st 20.10.2010 | Lukáš Souček

Hradec veze z ledu Berouna prohru 6:2

Hradečtí hokejisté odjížděli ve středu odpoledne do Berouna s cílem přerušit sérii prohraných venkovních utkání. Domácí celek ale Hradci příliš šancí na úspěch nedal. Již po prvních dvaceti minutách vedli Medvědi 3:0. O první hradeckou branku se zasloužil až ve 40. minutě Karel Nedbal, který snižoval na 1:4. Hradec nakonec na ledě Berouna prohrál 6:2. Druhou a zároveň poslední branku Hradce vstřelil v samotném závěru utkání Jan Hruška.

Před hradeckými hokejisty stála ve středu velmi obtížná úloha. Jeden z gólově nejproduktivnějších týmů se totiž na zimním stadionu v Berouně postavil proti soupeři, který doma dosud neztratil ani bod a pyšní se skvělou defenzivou. Medvědi ve čtyřech odehraných zápasech na vlastním ledě inkasovali jen třikrát, první gól navíc po neuvěřitelných 172 minutách hry!

O osudu duelu rozhodla už úvodní třetina, přestože zejména úvodní minuty nasvědčovaly tomu, že se bude hrát vyrovnaná partie. Tento průběh ale postavila na hlavu dvě hradecká vyloučení a efektivní přesilovky domácích. Nejprve v 10. minutě stál na správném místě Jiří Hašek a dorazil za Luňákova záda dělovku Látala, o čtyři minuty později vložil do dráhy Husákovy střely hůl David Švagrovský a zvýšil vedení Medvědů na 2:0.

Zcela rozdílnou přesilovku poté předvedli Východočeši. Nejen, že berounskou branku téměř neohrozili, navíc se po dvou minutách vyloučený Hašek zapojil do protiútoku a jeho přesnou přihrávku nemohl v ideální pozici před brankou minout Tomáš Karpov.

Po přestávce Hradec vrhl síly do útoku a ve své druhé početní výhodě měl velkou šanci Chmelíř, ale brankáře Novotného svoji dělovkou nepropálil. Nadšení hostů vzápětí zchladila další studená sprcha, když gólman Luňák neudržel nepříjemnou Knotkovu střelu a číhající Lukáš Žalčík pohotově doklepl puk do sítě.

Čtyřgólové manko po 24 minutách hry donutilo hosty sáhnout ke střídání brankáře, do branky putoval Robin Blažíček, Východočeši postupně vyrovnali hru a v poslední minutě třetiny se dokonce dočkali zaslouženého úspěchu, když Karel Nedbal využil přesnou ranou z kruhu přesilovou hru a překonal do té doby výborně chytajícího Novotného.

Poslední šance hostů na zdramatizovaní duelu přišla ve 45. minutě, jenže Kadlec v samostatném nájezdu ztroskotal na Novotném, a za tři minuty byl rozdíl ve skóre znovu čtyřgólový, když Jan Besser nasměroval svou střelu z jízdy přesně ke vzdálenější tyči. Beroun se dál tlačil dopředu, v 50. minutě po přihrávce Nedvěda a zakončení Martina Kupce z kruhů mohl slavit šestý gól a užít si poslední minuty.

Hradec čelil nepříjemnému debaklu, poslední slovo v rozhodnutém zápase ale nakonec patřilo jemu. Znovu se tak stalo v početní převaze, když v 54. minutě nechala domácí čtveřice příliš prostoru Kadlecovi a dorážejícímu Janu Hruškovi, jenž zblízka upravil konečný stav utkání na 6:2.

Hosté tak na ledě soupeře prohráli popáté v řadě, naopak Medvědi drží stoprocentní domácí bilanci a výbornou šestou pozici v tabulce.

Jan Berger 0 0 0 -1 0