Zápasy
pá 18.2.2011 | Tomáš Božek

První čtvrtfinále v Chomutově Hradec prohrál 1:3

Zápasové menu

K prvnímu zápasu čtvrtfinále první hokejové ligy dnes nastoupili hradečtí hokejisté v Chomutově. První třetina, ve které se ani jednou nevylučovalo, skončila po velkém boji bez branek. Ve 27. minutě se dostal domácí tým poprvé v zápase do vedení, ale Hradec o tři minuty později dokázal zásluhou Zdeňka Kubici vyrovnat. Rozhodlo se ve třetí třetině, ve které Chomutov přidal dvě branky a zvítězil tak 3:1. Skvělý výkon dnes podal Filip Luňák, který dlouho držel svůj tým ve hře.

Už od úvodního buly byla vidět o něco větší aktivita domácích, kteří téměř po vhazování vyslali první pozdrav na branku Filipa Luňáka z hokejky Štěpána Hřebejka. Pak si v čase 2:30 Hradec vytvořil zajímavý tlak, ale všechny střely kryl domácí gólman Hanuljak. Ovšem následoval protiútok Chomutova, při kterém Seman přihrával na Davídka a ten trefil horní tyč. Další velká šance byla k vidění v šesté minutě. To když domácí Jíra hledal zpoza brány mezi kruhy Havíře a i po jeho střele zazvonila tyč.

Hradec se kromě pár nahození k ničemu nedostal a na svojí větší šanci čekal až do patnácté minuty. Volráb se dostal do útočného pásma, obkroužil bránu a dostal se až před Hanuljaka. Ten ale jeho střelu vykryl. V čase 16:42 se opět předvedl Filip Luňák. Jíra s Kuběnou se dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončoval Pavel Kuběna blafákem. Luňák ale jeho kličku vychytal famózním zákrokem. Nic zajímavého se už do konce první třetiny nestalo. A tak se po úvodních dvaceti minutách, ve kterých měli navrch spíše domácí, šlo do šaten bez gólů.

Ve druhé třetině jsme viděli zajímavější akci v čase 23:00. To nejprve Hanuljak vytěsnil střelu Moskala betonem a následná dorážka šla nad branku. To, na co však všichni čekali, přišlo v čase 26:32. David Hruška dostal kotouč od Radka Dudy a na střelu z mezikruží, která mířila mezi betony, byl už Luňák krátký. V čase 27:28 bylo k vidění první vyloučení. Na trestnou lavici šel hostující Záhorovský za sekání. V následné přesilovce měl Hruška poloprázdnou branku, ale ani jedním ze dvou pokusů nedokázal dostat kotouč do sítě.

Dočkali se také hosté, kteří v polovině zápasu, přesně v čase 29:59, srovnali stav zápasu. Hradecký Aleš Křetínský střílel od modré, kde jeho střelu tečoval Zdeněk Kubica a Hanuljak už nestihl zareagovat. V následujících minutách byly k vidění dobré šance Chomutova, ovšem Luňák dnes předváděl skvělý výkon a všechny střely kryl. I Hradec měl slušnou pozici. Vít Budínský se ocitl mezi kruhy, Hanuljaka však nepřekonal. Domácí si nedokázali udržet vedení a tak po čtyřiceti minutách byl stav 1:1.

I do poslední třetiny měli rychlejší vstup domácí. Jíra se tlačil před Luňáka, který jeho střelu vyrazil a následné dorážce se už nikdo nedostal. V čase 43:35 se do dobré šance dostali také hráči z Hradce. Volráb se objevil sám před Hanuljakem, kterého překonat nedokázal. Gól nakonec padl. V čase 45:43 si před Luňáka vybruslil Marek Sikora a blafákem zakončeným nad beton Luňáka poslal Chomutov do vedení. Asistenci si připsal Filip Seman.

Hradec se následně snažil o odpověď. V čase 52:14 si hosté vytvořili tlak, který ale utavit v branku nedokázali. Zato Chomutov z následné akce Skořepy a Jíry vstřelit gól dokázal. První jmenovaný střílel a Petr Jíra dorážel do zcela odkryté branky. Od této chvíle Chomutov už kontroloval hru a tým Hradce k ničemu nepustil. Domácí tým tedy vyhrál třetí třetinu v poměru 2:0. Díky tomu i celý zápas výsledkem 3:1 a ujal se ve čtvrtfinálové sérii vedení 1:0 na zápasy.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 -2 0
Miloslav Čermák 0 0 0 -1 2
Lukáš Havlíček 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 -1 0
Jan Hruška 0 0 0 -1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 -2 2
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 -2 0
Lukáš Kozák 0 0 0 1 0
Aleš Křetínský 0 1 1 0 0
Zdeněk Kubica 1 0 1 1 0
Patrik Moskal 0 1 1 0 0
Martin Táborský 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 -1 0
Daniel Volráb 0 0 0 -2 0
Martin Záhorovský 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 43 3 40 93,02 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kašpárek (KLH Chomutov):
Utkání bylo, tak jak jsme předpokládali, velice těžké. Soupeř měl pouze dva dny pauzu, ale přesto měli dost sil a rozhodně mu nechyběla motivace. Dnes to hodně zkoušeli a jsou v rytmu, z kterého my jsme vypadli. Byla na nás vidět taky nervozita a zápasový výpadek, kdy jsme čekali na soupeře. Kromě pár situací, kdy se soupeř dostal do nějaké gólové šance, kterých ale nebylo moc. Řekl bych, že kluci odvedli poctivý výkon v rámci svých možností po přestávce a ukázali vnitřní sílu mužstva. Moc si přáli to dnešní utkání vyhrát a to taky dokázali.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
My jsme dnes prohráli utkání 1:3, ale dá se říct, že jsme odehráli slušný zápas. Neměli jsme dnes patřičné štěstíčko, aby nám to tam spadlo za stavu 1:1, i když šance jsme měli. Chtěli jsme si zahrát alespoň jednu přesilovku, což se nám nepodařilo. Takže pro nás škoda. Chtěl bych ale klukům dnes poděkovat, že bojovali a dřeli, za to jim patří dík a my se teď hlavně musíme vyspat a připravit na další zápas.