Zápasy
po 21.11.2011 | Libor Kucza, Tomáš Božek

Hradci se venku nedaří, z Jihlavy se vrací bez bodu

Zápasové menu

Po sobotním domácím vítězství nad Berounem dnes čekal hradecké hokejisty o poznání těžší úkol, když zavítali na stadion jihlavské Dukly. Za Hradec dnes nastoupila nová posila Ladislav Rytnauer, který přišel na měsíční hostování z Havlíčkova Brodu a v minulosti hrál právě v Jihlavě. Domácí šli poprvé do vedení v osmnácté minutě zásluhou Tomáše Ficence, který využil přesilovou hru. O malou chvíli později zvyšoval Michal Jeslínek na 2:0 a tímto skóre skončila úvodní třetina. Ve druhé části přidal další branku domácího týmu Radek Hubáček, který proměnil trestné střílení. Hradečtí nedokázali celý zápas najít recept na jihlavskou obranu a tak zápas skončil vítězstvím Jihlavy 3:0.

Branky padly v samotném závěru třetiny

Úvod utkání byl z obou stran spíše přehlídkou bojovnosti, nežli přílišné hokejové krásy. V 5. minutě se po chybě jihlavské defenzivy dostal do příležitosti hradecký Patrik Moskal. S kotoučem však nenaložil podle svých představ. Když na druhé straně neuspěl ani Martin Vysloužil, pokračovalo se dlouho bez branek.

Otevření skóre se ale fanoušci přeci jen v prvním dějství dočkali. V čase 17:57 využil přesilovou hru ranou od modré čáry kapitán Tomáš Ficenc – 1:0. Hnedle nato Dukla vedení ještě navýšila. Po krásné přihrávce Jiřího Dobrovolného ujel hradecké obraně Michal Jeslínek. Svůj nájezd vyřešil bravurně, trefil přímo pravé víko Čechovy svatyně – 2:0. Dukla tak Hradci výrazně odskočila.

Ve druhé periodě Jihlava zvýšila náskok

Začátek druhé periody byl velmi podobný úvodu té první. Ani jeden z celků nedal nic zadarmo, borci se rvali o každou píď ledové plochy. Obě mužstva si, i když bez úspěchu, také vyzkoušela hru v početní výhodě.

Pravděpodobný zlom v utkání přišel v čase 29:29. Radek Hubáček byl při svém úprku zastaven nedovoleným zákrokem, čímž si vysloužil trestné střílení. Hbitý jihlavský forvard s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl. Zamířil a trefil skulinku mezi tělem a pravou rukou gólmana Čecha – 3:0. Zdálo se být rozhodnuto. Hradec však zbraně neskládal, i když se do výraznějších pozic propracovával jen velmi těžce.

Hradec se střelecky neprosadil, domácí vedení udrželi

Hradečtí hokejisté měli před třetí třetinou v mysli velmi obtížný úkol, a to alespoň zdramatizovat utkání. Hosté však tvrdě narazili. Jihlavští hokejisté se totiž drželi známé pravdy, která hlásá, že nejlepší obranou je útok. S aktivním napadáním domácích tak měli Východočeši velké problémy.

S přibývajícími minutami se atraktivita utkání ztrácela, spíše se již dohrávala. Bylo nad slunce jasné, že dobře defenzivně hrající Dukla utkání nepustí a dovede jej do vítězného konce. Tak se také stalo. Hokejisté z krajského města Vysočiny zdolali Hradec Králové s přehledem 3:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ján Bendík 0 0 0 0 0
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 -1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Václav Čížek 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 -1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 0
Michal Chovan 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 -1 0
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 2
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Ondřej Poživil 0 0 0 -1 2
David Roupec 0 0 0 0 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 0 4
Michal Tvrdík 0 0 0 0 0
Martin Vágner 0 0 0 0 2
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Martin Záhorovský 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava):
Viděli jsme dvě kvalitní mužstva, Hradec hraje dobrý hokej. My jsme očekávali od soupeře, že bude hrát dobře defenzivě a vyjíždět k rychlým brejkům, s tím jsme měli první třetinu docela problém. Pomohl nám první gól, a hned na to druhý, který padl do konce třetiny. My jsme své šance dokázali využít, kdežto soupeř ne, a to rozhodlo utkání.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Do Jihlavy jsme přijeli bránit střední pásmo, nikam se necpat. Chtěli jsme odehrát takovou taktickou bitvu. Jihlava dala góla z přesilovky, čímž se dostala trošku na koně. My jsme pak soupeři nabídli dvě velké chyby, které domácí dokázali využít.