Zápasy
st 12.1.2011 | Luboš Jaroš, Tomáš Božek

Hradec dostal sedm gólů v Jihlavě a klesl na šesté místo

Zápasové menu

Po třech porážkách v řadě se snažili hradečtí hokejisté o nápravu reputace na ledě jihlavské Dukly. Do zápasu vstoupili výborně a když v desáté minutě Jan Šejnoha zvyšoval na 2:0, vypadalo to, že by mohl Hradec v tomto zápase bodovat. Ve druhé třetině se však Jihlava zvedla a třemi brankami otočila zápas. Na třetí gól Jihlavy ještě dokázal Hradec zareagovat a po Roubíkově brance byl stav po dvou třetinách nerozhodný 3:3. Ve třetí třetině však Jihlava přidala další 4 branky a Hradec tak prohrál čtvrtý zápas v řadě. Vzhledem k vítězství Znojma nad Havlíčkovým Brodem tak Hradec klesl v tabulce na šesté místo.

Velmi důležité utkání o první čtyřku zaručující odpočinek v předkole play-off se odehrálo na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Vstup do utkání patřil Hradci Králové. Nejprve hosté využili přesilovou hru, po přihrávce Čermáka překonal Bendu nadvakrát Jaroslav Roubík, 0:1. V zápětí hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl. Opět přesně nahrával Roubík, tentokráte však zakončoval Jan Šejnoha, 0:2. Dukla byla v tu chvíli na ručník, hosté se tlačili dopředu, Benda však odolával. Jihlava se snížení skóre dočkala v závěru prvního dějství, kdy Sojčík přihrál Aleši Padělkovi, který z pozice levého kruhu napřáhl a trefil svoje oblíbené místo – nad vyrážečku Luňáka, 1:2.

O přestávce lodivod domácího týmu Vlk zřejmě zvolil správnou řeč, protože po minutě bylo vyrovnáno. Čachotský zavezl kotouč do útočného pásma, poslal puk na volného Oldřicha Bakuse, který trefil horní polovinu branky, 2:2. Ve 24. minutě už Jihlava vedla, Lukáš Krupka elegantní stahovačkou obešel hostujícího obránce a s dávkou štěstí překonal nadvakrát Luňáka, 3:2. Jihlava začala dominovat utkání, od pohromy však hosty držel výborně chytající Luňák, který se vytáhl ve 35. minutě proti Čachotskému, jehož z rohu vyslal do šance Bakus.

Hosté však přeci jen vyrovnat dokázali, Jaroslav Roubík vykroužil s pukem zpoza branky a ačkoli měl na zádech pověšeného bránícího Ficence, dokázal puk poslat přesně k tyči, 3:3. Odpovědět se pokoušel Bakus, který se rychlým výpadem zpoza branky pokusil nachytat Luňáka. Hostující brankář si dokázal poradit i s dorážkou Čachotského, proti které se stačil včas přemístit.

Stejně jako se povedl vstup Jihlavě do druhé třetiny, stejné to bylo i ve třetině závěrečné, Roman Maliník přebruslil dva obránce, jeho střelu Luňák ještě stačil vyrazit betonem, na dorážku už byl krátký, 4:3. Další přesný zásah přidal Michal Jeslínek, který Luňákem vyražený kotouč zbrkle nenapálil do hostujícího brankáře, ale zkušeně udělal kličku a v pádu zakončil do prázdné branky, 5:3. To však nebylo vše, ve 49. minutě vzal odpovědnost na sebe Tomáš Čachotský a střelou zápěstím přes clonícího obránce zvýšil na 6:3.

Hosté působili odevzdaně, čehož využívali hráči Jihlavy. Maliník v obrovské šanci postupoval sám na Luňáka, ten však jeho pokus o blafák vystihl a stačil mu skočit pod nohy. Další skvělý zákrok přivedl hostující brankář proti střele Hodka od mantinelu. Dukla se nakonec sedmé branky dočkala, zpoza branky vybídl Bakus ke skórování Daniela Hodka, který se trefil ukázkově do pravého horního růžku a uzavřel na konečných 7:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vít Budínský 0 0 0 -2 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 -2 0
Miloslav Čermák 0 2 2 -1 2
Marek Červený 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 -3 0
Oldřich Horák 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 1 1 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 2
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 -1 0
Martin Klement 0 0 0 -2 0
Martin Koudelka 0 0 0 -3 0
Aleš Křetínský 0 1 1 -1 0
Zdeněk Kubica 0 1 1 -1 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 2
Jaroslav Roubík 2 1 3 -1 2
Jan Šejnoha 1 0 1 -1 0
Daniel Volráb 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 46 7 39 84,78 0 0

Ohlasy k utkání

Partik Augusta (asistent trenéra Jihlavy): „Odehráli jsme dobré utkání až na ten začátek, kdy jsme prohrávali. Viděli jsme, jaký to byl rozdíl oproti zápasu v pondělí. Všechny čtyři pětky daly branku."

Jiří Mička omluvil svoji neúčast na tiskové konferenci.