Zápasy
st 22.2.2012 | Lenka Jonešová, Martin Voltr

Hradec podlehl Kadani 1:2, ve čtvrtfinále ho čeká Jihlava

Zápas 52. hracího kola mezi Hradcem Králové a Kadaní byl důležitý zejména pro tým ze severu Čech. Ten totiž mohl v případě vítězství pomýšlet na postup do play-off a záměr mu alespoň částečně vyšel, neboť po více než čtyřech letech na hradeckém ledě zvítězil, a to těsným poměrem 2:1. O třech bodech rozhodl svou brankou ze 47. minuty, ale k postupu mu to nakonec přece jen nestačilo. Hradečtí už měli vyřazovací boje jisté a zbývalo rozluštit pouze hádanku, kdo se stane jejich soupeřem pro čtvrtfinále. Prohra Jihlavy v Olomouci přisoudila Východočechům právě Duklu.

Vyrovnaná první třetina skončila nerozhodně

Svižný úvod utkání vyzněl lépe pro hosty, jimž se hned ve čtvrté minutě podařilo skórovat. Boušek projel děravou hradeckou obranou jako nůž máslem, vyslal přesnou přihrávku na Stanislava Mikšovice, který prostřelil Jakuba Čecha – 0:1. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Čížkův projektil však mezírku ve výstroji Jariny nenašel. Po nepříliš atraktivní prodlevě mohl navýšit gólové vedení Jakub Trefný, nicméně hradecký gólman mu nedal šanci.

V šestnácté minutě mohli zvedat ruce nad hlavu i Hradečtí. Koudelka vyslal přesný pas ujíždějícímu Rostislavu Maroszovi, který si rozhýbal kadaňského gólmana a srovnal stav utkání – 1:1. V osmnácté minutě však přišla chvíle Jakuba Čecha. Stehlík už zakončoval do prázdné branky, ale hradecký gólman fantastickým zákrokem udržel nerozhodný stav.

Hosté byli aktivnější, góly ale nepadaly

Hned po začátku druhé periody domácímu gólmanovi pořádně zatrnulo. Charousek s Trefným se řítili na Čecha, ale hradeckého strážce svatyně nepřekonali. V jednatřicáté minutě vyslal na Jarinu jedovatou střelu Kubeš, ale kadaňského muže v masce nepřekonal.

O chvíli později zažívali Hradečtí perné chvilky. Nejprve byl totiž vyloučen Poživil a devatenáct sekund ho na lavici hanby následoval Tvrdík a Kadaňští tak hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu ovšem využít nedokázali, nutno říci, že ji domácí hokejisté skvěle ubránili a stav po druhé třetině tak byl stále 1:1.

Kadaňští přidali druhý gól a zajistili si vítězství

Hradečtí chtěli zaskočit svého rivala hned v úvodních minutách třetí třetiny. Blízko vstřelení gólu byl Berger, ale skákající kotouč nedokázal usměrnit do sítě brankáře Jariny. Byli to ale hosté, kdo se radoval. Bronislav Andres nahodil kotouč na Čecha, ten jeho střelu nejprve vyrazil, na druhou střelu Bronislava Andrese už byl ale krátký – 1:2.

Hradečtí se snažili o rychlou odpověď, ale jedovatá střela Jiřího Kadlece skončila jen na hrudi gólmana Jariny. Další hradecká kombinace, na jejímž konci střílel Lukáš Havel, stav utkání také nezměnila. Havel trefil tyč. V poslední minutě se ještě na útočnou štaci vydal Jiří Kadlec, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Když ani hra bez gólmana domácím hokejistům nevyšla, mohl se tým z Kadaně radovat ze tří bodů.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ján Bendík 0 0 0 0 0
Jan Berger 0 0 0 0 0
Václav Čížek 0 0 0 0 0
Lukáš Havel 0 0 0 -1 2
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 2
Jiří Kadlec 0 0 0 0 2
Milan Karlíček 0 0 0 1 2
Tomáš Karpov 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 1 0
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 -1 0
Rostislav Marosz 1 0 1 0 2
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Ondřej Poživil 0 0 0 -1 2
Jiří Půhoný 0 0 0 -1 2
David Roupec 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 2
Martin Záhorovský 0 0 0 -1 0
Jan Zdráhal 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 0 2 27 93,10 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Zápas jsme nezvládli. Na jeden gól se vyhrávat nedá, takže to je asi vše.

Radek Šíp (Sportovní klub Kadaň):
Zápas hodnotím pozitivně, jelikož jsme vyhráli a odvážíme si tři body. Do Hradce jsme jeli s tím, že chceme vyhrát, že chceme bodovat. Nebudu se ohlížet na vývoj ostatních zápasů, protože jsme ty body potřebovali, takže jsme spokojení. To, že jsme se nedostali do play-off, je smutné, ale myslím si, že se o tom mohlo rozhodnout v předchozích zápasech. Je smutné, že nám k postupu chyběly dva body, ale sezóna pro nás ještě nekončí a jedeme dál.

Fotogalerie