st 12.9.2012 | Luboš Jaroš, Martin Voltr

Hradec na úvod soutěže inkasoval tvrdý direkt v Jihlavě

Rychle odjet, zapomenout a připravit se na sobotní domácí start. Takové musely být myšlenky Královských lvů v průběhu prvního ligového utkání, které přijeli odehrát na led svého loňského čtvrtfinálového přemožitele z Jihlavy. Už samotný úvod byl pro ně jako ze zlého sna – po 36 sekundách totiž prohrávali o dvě branky a do 9. minuty inkasovali ještě další dvě. Domácí brankostroj se bohužel zasekl až ve třetí třetině, kterou Hradečtí díky brance Jana Bergera vyhráli. Útočník první formace však jen mírnil gólový poměr na konečných 7:1 ve prospěch jihlavské Dukly.

První minuta předznamenala výsledek

Úvodní zápas nové sezóny začala v nevídaném stylu domácí Dukla. Daniel Hodek se brzy ujal puku ve středním pásmu, sám jej zavezl přes modrou čáru, prohodil si puk mezi dvěma obránci a přesně mířeným dloubákem trefil pravý horní růžek. Ve 36. sekundě navíc zvýšil vedení Michal Jeslínek, který využil přesnou přihrávku Filipa a zakončoval do odkryté klece – 2:0.

Než se Hradečtí rozkoukali, prohrávali tříbrankovým rozdílem. Ondřej Malec dostal ideální přihrávku do jízdy a svůj nájezd zakončil efektním blafákem. Další přesný zásah přidal v 9. minutě opět Ondřej Malec, jenž z mezikruží trefil pravý horní růžek – 4:0. To už bylo na brankáře Jakuba Čecha příliš a na jeho místo nastoupil Filip Luňák.

Gólové manko dál narůstalo

Prostřední část hry začala tak, jak skončila ta první, tedy náporem Jihlavy. Brankou dopadla ve 30. minutě tvrdá střela Maliníka, kterou tečoval Michal Velecký – 5:0.

Skóre se opět měnilo ve 37. minutě, kdy od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Tomáš Kolafa. No a další hřebíček do rakve Lvů zabil Tomáš Čachotský, který po Ficencově nahrávce vymíchal Filipa Luňáka a zasunul puk do brány – 7:0.

Jeden úspěch jako slabá náplast

Hradeckým hokejistům se podařilo přece jen snížit v úvodu třetí třetiny. To zásluhou Jana Bergera, jenž využil závaru před svatyní Novotného a dostrkal puk do sítě – 7:1.

Utkání se už dohrávalo především z povinnosti, a tak diváci již neměli možnost vidět další vážnější ohrožení obou brankářů. Jihlava převálcovala Královské lvy rozdílem třídy.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Lepší úvod, než byl ten dnešní, jsme si nemohli přát. Po půl minutě jsme vedli 2:0, to kluky zklidnilo a myslím, že soupeře trochu nahlodalo. Výhře jsme šli naproti pohybem, důrazem a přímočarostí, od toho se odvíjela celá první třetina. Úvod druhé nebyl z naší strany úplně ideální, protože jsme se dostali pod tlak. To jsme ale zvládli a hru vyrovnali, z čehož pramenily naše tři vstřelené branky. Soupeř byl ale dost nepříjemný do protiútoku, mají v kádru dost šikovných hráčů. Na to jsme kluky upozorňovali, ale za stavu 7:0 už ta koncentrace není taková, jaká by měla být, a kádr Hradce dokáže využít i chvilkové zaváhání.