Zápasy
so 19.2.2011 | Tomáš Božek

Hradec prohrál v Chomutově i druhý zápas

Zápasové menu

I druhý zápas čtvrtfinálové série hradečtí hokejisté v Chomutově prohráli. Stejně jako v pátek, i dnes skončila první třetina bez branek. Do vedení se tentokrát jako první dostali Hradečtí, když Hyláka překonal Jiří Kadlec, ale vedení jim příliš dlouho nevydrželo. Domácí po necelých pěti minutách vyrovnali a ještě ve druhé třetině otočili na 2:1. Ve třetí periodě přidal Chomutov další tři branky a bylo rozhodnuto. Za Hradec ještě v závěru zápasu snížil Miloslav Čermák na konečných 5:2. Série se teď stěhuje do Hradce, kde se bude hrát v úterý a ve středu, pokaždé od 18 hodin.

První šance zápasu byla k vidění v druhé minutě. Domácí Selingr poslal první pozdrav Luňákovi, který byl připraven. První velkou šanci měli na svědomí opět domácí. V páté minutě se dvojce Seman - Sikora postaral o velký rozruch před brankou hostů. Ovšem bez výsledku. Hostující gólman Filip Luňák pokračoval ve výborném výkonu z prvního zápasu a vychytal i velkou šanci Hrušky ze sedmé minuty, který se před ním objevil zcela osamocen.

Své šance se dočkali také hosté. V polovině desáté minuty byl před Hylákem úplně sám Koudelka. Na domácím gólmanovi však ztroskotal. V první třetině byla k vidění ještě jedna velká šance domácích. Hruška s Dudou předvedli rychlou akci, puk ale po střele Hrušky zůstal před brankovou čarou. A tak se šlo po první třetině, ve které měli jasně navrch domácí do šaten za stavu 0:0.

Tým Hradce Králové předvedl rychlý vstup do druhé třetiny. V čase 22:55 obránci Chomutova nedokázali odehrát kotouč z obranného pásma, čehož využil hradecký Jiří Kadlec. Skrytou střelou prostřelil Hyláka mezi nohama a poslal hosty do vedení 1:0. Domácí se snažili o odpověď. Hrdel s Jírou se řítili na jediného hradeckého obránce. Jírovu střelu Luňák zastavil, stejně jako další nebezpečnou střelu Roberta Schnabela, která následovala vzápětí. Chomutov se ale přeci jen vyrovnání dočkal. Po krásné akci celé útočné trojice, kdy Seman zpoza brány nahrál Davídkovi, ten ještě vylepšil pozici pro Marka Sikoru, který uklidil kotouč do prázdné brány a vyrovnal na 1:1.

Ve 33. minutě nejprve vyslal jedovatou střelu David Hruška a z následného protiútoku zahrozil Martin Koudelka. Ani jeden z gólmanů však nedovolil změnu stavu. Výsledek se ale přeci jen do konce druhé třetiny ještě změnil. V čase 34:13 Hrdel z rohu naservíroval kotouč na Davida Hrušku, který čekal před bránou. Dnes velmi aktivní útočník se už nemýlil a poslal domácí do vedení. A tak třetina, ve které hosté neudrželi vedení z 23. minuty, skončila v poměru 2:1 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny začínali domácí početní výhodou. Skořepa hledal mezi kruhy Kántora, jeho střela ale orazítkovala pravou tyč hostující branky. Ve 46. minutě na sebe upozornili také Hradečtí. Ti se tlačili před Hyláka. Jemu však pomohla velká dávka porce a stav se tedy neměnil. V čase 49:14 si Hruška položil Luňáka a z úhlu minul jeho prázdnou branku jen o chlup. Z následného velkého tlaku, přesněji v čase 49:41, byl Luňák přeci jen překonán. Zbyněk Hrdel dostal kotouč od Davida Hrušky, vystřelil a následně se dostal i k dorážce své střely. Ta už byla úspěšná a skóre bylo 3:1 pro Chomutov.

Od té doby jako by tým Hradce už na ledě snad ani nebyl. V čase 53:27 přišla pro Hradec další pohroma. Po velké chybě hostů na modré čáře, kde jim puk vypíchl domácí Kántor, ujel Petr Jíra. Ten zrovna naskakoval ze střídačky a z následného brejku překonal Luňáka přesnou střelou mezi betony. Na světelné tabuli tak svítilo skóre 4:1.

V čase 56:45 Hradec inkasoval už popáté v dnešním utkání. Robert Kántor střílel od modré, před bránou úspěšně tečoval Martin Davídek a stav zápasu byl 5:1. Hosté ještě dokázali zkorigovat výsledek zápasu. Miloslav Čermák v čase 57:39 vymetl z mezikruží levý roh Hylákovy svatyně. Na nic jiného se už ale Hradec nezmohl. Domácí Chomutov tak po dobrém výkonu zvýšil vedení ve čtvrtfinálové sérii na 2:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Zdeněk Čáp 0 0 0 -3 0
Miloslav Čermák 1 0 1 0 0
Oldřich Horák 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 0 0 -1 2
Jan Hruška 0 0 0 1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 2
Jiří Kadlec 1 0 1 -1 0
Martin Koudelka 0 0 0 -3 0
Lukáš Kozák 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 1 1 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Lukáš Popela 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 1 2
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Martin Vágner 0 0 0 -3 0
Milan Valášek 0 0 0 -1 2
Daniel Volráb 0 0 0 -2 0
Martin Záhorovský 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 49 5 44 89,80 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kašpárek (KLH Chomutov)
Myslím si, že dnešní utkáni bylo z naší strany od první minuty lepší než včerejší. Dnes už se projevila trošku ta rozehranost po včerejším utkání. V první třetině kdybychom vedli už 3:0, tak by se tomu asi nikdo vůbec nedivil. Bohužel v koncovce jsme to štěstí neměli. Druhá třetina už z mého pohledu nebyla taková. Měli jsme tam zbytečná vyloučení, kdy jsme byli třikrát venku. Tím jsme si tu hru hodně narušili. Třetí třetina byla solidní až do toho momentu, kdy jsme to za stavu 5:1 opravdu podcenili a nechali si dát zbytečně lacino branku na 5:2. Ale celkově si myslím, že mužstvo prokázalo svojí sílu a opět mělo obrovskou vůli utkání vyhrát. Teď už mi jen zbývá klukům pogratulovat a poděkovat.