so 17.12.2011 | Martin Voltr

Jeřábkův Most kousal, Hradec ho ale porazil i napotřetí

Po neúspěšném dvojzápasu s prvními dvěma týmy ligy čekal hradecké hokejisty celek z opačného pólu tabulky – poslední Most trenéra Vladimíra Jeřábka. Ten sice sedmigólový příděl jako na začátku sezóny nedopustil, ale i přesto si Hradečtí připsali další vzájemné vítězství. Zrodilo se ve druhé třetině, kterou svěřenci Jiřího Mičky vyhráli 2:0 – Most sice v závěru utkání ještě snížil na nejtěsnější rozdíl, ale brankou do prázdné rozhodl o hradecké výhře v poměru 3:1 Jiří Kadlec.

Hradec zahájil utkání střelou Martina Záhorovského, která zazvonila na tyčku domácí branky. Jinak ale první třetina patřila spíše domácím a Hradečtí byli často nuceni bránit. S pomocí Jakuba Čecha se jim to dařilo, sami však nedokázali zúročit čtyřminutovou přesilovku. První dějství tak skončilo bez branek.

Hned na začátku druhé třetiny se ale už stav měnil. Po 45 sekundách se o to zasloužila přesná střela do protilehlého rohu mostecké branky, jejímž autorem byl Ján Bendík. Hradecký obránce tak svým druhým gólem v hradeckém dresu určil skóre 0:1.

Slovenský bek ve službách východočeského týmu nechyběl ani u další akce svého celku. Ve 28. minutě přijal puk od Martina Záhorovského a nabídnul ho Michalu Tvrdíkovi, jenž do odkryté brány zvýšil na 0:2. Most hledal na dva rychlé údery Hradce odpověď marně a nedařilo se mu vypracovat si větší šance.

Stejně jako prostřední část, i ta třetí začala hodně zostra. Hradec ve vlastní přesilovce chyboval a Ondřej Poživil musel proti Jindřichu Kotrlovi zatáhnout za záchrannou brzdu. Trestné střílení a zakončení zkušeného forvarda mezi betony si však Jakub Čech pohlídal!

Deset minut před koncem základní hrací doby si mohli Hradečtí svou výhru pojistit. Most jim totiž nabídl 72 sekund přesilové hry pět na tři, ovšem svěřenci Jiřího Mičky touto výhodou pohrdli. Vzápětí mohli být naopak sami rádi, že Kamil Tvrdek netrefil úplně prázdnou bránu.

Jakub Čech předvedl v zápase celkem 29 úspěšných zákroků, ale radost z čistého konta si nakonec neužil. V 57. minutě to byl znovu Kamil Tvrdek, kdo byl před hradeckým brankářem úplně sám, jenže tentokrát už byl úspěšný a drama bylo na světě - 1:2.

Domácí hokejisté ještě sáhli ke hře bez brankáře. Ta se jim ale vůbec nevydařila a když Patrik Moskal nabídl kotouč Jiřímu Kadlecovi, zkušený útočník nemohl než zasunout do prázdné klece - 1:3. Hradečtí tak proti nováčkovi první ligy potvrdili stoprocentní bilanci a naznačili, že by rádi nasedli na další vítěznou vlnu.