Voltr

Juniory čeká další extraligová baráž

Hradečtí junioři zdárně dovezli svou kocábku do finiše Ligy juniorů, v jejíž prostřední skupině obsadili stejně jako loni první místo a mohou se tak těšit na baráž o extraligu. V posledním zápase základní části sice neuspěli, ale již v tuto neděli zahájí soutěž úplně novou. V ní se potkají se dvěma nevyzpytatelnými soupeři - Kláštercem nad Ohří a Třebíčí. Vítěz ze zápasů systémem každý s každým jednou doma, jednou venku bude mít právo zahrát si v sezóně 2010/11 nejvyšší českou juniorskou soutěž. Nejen na hodnocení sezóny nebo prognózy do baráže jsme si k rozhovoru pozvali trenéra Tomáše Luštince, v článku najdete i přesný rozpis zápasů hradeckých mladíků v cestě za extraligou.

Tomáš Luštinec: Neyvpadalo to s námi dobře, ale teď se o postup porveme

Prožil s juniory Hradce Králové časy dobré i zlé. V sezóně 2004/05 byl hlavním koučem týmu, který vybojoval senzační postup do extraligy. Naproti tomu, po roční přestávce, kdy si "odskočil" do dorostu, byl juniorským asistentem i ve dvou extraligových sezónách, z nichž ta druhá byla bohužel sestupová. Následovalo další roční intermezzo na lavičce dorostu a před letošním ročníkem převzal Tomáš Luštinec opět kormidlo nejstaršího mládežnického týmu. I pro něj by bylo více než příjemné zopakovat pět let starý úspěch a nenavázat tak na loňský scénář, kdy junioři pod taktovkou Jiřího Slabého skončili v baráži na třetím místě za postupujícími Jihlavou a Porubou.

Poslední zápas základní části se Vám asi nehodnotí dobře. Přenechali jste oba dva body Žďáru nad Sázavou a takto byste do baráže vstoupit nechtěli.
Hráči k tomu bohužel přistoupili tak, jak přistoupili, zřejmě se podvědomě šetříli na baráž. Navíc teď dáváme některé hráče do áčka, takže sestava byla v posledních dnech hodně kombinovaná. V minulých zápasech jsme stříleli hodně gólů, ale dnes hrál soupeř s větším nasazením a gólman je podržel. Je to takové zklamání, ale doufejme, že se dáme dohromady a příště už to bude lepší.

Jak byste se ohlédl za základní částí? (26 výher, 3 remízy, 7 proher - pozn. red.)
Základní část jsme odehráli se střídavými výsledky. Myslím, že kluci mají vynikajicí partu a vlastně bych jim rád poděkoval za to, jak to odehráli. Na začátku sezóny jsme měli obrovské problémy. V letní přípravě nás trénovalo sedm a vůbec jsme nepočítali s tím, že bychom tu Ligu juniorů mohli letos vyhrát.

Vašemu týmu často vypomáhali hráči ze staršího dorostu. Potěšily Vás jejich výkony?
Tak samozřejmě ta jejich soutěž je kvalitní a někteří hráči by juniorskou ligu mohli hrát. Ale přesvědčili jsme se, že v juniorech je to takové silovější a hráči musí na sobě ještě hodně pracovat, aby si i tu Ligu zahráli. Není to tady moc technické, jak říkám, je to o síle.

Máte už hotovou představu o sestavě, ve které vstoupíte do baráže?
Chtěli bychom posílit o hráče z áčka, i když nevíme, jak to u nich dopadne. Máme tam Honzu Bergera nebo Martina Klementa, Tomáš Seidl je zraněný. Zkusíme to posílit i z dorostu, hráči jako Valášek, Čáp nebo Pánek.

V baráži vás čeká nevyzpytatelný Klášterec nad Ohří a velmi silná Třebíč.
Na západě jsme sledovali, že to bylo těsné a ještě v posledním kole to mohlo pro sebe urvat víc týmů. Třebíč byla naopak suverénem své skupiny. Moravský hokej nám moc nevyhovuje, oni hrají agresivně, do těla a to nám moc nesvědčí. Uvidíme, jak to bude vypadat. Třebíč byla také posílená o hráče z áčka. Ale máme informace, že tihle hráči zřejmě hrát nebudou. Bude záležet na momentální formě, jak se k tomu hráči postaví.

Základní část jste v podstatě celou dobu vedli a i vyhráli. Bylo by teď zklamání nepostoupit do extraligy?
Postoupit bychom chtěli, to je samozřejmé. Ale jak říkám, letní příprava i to předsoutěžní období vypadaly všelijak. Scházeli jsme se, doplňovali to o hráče, kteří v létě netrénovali a nic nedělali. Tam jsme si dal za cíl nějaké třetí, čtvrté místo. Ale dneska jsme první a porveme se o postup do extraligy.

Krátké představení soupeřů a rozpis baráže

Od týmů v juniorské kategorii je vždy složité čekat něco konkrétního. Jediné, co nám o jejich síle určitě napoví, jsou statistiky ze základní části:

Hradec Králové          36 zápasů    26 V - 3 R -  7 P      55 bodů     217: 99
Třebíč                         38 zápasů    32 V - 3 R -  3 P      67 bodů     221: 62
Klášterec nad Ohří     36 zápasů    21 V - 2 R- 13 P      44 bodů     162:135

Extraligová baráž má celkem šest kol a protože ji hrají tři týmy, je jasné, že v každém kole má jeden z nich volno. Hradeckým mladíkům los přisoudil oba domácí zápasy na jeden víkend. Konkrétní rozpis pak vypadá takto:

1.kolo - neděle 14.3.
volný los - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Klášterec nad Ohří - HC VCES Hradec Králové 19:30

2.kolo - pátek 19.3.
SK Horácká Slavia Třebíč - HC VCES Hradec Králové 18:00
volný los - HC Klášterec nad Ohří

3.kolo - pondělí 22.3.
HC Klášterec nad Ohří - SK Horácká Slavia Třebíč 16:00
HC VCES Hradec Králové - volný los

4.kolo - pátek 26.3.
SK Horácká Slavia Třebíč - volný los
HC VCES Hradec Králové - HC Klášterec nad Ohří 16:00

5.kolo - neděle 28.3.
HC VCES Hradec Králové - SK Horácká Slavia Třebíč 15:30
HC Klášterec nad Ohří - volný los

6.kolo - pátek 2.4.
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Klášterec nad Ohří 18:00
volný los - HC VCES Hradec Králové

Srdečně Vás zveme na oba dva domácí zápasy, které se odehrají v první hale hradeckého ČEZ Stadionu. Vstup je tradičně zdarma. Pomozme společně hradeckým mladíkům do extraligy!